Giovanni Vandenberghe / Gijs van Hoecke

26. letni Belg ma być jednym z głównych pomocników Grega van Avermaeta w BMC / CCC.

Gijs Van Hoecke to mistrz świata w madisonie z 2012 roku. Długi czas łączył jazdę na torze z szosą. Dopiero od 2017 roku był kolarzem ekipy LottoNL – Jumbo i jeździł w World Tour. Tak naprawdę nie ma w swoim szosowym palmares zbyt wielkich wyników, ale nie na to zwrócił uwagę Jim Ochowicz.

Zauważyłem, że Gijs ma spory potencjał i ma jeszcze szansę rozwoju. Taki zawodnik był nam potrzebny zwłaszcza do pomocy dla Grega van Avermaeta. Bardzo ważne jest to, że właśnie Ci dwaj kolarze razem trenują.

Liczę także, że ten 26. latek rozwinie swoją jazdę na czas i pomoże nam także w tym aspekcie. W tym roku nabrał także nowych doświadczeń, kiedy to przejechał całe Giro d’Italia.

– tak o nowym nabytku mówi sam Ochowicz.

Van Hoecke nie ukrywa, że oferta od ekipy World Tour bardzo go zaskoczyła:

Tak naprawdę nie byłem gotowy na zmiany, ale oferta od CCC bardzo mi się spodobała. Wiem, że Jim Ochowicz jest fachowcem w tym co robi i potrafi stworzyć naprawdę dobrą drużynę. Jestem zaszczycony, że mogę być częścią nowego projektu.

Greg van Avermaet to mój przyjaciel i codzienny partner treningowy. Chętnie pomogę mu w zdobyciu dobrych wyników w klasykach. Już nie mogę się doczekać nowego sezonu w nowych barwach.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments