Tour de Suisse

Stefan Küng (BMC Racing Team) wygrał jazdę indywidualną na czas i został nowym liderem BinckBank Tour 2018. Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe) wywalczył dziewiąte miejsce. 

W drugim dniu BinckBank Tour 2018 na kolarzy czekała indywidualna czasówka w Venray. Do pokonania było niespełna 13 kilometrów po płaskiej jak stół trasie.

Jako pierwszy solidny czas wykręcił Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) – 14’31”09. Jego wyniki poprawił dopiero po długiej chwili Alex Dowsett (Katusha – Alpecin) – 14’30”41. Świetnie pojechał Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe), który stracił do prowadzącego Brytyjczyka niespełna cztery sekundy.

Lubiący takie czasówki Michael Matthews (Sunweb) zdołał wyprzedzić Dowsetta i zasiąść na “gorącym krześle” – 14’26”97. Jeszcze lepszy okazał się jego kolega z ekipy, Søren Kragh Andersen. Jednak Duńczyk tylko chwilę cieszył się z prowadzenia, ponieważ pokonał go aktualny mistrze Europy w tej specjalności – Victor Campenaerts (Lotto Soudal) – 14’25”48.

Różnice w czołowej piątce oscylowały wokół pięciu sekund, ale zmieniło się to diametralnie, kiedy do mety dojechał Stefan Küng (BMC Racing Team). Szwajcar wyprzedził konkurentów o ponad 14 sekund – 14’11”13.

Ostatecznie nikt już nie pobił czasu Künga i to zawodnik BMC Racing Team mógł się cieszyć z wygranej etapowej i przejęcia koszulki lidera. Maciej Bodnar zajął dziewiąte miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1. 53 10007499494 KÜNG Stefan BMC BMC RACING TEAM 0:14:11 –
2. 112 10008913371 CAMPENAERTS Victor LTS LOTTO SOUDAL 0:14:25 0:00:14
3. 5 10046109336 KRAGH ANDERSEN Søren SUN TEAM SUNWEB 0:14:26 0:00:15
4. 3 10006291947 MATTHEWS Michael SUN TEAM SUNWEB 0:14:26 0:00:15
5. 15 10008693810 SCHACHMANN Maximilian QST QUICK – STEP FLOORS 0:14:30 0:00:19
6. 162 10004881508 DOWSETT Alex TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 0:14:30 0:00:19
7. 22 10006291240 DURBRIDGE Luke MTS MITCHELTON – SCOTT 0:14:31 0:00:20
8. 54 10007809894 SCOTSON Miles BMC BMC RACING TEAM 0:14:33 0:00:22
9. 42 10003349312 BODNAR Maciej BOH BORA – HANSGROHE 0:14:34 0:00:23
10. 14 10008622876 LAMPAERT Yves QST QUICK – STEP FLOORS 0:14:34 0:00:23
11. 135 10005968615 SCULLY Tom EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:14:35 0:00:24
12. 145 10008635408 MULLEN Ryan TFS TREK – SEGAFREDO 0:14:38 0:00:27
13. 34 10007223450 DOULL Owain SKY TEAM SKY 0:14:39 0:00:28
14. 67 10006655901 SÜTTERLIN Jasha MOV MOVISTAR TEAM 0:14:39 0:00:28
15. 106 10004519978 VAN EMDEN Jos TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:14:39 0:00:28
16. 122 10009164056 GANNA Filippo UAD UAE TEAM EMIRATES 0:14:40 0:00:29
17. 31 10006884455 VAN BAARLE Dylan SKY TEAM SKY 0:14:41 0:00:30
18. 146 10008689564 PEDERSEN Mads TFS TREK – SEGAFREDO 0:14:42 0:00:31
19. 11 10002836626 TERPSTRA Niki QST QUICK – STEP FLOORS 0:14:42 0:00:31
20. 111 10006453110 WELLENS Tim LTS LOTTO SOUDAL 0:14:42 0:00:31
21. 154 10006477762 LUDVIGSSON Tobias FDJ GROUPAMA – FDJ 0:14:43 0:00:32
22. 23 10007229817 EDMONDSON Alexander MTS MITCHELTON – SCOTT 0:14:43 0:00:32
23. 102 10002833491 BOOM Lars TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:14:45 0:00:34
24. 133 10002833794 LANGEVELD Sebastian EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:14:45 0:00:34
25. 166 10008694113 SCHMIDT WÜRTZ Mads TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 0:14:46 0:00:35
26. 51 10004451371 VAN AVERMAET Greg BMC BMC RACING TEAM 0:14:47 0:00:36
27. 164 10007751694 MATHIS Marco TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 0:14:48 0:00:37
28. 131 10005391261 VANMARCKE Sep EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:14:49 0:00:38
29. 143 10005391564 BRÄNDLE Matthias TFS TREK – SEGAFREDO 0:14:49 0:00:38
30. 52 10002986065 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING TEAM 0:14:50 0:00:39
31. 6 10007296707 TUSVELD Martijn SUN TEAM SUNWEB 0:14:51 0:00:40
32. 141 10006823528 STUYVEN Jasper TFS TREK – SEGAFREDO 0:14:52 0:00:41
33. 125 10050785746 POLANC Jan UAD UAE TEAM EMIRATES 0:14:52 0:00:41
34. 107 10006484533 VAN HOECKE Gijs TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:14:53 0:00:42
35. 71 10006883243 VALGREN ANDERSEN Michael AST ASTANA PRO TEAM 0:14:53 0:00:42
36. 161 10004502400 KITTEL Marcel TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 0:14:55 0:00:44
37. 16 10007516773 SENECHAL Florian QST QUICK – STEP FLOORS 0:14:56 0:00:45
38. 121 10005467952 ULISSI Diego UAD UAE TEAM EMIRATES 0:14:56 0:00:45
39. 55 10008699264 VAN HOOYDONCK Nathan BMC BMC RACING TEAM 0:14:56 0:00:45
40. 1 10007079970 THEUNS Edward SUN TEAM SUNWEB 0:14:57 0:00:46
41. 44 10007631557 MÜHLBERGER Gregor BOH BORA – HANSGROHE 0:14:57 0:00:46
42. 7 10045463375 WALSCHEID Maximilian Richard SUN TEAM SUNWEB 0:14:57 0:00:46
43. 75 10002698604 GRIVKO Andrey AST ASTANA PRO TEAM 0:14:58 0:00:47
44. 185 10007749876 RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:15:00 0:00:49
45. 137 10009817188 VAN DEN BERG Julius EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:15:01 0:00:50
46. 37 10006824235 WISNIOWSKI Lukasz SKY TEAM SKY 0:15:02 0:00:51
47. 144 10037021850 IRIZAR ARAMBURU Markel TFS TREK – SEGAFREDO 0:15:04 0:00:53
48. 157 10007647422 SEIGLE Romain FDJ GROUPAMA – FDJ 0:15:05 0:00:54
49. 221 10006242841 DE BIE Sean VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:15:06 0:00:55
50. 33 10005894752 ROSA Diego SKY TEAM SKY 0:15:06 0:00:55
51. 153 10003021128 LADAGNOUS Matthieu FDJ GROUPAMA – FDJ 0:15:07 0:00:56
52. 105 10008854464 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:15:07 0:00:56
53. 115 10007524655 FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 0:15:08 0:00:57
54. 25 10005840188 JUUL JENSEN Christopher MTS MITCHELTON – SCOTT 0:15:08 0:00:57
55. 86 10008686332 MOHORIC Matej TBM BAHRAIN – MERIDA 0:15:09 0:00:58
56. 4 10011087686 HAMILTON Christopher SUN TEAM SUNWEB 0:15:09 0:00:58
57. 206 10006145841 VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:15:09 0:00:58
58. 96 10007743109 GOUGEARD Alexis ALM AG2R LA MONDIALE 0:15:09 0:00:58
59. 174 10008673804 GIBBONS Ryan DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:11 0:01:00
60. 87 10004505531 NAVARDAUSKAS Ramunas TBM BAHRAIN – MERIDA 0:15:11 0:01:00
61. 175 10006282247 JANSE VAN RENSBURG DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:12 0:01:01
62. 95 10005969524 DUVAL Julien ALM AG2R LA MONDIALE 0:15:12 0:01:01
63. 56 10002926855 VENTOSO ALBERDI Francisco BMC BMC RACING TEAM 0:15:13 0:01:02
64. 27 10002470652 TUFT Svein MTS MITCHELTON – SCOTT 0:15:14 0:01:03
65. 127 10004563327 SWIFT Ben UAD UAE TEAM EMIRATES 0:15:15 0:01:04
66. 43 10006874553 MC CARTHY Jay BOH BORA – HANSGROHE 0:15:15 0:01:04
67. 92 10003097516 BAGDONAS Gediminas ALM AG2R LA MONDIALE 0:15:15 0:01:04
68. 94 10008669659 DENZ Nico ALM AG2R LA MONDIALE 0:15:16 0:01:05
69. 225 10010090913 LEYSEN Senne VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:15:17 0:01:06
70. 83 10003272520 BOARO Manuele TBM BAHRAIN – MERIDA 0:15:17 0:01:06
71. 57 10007526271 VLIEGEN Loïc BMC BMC RACING TEAM 0:15:18 0:01:07
72. 173 10008897712 DOUGALL Nicolas DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:18 0:01:07
73. 155 10009163753 MADOUAS Valentin FDJ GROUPAMA – FDJ 0:15:19 0:01:08
74. 104 10002839151 MARTENS Paul TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:15:19 0:01:08
75. 17 10002782264 ŠTYBAR Zdenek QST QUICK – STEP FLOORS 0:15:20 0:01:09
76. 204 10006642763 MEURISSE Xandro WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:15:22 0:01:11
77. 64 10007452816 DE LA PARTE Victor MOV MOVISTAR TEAM 0:15:23 0:01:12
78. 147 10003322939 VAN POPPEL Boy TFS TREK – SEGAFREDO 0:15:23 0:01:12
79. 62 10006564860 SEPULVEDA Eduardo MOV MOVISTAR TEAM 0:15:24 0:01:13
80. 97 10003216340 VANDENBERGH Stijn ALM AG2R LA MONDIALE 0:15:24 0:01:13
81. 205 10008695729 SMITH Dion WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:15:25 0:01:14
82. 167 10007506366 ZABEL Rick TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 0:15:25 0:01:14
83. 24 10001297457 HAYMAN Mathew MTS MITCHELTON – SCOTT 0:15:25 0:01:14
84. 134 10008019153 OWEN Logan EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:15:26 0:01:15
85. 193 10006641652 REINDERS Elmar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:15:27 0:01:16
86. 61 10015833818 CARRETERO Hector MOV MOVISTAR TEAM 0:15:27 0:01:16
87. 159 10002921805 KONOVALOVAS Ignatas FDJ GROUPAMA – FDJ 0:15:27 0:01:16
88. 214 10006679644 KIRSCH Alex WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:15:28 0:01:17
89. 101 10007293269 GROENEWEGEN Dylan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:15:28 0:01:17
90. 36 10008681379 LAWLESS Christopher SKY TEAM SKY 0:15:28 0:01:17
91. 116 10008081595 MERTZ Remy LTS LOTTO SOUDAL 0:15:28 0:01:17
92. 12 10005335283 DECLERCQ Tim QST QUICK – STEP FLOORS 0:15:28 0:01:17
93. 136 10007914170 VAN ASBROECK Tom EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:15:30 0:01:19
94. 91 10009365433 NAESEN Oliver ALM AG2R LA MONDIALE 0:15:31 0:01:20
95. 217 10004522002 VANTOMME Maxime WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:15:31 0:01:20
96. 47 10006004280 SELIG Rüdiger BOH BORA – HANSGROHE 0:15:31 0:01:20
97. 165 10004443792 PLANCKAERT Baptiste TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 0:15:32 0:01:21
98. 35 10010023316 HALVORSEN Kristoffer SKY TEAM SKY 0:15:33 0:01:22
99. 222 10009366241 DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:15:33 0:01:22
100. 177 10005351653 VERMOTE Julien DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:35 0:01:24
101. 13 10008706136 JAKOBSEN Fabio QST QUICK – STEP FLOORS 0:15:36 0:01:25
102. 63 10010209535 ARCAS Jorge MOV MOVISTAR TEAM 0:15:36 0:01:25
103. 74 10004693568 GATTO Oscar AST ASTANA PRO TEAM 0:15:37 0:01:26
104. 226 10005430667 STEELS Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:15:38 0:01:27
105. 172 10009990374 DLAMINI Nicholas DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:38 0:01:27
106. 171 10007170001 SLAGTER Tom-Jelte DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:38 0:01:27
107. 194 10006884556 VAN DER LIJKE Nick RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:15:39 0:01:28
108. 202 10008198908 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:15:39 0:01:28
109. 45 10003263022 OSS Daniel BOH BORA – HANSGROHE 0:15:40 0:01:29
110. 197 10004593033 VERMELTFOORT Coen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:15:40 0:01:29
111. 132 10002670514 BRESCHEL Matti EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 0:15:41 0:01:30
112. 213 10003193304 ISTA Kevyn WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:15:41 0:01:30
113. 81 10001464781 BOZIC Borut TBM BAHRAIN – MERIDA 0:15:41 0:01:30
114. 32 10009445861 BASSO Leonardo SKY TEAM SKY 0:15:42 0:01:31
115. 78 10004828459 GRUZDEV Dmitriy AST ASTANA PRO TEAM 0:15:44 0:01:33
116. 117 10003038306 MAES Nikolas LTS LOTTO SOUDAL 0:15:45 0:01:34
117. 176 10005617492 THWAITES Scott DDD TEAM DIMENSION DATA 0:15:45 0:01:34
118. 186 10005991954 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:15:47 0:01:36
119. 223 10001354041 DEVOLDER Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:15:47 0:01:36
120. 184 10011127500 PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:15:48 0:01:37
121. 123 10002817933 MORI Manuele UAD UAE TEAM EMIRATES 0:15:48 0:01:37
122. 196 10007297111 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:15:48 0:01:37
123. 114 10004819466 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 0:15:49 0:01:38
124. 201 10005902230 DUPONT Timothy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:15:50 0:01:39
125. 103 10008676632 JANSEN Amund Grøndahl TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:15:50 0:01:39
126. 126 10008692594 RIABUSHENKO Aleksandr UAD UAE TEAM EMIRATES 0:15:50 0:01:39
127. 181 10008660464 ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:15:51 0:01:40
128. 192 10006003371 ASSELMAN Jesper RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:15:51 0:01:40
129. 21 10007809490 EWAN Caleb MTS MITCHELTON – SCOTT 0:15:51 0:01:40
130. 85 10007513541 PIBERNIK Luka TBM BAHRAIN – MERIDA 0:15:52 0:01:41
131. 207 10003225636 VANSPEYBROUCK Pieter WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:15:56 0:01:45
132. 72 10004766320 DE VREESE Laurens AST ASTANA PRO TEAM 0:15:58 0:01:47
133. 150 10008674612 GUERREIRO Rúben TFS TREK – SEGAFREDO 0:15:58 0:01:47
134. 182 10007750381 DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:16:00 0:01:49
135. 212 10007357836 DE WINTER Ludwig WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:16:00 0:01:49
136. 46 10004572724 SAGAN Juraj BOH BORA – HANSGROHE 0:16:04 0:01:53
137. 195 10009400795 VAN GINNEKEN Sjoerd RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:16:04 0:01:53
138. 2 10001428106 CURVERS Roy SUN TEAM SUNWEB 0:16:05 0:01:54
139. 84 10008689766 PER David TBM BAHRAIN – MERIDA 0:16:05 0:01:54
140. 216 10007803127 SPENGLER Lukas WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:16:10 0:01:59
141. 65 10010980279 MATOS Nuno MOV MOVISTAR TEAM 0:16:11 0:02:00
142. 152 10007519504 HOELGAARD Daniel FDJ GROUPAMA – FDJ 0:16:12 0:02:01
143. 215 10009807387 PEYSKENS Dimitri WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:16:14 0:02:03
144. 151 10028417041 CIMOLAI Davide FDJ GROUPAMA – FDJ 0:16:16 0:02:05
145. 191 10008881948 VAN SCHIP Jan Willem RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 0:16:16 0:02:05
146. 113 10009135259 WOUTERS Enzo LTS LOTTO SOUDAL 0:16:18 0:02:07
147. 93 10008199312 BARBIER Rudy ALM AG2R LA MONDIALE 0:16:18 0:02:07
148. 76 10009027852 MINALI Riccardo AST ASTANA PRO TEAM 0:16:19 0:02:08
149. 224 10003260291 KRUOPIS Aidis VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:16:19 0:02:08
150. 66 10009373214 QUINTANA Dayer MOV MOVISTAR TEAM 0:16:21 0:02:10
151. 26 10003301620 KLUGE Roger MTS MITCHELTON – SCOTT 0:16:21 0:02:10
152. 183 10010091216 MENTEN Milan SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:16:24 0:02:13
153. 77 10007381781 NIELSEN Magnus Cort AST ASTANA PRO TEAM 0:16:24 0:02:13
154. 227 10006466850 WAEYTENS Zico VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 0:16:27 0:02:16
155. 211 10003211286 DEHAES Kenny WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 0:16:28 0:02:17
156. 124 10010992508 MIRZA AL-HAMMADI Yousif UAD UAE TEAM EMIRATES 0:16:32 0:02:21
157. 41 10005390352 PELUCCHI Matteo BOH BORA – HANSGROHE 0:16:32 0:02:21
158. 187 10008699062 VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:16:36 0:02:25
159. 203 10007760687 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:16:45 0:02:34
DNS 82 10004556253 ARASHIRO Yukiya TBM BAHRAIN – MERIDA –
DNS 163 10006175951 KUZNETSOV Viacheslav TKA TEAM KATUSHA ALPECIN –

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1. 53 KÜNG Stefan SUI BMC 4:15:11
2. 112 CAMPENAERTS Victor BEL LTS 0:00:14
3. 5 KRAGH ANDERSEN Søren DEN SUN 0:00:15
4. 3 MATTHEWS Michael AUS SUN
5. 15 SCHACHMANN M. GER QST 0:00:19
6. 162 DOWSETT Alex GBR TKA
7. 22 DURBRIDGE Luke AUS MTS 0:00:20
8. 54 SCOTSON Miles AUS BMC 0:00:22
9. 42 BODNAR Maciej POL BOH 0:00:23
10. 14 LAMPAERT Yves BEL QST
11. 135 SCULLY Tom NZL EFD 0:00:24
12. 145 MULLEN Ryan IRL TFS 0:00:27
13. 34 DOULL Owain GBR SKY 0:00:28
14. 67 SÜTTERLIN Jasha GER MOV
15. 106 VAN EMDEN Jos NED TLJ
16. 122 GANNA Filippo ITA UAD 0:00:29
17. 31 VAN BAARLE Dylan NED SKY 0:00:30
18. 146 PEDERSEN Mads DEN TFS 0:00:31
19. 11 TERPSTRA Niki NED QST
20. 111 WELLENS Tim BEL LTS
21. 154 LUDVIGSSON Tobias SWE FDJ 0:00:32
22. 23 EDMONDSON Alexander AUS MTS
23. 102 BOOM Lars NED TLJ 0:00:34
24. 133 LANGEVELD Sebastian NED EFD
25. 166 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN TKA 0:00:35
26. 51 VAN AVERMAET Greg BEL BMC 0:00:36
27. 164 MATHIS Marco GER TKA 0:00:37
28. 161 KITTEL Marcel GER TKA 0:00:38
29. 131 VANMARCKE Sep BEL EFD
30. 143 BRÄNDLE Matthias AUT TFS
31. 52 DRUCKER Jean-Pierre LUX BMC 0:00:39
32. 6 TUSVELD Martijn NED SUN 0:00:40
33. 141 STUYVEN Jasper BEL TFS 0:00:41
34. 125 POLANC Jan SLO UAD
35. 107 VAN HOECKE Gijs BEL TLJ 0:00:42
36. 71 VALGREN ANDERSEN M. DEN AST
37. 16 SENECHAL Florian FRA QST 0:00:45
38. 121 ULISSI Diego ITA UAD
39. 55 VAN HOOYDONCK Nathan BEL BMC
40. 1 THEUNS Edward BEL SUN 0:00:46
41. 44 MÜHLBERGER Gregor AUT BOH
42. 7 WALSCHEID M. GER SUN
43. 75 GRIVKO Andrey UKR AST 0:00:47
44. 185 RICKAERT Jonas BEL SVB 0:00:49
45. 137 VAN DEN BERG Julius NED EFD 0:00:50
46. 37 WISNIOWSKI Lukasz POL SKY 0:00:51
47. 144 IRIZAR ARAMBURU M. ESP TFS 0:00:53
48. 157 SEIGLE Romain FRA FDJ 0:00:54
49. 221 DE BIE Sean BEL VWC 0:00:55
50. 33 ROSA Diego ITA SKY
51. 153 LADAGNOUS Matthieu FRA FDJ 0:00:56
52. 105 ROOSEN Timo NED TLJ
53. 115 FRISON Frederik BEL LTS 0:00:57
54. 25 JUUL JENSEN C. DEN MTS
55. 86 MOHORIC Matej SLO TBM 0:00:58
56. 4 HAMILTON Christopher AUS SUN
57. 206 VAN KEIRSBULCK G. BEL WGG
58. 96 GOUGEARD Alexis FRA ALM
59. 174 GIBBONS Ryan RSA DDD 0:01:00
60. 87 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU TBM
61. 175 JANSE VAN RENSBURG R. RSA DDD 0:01:01
62. 95 DUVAL Julien FRA ALM
63. 56 VENTOSO ALBERDI F. ESP BMC 0:01:02
64. 127 SWIFT Ben GBR UAD 0:01:04
65. 83 BOARO Manuele ITA TBM
66. 43 MC CARTHY Jay AUS BOH
67. 92 BAGDONAS Gediminas LTU ALM
68. 94 DENZ Nico GER ALM 0:01:05
69. 225 LEYSEN Senne BEL VWC 0:01:06
70. 57 VLIEGEN Loïc BEL BMC 0:01:07
71. 173 DOUGALL Nicolas RSA DDD
72. 155 MADOUAS Valentin FRA FDJ 0:01:08
73. 104 MARTENS Paul GER TLJ
74. 17 ŠTYBAR Zdenek CZE QST 0:01:09
75. 204 MEURISSE Xandro BEL WGG 0:01:11
76. 193 REINDERS Elmar NED RNL
77. 64 DE LA PARTE Victor ESP MOV 0:01:12
78. 147 VAN POPPEL Boy NED TFS
