Zwycięstwem Michaela Matthewsa (Sunweb) zakończył się ostatni etap BinckBank Tour. Triumfatorem całej imprezy został Matej Mohoric (Bahrain – Merida).

Ostatni etap BinckBank Tour był tradycyjnym, królewskim odcinkiem do Geraardsbergen. Kolarze mieli do pokonania trzy rundy wokół legendarnego Kapelmuuru, gdzie usytuowana była też meta.

Na początku etapu, od peletonu oderwała się ucieczka w składzie Markel Irizar (Trek – Segafredo), Laurens De Vreese (Astana), Paul Martens (LottoNL – Jumbo), Jonas Rickaert (Sport Vlaanderen), Guillaume van Keirsbulck (Wanty – Groupe Gobert) i Ludwig De Winter (WB Aquaprotect). Przewaga harcowników momentami dochodziła nawet do 5 minut, lecz w peletonie wszystko kontrolowały najmocniejsze zespoły.

Prawdziwe ściganie rozpoczęło się około 50 kilometrów przed metą. Wówczas podzieliła się ucieczka, z której samotnie zaatakował van Keirsbulck. Za jego plecami za pościg zabrali się za to Martens, Rickaert i atakujący z peletonu Michael Valgren (Astana). Z tyłu natomiast faworyci już się sprawdzali, lecz wciąż utrzymywali półtorej minuty straty do czołówki.

Około 30 kilometrów przed metą, na ataki zdecydowało się kilku mocnych zawodników, wśród których byli m.in. Victor Campenaerts (Lotto Soudal) czy Zdenek Stybar (Quick – Step Floors). W peletonie pogoń rozpoczęła za to drużyna Sunweb.

Jak można było się spodziewać, podjazd pod Kapelmuur na 25 kilometrów przed kreską wniósł bardzo dużo zamieszania. Tam na czele znaleźli się van Kerisbulck z Martensem, za którymi znajdowali się już najwięksi faworyci wyścigu z Timem Wellensem (Lotto Soudal) czy Oliverem Naesenem (AG2R). Grupkę dalej jechał za to Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe), który dzielnie walczył o utrzymanie miejsca w czołowej “10”.

Na podjeździe pod Bosberg doszło do kolejnych zmian. Ucieczka została tam ostatecznie doścignięta, a na atak zdecydował się Naesen, który samotnie pognał w kierunku mety. Jednocześnie duże problemy miał Matej Mohoric (Bahrain – Merida), który za wszelką cenę starał się obronić pozycję lidera. Dość nieoczekiwanie, chwilę później grupki z tyłu połączył się, tworząc około 30-osobowy peleton, jadący 30 sekund za prowadzącym Belgiem.

5 kilometrów przed kreską sytuacja ponownie się zmieniła. Na ostatnim pełnym podjeździe przed metą peletonik doszedł Naesena, a kolejni zawodnicy rozpoczęli swoje akcje. Zgodnie z oczekiwaniami, bardzo mocno na pedały nacisnął Stybar, który rozerwał stawkę. Pozostali kolarze zdołali jednak wszystko skontrolować na wypłaszczeniu.

Ostatecznie wszystko rozegrało się na trudnym finiszu w Geraardsbergen. Tam najlepszy okazał się Michael Matthews (Sunweb), który wyprzedził Grega van Avermaeta (BMC). Zwycięstwo w całym wyścigu obronił za to Mohoric.

Wyniki:
1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 4:38:36
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:01
3 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:03
4 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:03
5 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:03
6 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:03
7 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:03
8 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:03
9 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:03
10 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:07
11 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:09
12 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:11
13 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:13
14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:16
15 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:16
16 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:18
17 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:23
18 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:28
19 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:28
20 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:31
21 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:31
22 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:31
23 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:31
24 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:36
25 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:36
26 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:36
27 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:00:39
28 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:39
29 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:45
30 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:52
31 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:54
32 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:01:11
33 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:01:11
34 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:11
35 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:01:11
36 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:11
37 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:01:11
38 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:11
39 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:28
40 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:57
41 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:06
42 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:11
43 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:03:17
44 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:03:43
45 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:03:49
46 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:03:49
47 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:25
48 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:04:55
49 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:55
50 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:04:55
51 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:04:58
52 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:04:58
53 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:58
54 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:04:58
55 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:04:58
56 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:05:01
57 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:05:04
58 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:05:08
59 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:05:08
60 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:05:08
61 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:05:08
62 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:05:08
63 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:05:12
64 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:05:12
65 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:05:12
66 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:22
67 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:22
68 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:05:22
69 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:05:25
70 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:28
71 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:28
72 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:05:40
73 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:05:40
74 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:10:03
75 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:10:03
76 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:10:08
77 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:10:08
78 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:10:25
79 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:11:34
80 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:14:34
81 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:14:34
82 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:14:34
83 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:14:34
84 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:34
85 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:14:34
86 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:14:34
87 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:14:34
88 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:14:34
89 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:14:34
90 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:14:34
DNF Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
DNF Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
DNF Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ
DNF Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin
DNF Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin
DNF Mads Schmidt Würtz (Den) Team Katusha – Alpecin
DNF Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
DNF Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo
DNF Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo
DNF Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ
DNF Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ
DNF Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ
DNF Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo
DNF Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
DNF Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic
DNF Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal
DNF Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
DNF Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo
DNF Jorge Arcas (Esp) Movistar Team
DNF Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
DNF Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida
DNF Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida
DNF David Per (Slo) Bahrain – Merida
DNF Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe
DNF Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
DNF Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe
DNF Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
DNF Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team
DNF Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team
DNF Hector Carretero (Esp) Movistar Team
DNF Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors
DNF Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors
DNF Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott
DNS Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky
DNS Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal
DNS Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data

Klasyfikacja generalna:
1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 25:13:01
2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:05
3 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:20
4 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:25
5 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:00:34
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:37
7 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:39
8 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:43
9 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:43
10 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:50
11 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:55
12 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:57
13 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:59
14 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:01:06
15 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:01:08
16 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:10
17 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:01:17
18 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:22
19 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:24
20 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:26
21 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:01:29
22 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:32
23 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:01:45
24 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:48
25 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:01:48
26 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:51
27 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:26
28 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:47
29 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:04:12
30 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:39
31 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:57
32 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:06:14
33 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:18
34 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:06:22
35 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:26
36 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:23
37 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:08:14
38 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:26
39 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:09:54
40 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:50
41 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:51
42 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:12:12
43 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:12:31
44 Romain Seigle (Fra) Groupama – FDJ 0:12:47
45 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:14:40
46 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:14:57
47 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:15:32
48 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:15:45
49 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:16:12
50 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:16:15
51 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:17:18
52 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:17:22
53 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:17:27
54 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:17:36
55 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:54
56 Zico Waeytens (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:19:03
57 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:19:32
58 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:19:41
59 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team 0:20:01
60 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:20:13
61 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:20:15
62 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:20:35
63 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:21:17
64 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:22:18
65 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:24:40
66 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:24:55
67 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:25:05
68 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:25:14
69 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:25:21
70 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:25:21
71 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:25:47
72 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:25:49
73 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:25:51
74 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:25:54
75 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:27:05
76 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:29:38
77 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:29:41
78 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:31:13
79 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:31:28
80 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:31:49
81 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:33:09
82 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:33:10
83 Leonardo Basso (Ita) Team Sky 0:33:54
84 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:34:25
85 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:34:32
86 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:34:57
87 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton – Scott 0:35:14
88 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:36:35
89 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:37:36
90 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:43:34