Michał Kapusta / naszosie.pl

Polski Związek Kolarski opublikował na swojej stronie internetowej wstępny, szeroki skład kadry narodowej mężczyzn na zbliżające się mistrzostwa świata w Innsbrucku. Na liście znalazło się jedenaście nazwisk.

Tegoroczny czempionat przez wielu określany jest mianem najtrudniejszego od wielu lat. Szczególnie wymagająca jest trasa wyścigu ze startu wspólnego, podczas którego suma przewyższeń przekroczy cztery i pół tysiąca metrów. Dwaj liderzy naszej kadry – Michał Kwiatkowski i Rafał Majka będą więc potrzebować solidnego wsparcia w postaci zawodników silnych w trudnym terenie.

Do reprezentacji powołani zostali, obok duetu liderów: Marcin Białobłocki (Steele Davis Via Roma RT), Maciej Bodnar, Paweł Poljański (obaj Bora-Hansgrohe), Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski (obaj Team Sky), Paweł Cieślik, Łukasz Owsian (obaj CCC Sprandi Polkowice), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) oraz Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R). Bodnar już wcześniej zapowiedział, że raczej skupi się na “czasówce” a wydaje się, że odnoszący sukcesy na Wyspach Białobłocki będzie drugim z naszych zawodników, który zaprezentuje się w tej specjalności.

W wyścigu ze startu wspólnego Polska będzie mogła wystawić sześciu kolarzy. Oznacza to, że nasi liderzy będą mieć do dyspozycji czterech pomocników, którzy wybrani zostaną zapewne z grona: Gołaś, Wiśniowski, Cieślik, Owsian, Poljański, Marczyński, Paterski.

Jazda indywidualna na czas mężczyzn odbędzie się 26 września. Wyścig ze startu wspólnego – cztery dni później.