79. 62 SEPULVEDA Eduardo ARG MOV 0:01:13
80. 97 VANDENBERGH Stijn BEL ALM
81. 205 SMITH Dion NZL WGG 0:01:14
82. 24 HAYMAN Mathew AUS MTS
83. 134 OWEN Logan USA EFD 0:01:15
84. 13 JAKOBSEN Fabio NED QST
85. 61 CARRETERO Hector ESP MOV 0:01:16
86. 159 KONOVALOVAS Ignatas LTU FDJ
87. 214 KIRSCH Alex LUX WVA 0:01:17
88. 222 DE BONDT Dries BEL VWC
89. 101 GROENEWEGEN Dylan NED TLJ
90. 116 MERTZ Remy BEL LTS
91. 12 DECLERCQ Tim BEL QST
92. 136 VAN ASBROECK Tom BEL EFD 0:01:19
93. 91 NAESEN Oliver BEL ALM 0:01:20
94. 217 VANTOMME Maxime BEL WVA
95. 47 SELIG Rüdiger GER BOH
96. 165 PLANCKAERT Baptiste BEL TKA 0:01:21
97. 35 HALVORSEN Kristoffer NOR SKY 0:01:22
98. 177 VERMOTE Julien BEL DDD 0:01:24
99. 63 ARCAS Jorge ESP MOV 0:01:25
100. 74 GATTO Oscar ITA AST 0:01:26
101. 226 STEELS Stijn BEL VWC 0:01:27
102. 172 DLAMINI Nicholas RSA DDD
103. 171 SLAGTER Tom-Jelte NED DDD
104. 194 VAN DER LIJKE Nick NED RNL 0:01:28
105. 202 BACKAERT Frederik BEL WGG
106. 45 OSS Daniel ITA BOH 0:01:29
107. 197 VERMELTFOORT Coen NED RNL
108. 132 BRESCHEL Matti DEN EFD 0:01:30
109. 213 ISTA Kevyn BEL WVA
110. 81 BOZIC Borut SLO TBM
111. 32 BASSO Leonardo ITA SKY 0:01:31
112. 186 SPRENGERS Thomas BEL SVB 0:01:33
113. 117 MAES Nikolas BEL LTS 0:01:34
114. 176 THWAITES Scott GBR DDD
115. 223 DEVOLDER Stijn BEL VWC 0:01:36
116. 21 EWAN Caleb AUS MTS
117. 184 PLANCKAERT Edward BEL SVB 0:01:37
118. 123 MORI Manuele ITA UAD
119. 196 VAN DER HOORN Taco NED RNL
120. 114 DEBUSSCHERE Jens BEL LTS 0:01:38
121. 201 DUPONT Timothy BEL WGG 0:01:39
122. 103 JANSEN A. NOR TLJ
123. 126 RIABUSHENKO A. BLR UAD
124. 181 ALLEGAERT Piet BEL SVB 0:01:40
125. 192 ASSELMAN Jesper NED RNL
126. 85 PIBERNIK Luka SLO TBM 0:01:41
127. 207 VANSPEYBROUCK Pieter BEL WGG 0:01:45
128. 72 DE VREESE Laurens BEL AST 0:01:47
129. 150 GUERREIRO Rúben POR TFS
130. 182 DE GENDT Aime BEL SVB 0:01:49
131. 212 DE WINTER Ludwig BEL WVA
132. 46 SAGAN Juraj SVK BOH 0:01:53
133. 195 VAN GINNEKEN Sjoerd NED RNL
134. 2 CURVERS Roy NED SUN 0:01:54
135. 84 PER David SLO TBM
136. 216 SPENGLER Lukas SUI WVA 0:01:59
137. 215 PEYSKENS Dimitri BEL WVA 0:02:00
138. 65 MATOS Nuno POR MOV
139. 152 HOELGAARD Daniel NOR FDJ 0:02:01
140. 191 VAN SCHIP Jan Willem NED RNL 0:02:05
141. 113 WOUTERS Enzo BEL LTS 0:02:07
142. 93 BARBIER Rudy FRA ALM
143. 76 MINALI Riccardo ITA AST 0:02:08
144. 224 KRUOPIS Aidis LTU VWC
145. 66 QUINTANA Dayer COL MOV 0:02:10
146. 167 ZABEL Rick GER TKA
147. 26 KLUGE Roger GER MTS
148. 183 MENTEN Milan BEL SVB 0:02:13
149. 227 WAEYTENS Zico BEL VWC 0:02:16
150. 211 DEHAES Kenny BEL WVA 0:02:17
151. 124 MIRZA AL-HAMMADI Y. UAE UAD 0:02:21
152. 41 PELUCCHI Matteo ITA BOH
153. 187 VAN GESTEL Dries BEL SVB 0:02:25
154. 203 DEVRIENDT Tom BEL WGG 0:02:34
155. 27 TUFT Svein CAN MTS 0:02:54
156. 151 CIMOLAI Davide ITA FDJ 0:03:56
157. 36 LAWLESS Christopher GBR SKY 0:08:46
158. 78 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST 0:09:02
159. 77 NIELSEN Magnus Cort DEN AST 0:10:57