fot. Rally Cycling

Colin Joyce (Rally Cycling) był najszybszy z grupki powstałej w wyniku podziału peletonu. Koszulkę lidera na rzecz Sergeia Chernetskiego (Astana) stracił Mathieu Van der Poel. 

Drugi etap wyścigu Arctic Race of Norway z Tany do Kjøllefjord liczył 195 kilometrów. Trasa była dość wymagająca, pagórkowata, z sześcioma oznaczonymi podjazdami. Rywalizację utrudniał silny wiatr.

Po szybkim starcie w ucieczkę zabrało się sześciu kolarzy, ale zostali oni doścignięci ok. 40 kilometrów przed metą.

Następnie na czele znalazła się trójka w składzie Alberto Bettiol (BMC) oraz dwóch kolarzy z Astany – Jakob Fuglsang i drugi na pierwszym etapie Sergei Chernetski.

Z powodu silnego wiatru podzielił się peleton i w trzeciej grupie został lider wyścigu – Mathieu Van der Poel. 10 kilometrów przed metą strata grupy lidera do czołówki wynosiła około 2 minut.

Druga grupa liczyła jedenastu kolarzy i mocno walczyła o dojechanie do grupki uciekinierów, i udało się to 5 kilometrów przed metą.

Było to tuż przed lotną premią, zatem szybko zaczęła się walka o cenne sekundy, które zgarnął Chernetski.

Następnie czołówka zaczęła się dzielić. Silnie wiejący wiatr powodował, że trudno było zniwelować choćby kilkumetrową stratę. Ostatecznie o etapowym zwycięstwie zdecydował finisz z tej grupki, który padł łupem Colina Joyce`a, atakującego z trzeciej pozycji. Amerykanin wyprzedził długo prowadzącego Dennisa Van Windena.

Wyniki drugiego etapu:

1 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 4:20:24
2 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
3 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
4 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
5 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
6 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
7 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
8 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
11 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
12 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team 0:00:18
13 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
14 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
15 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:13
16 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
17 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
18 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
19 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
20 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
21 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus
22 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
23 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
24 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
25 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
26 Kent Main (RSA) Dimension Data
27 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
28 Krister Hagen (Nor) Team Coop
29 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
30 Nicolai Brøchner (Den) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
31 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
32 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
33 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
34 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
35 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
36 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
37 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
38 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
39 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
40 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
41 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:01:18
42 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic 0:02:22
43 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus
44 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
45 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
46 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:02:49
47 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
48 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
49 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
50 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
51 Connor Swift (GBr) Dimension Data
52 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
53 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:05:41
54 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop 0:14:15
55 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Coop
56 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
57 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
58 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
59 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
60 Martin Urianstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
61 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
62 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club
63 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
64 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
65 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
66 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
67 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
68 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
69 Eric Young (USA) Rally Cycling
70 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
71 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
72 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
73 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
74 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
75 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
76 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
77 Louis Bendixen (Den) Team Coop
78 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits
79 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal
80 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
81 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
82 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
83 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
84 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
85 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
86 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
87 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
88 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
89 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
90 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
91 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:18:30
92 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
93 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus
94 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
95 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus
96 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus
97 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:21:52
98 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop 0:21:58
99 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:22:04
100 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
101 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
102 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
103 Sindre Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
104 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
105 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM
106 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
107 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
108 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:

1 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 8:10:34
2 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:04
3 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal 0:00:05
4 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:00:19
5 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team 0:00:23
6 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal 0:00:32
7 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
8 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:33
9 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 0:00:34
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
11 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
12 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:00:39
13 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin 0:00:52
14 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus 0:01:11
15 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:18
16 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club 0:01:22
17 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
18 Krister Hagen (Nor) Team Coop 0:01:27
19 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM 0:01:32
20 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:01:35
21 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:01:37
22 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
23 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:47
24 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
25 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:01:49
26 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:01:52
28 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
29 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:09
30 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy 0:02:27
31 Nicolai Brøchner (Den) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:02:39
32 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal 0:02:42
33 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:48
34 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic 0:03:01
35 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:03:32
36 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:03:35
37 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 0:03:50
38 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 0:04:08
39 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus 0:04:19
40 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:04:34
41 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:04:42
42 Connor Swift (GBr) Dimension Data 0:04:43
43 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:05:29
44 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:05:58
45 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic 0:06:48
46 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:07:08
47 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
48 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:07:29
49 Kent Main (RSA) Dimension Data 0:08:03
50 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club 0:08:49
51 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:09:57
52 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:14:24
53 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club 0:14:31
54 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal 0:14:44
55 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 0:14:49
56 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
57 Torstein Træen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
58 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Coop 0:14:54
59 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
60 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
61 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis, Solutions Credits 0:14:58
62 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:15:11
63 Louis Bendixen (Den) Team Coop 0:15:18
64 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:16:00
65 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:16:09
66 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
67 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
68 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal 0:17:08
69 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus 0:18:14
70 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:18:27
71 Martin Urianstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
72 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
73 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
74 Simon Sellier (Fra) Direct Energie 0:18:31
75 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
76 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic 0:18:34
77 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
78 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop 0:18:43
79 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM 0:18:52
80 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
81 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert 0:20:01
82 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:21:03
83 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM 0:21:05
84 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
85 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
86 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
87 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
88 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic 0:21:22
89 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:21:26
90 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus 0:21:48
91 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop 0:22:37
92 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:22:50
93 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus 0:24:01
94 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus
95 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club 0:25:20
96 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM 0:25:57
97 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:26:03
98 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM 0:26:19
99 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team 0:26:20
100 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources 0:27:37
101 Eric Young (USA) Rally Cycling 0:28:00
102 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie 0:28:54
103 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:29:16
104 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic 0:31:54
105 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
106 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:39:43
107 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
108 Sindre Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:40:41