Fot. Katusha-Alpecin

Niemiecki sprinter Marcel Kittel (Katusha-Alpecin), który wycofał się z wyścigu Deutschland Tour, przejdzie badania medyczne, które mają dać odpowiedź, dlaczego jego tegoroczna dyspozycja fizyczna jest tak niska. 

Marcel Kittel ma w tym roku na koncie jedynie dwa zwycięstwa – we włoskiej “etapówce” Tirreno-Adriatico, która rozgrywana jest w marcu. W Tour de France Niemiec nie zmieścił się w limicie czasu podczas jedenastego etapu (tego samego, na którym zbyt późno dojechał do mety Mark Cavendish z drużyny Dimension Data), a w BinckBank Tour był drugi na pierwszym etapie – jedynym, na którym o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Jest mi bardzo smutno, że muszę opuścić Deutschland Tour. Po BinckBank Tour nie czułem się dobrze, a także wystarczająco zregenerowany po BinckBank Tour. Muszę teraz przejść szczegółowe badania medyczne, który wykażą, co jest tego wszystkiego powodem. Będę was informował o tym wszystkim na bieżąco

– napisał Marcel Kittel na Twitterze.

Podczas Tour de France krążyły również plotki, że Kittel niezbyt dobrze czuje się w drużynie Katusha-Alpecin, o czym w wywiadzie dla francuskiego dziennika “L`Equipe” powiedział jej dyrektor sportowy – Dimitri Konyshev. Kittel zaprzeczył tym doniesieniom.

Tymczasem drugi etap wyścigu Deutschland Tour padł łupem rodaka Kittela – Maximiliana Schachmanna z ekipy Quick-Step Floors. 24-latek został również nowym liderem wyścigu. Pełne sprawozdanie można przeczytać tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments