Gregory Rast || TT @gregory_rast

Szwajcar ścigający się w ekipie Trek-Segafredo po zakończeniu tego sezonu zakończy zawodową karierę i zajmie miejsce w sztabie amerykańskiej grupy.

Gregory Rast przez wiele lat był ważną częścią teamu z USA, a najistotniejszą rolę zawsze odgrywał podczas wiosennej kampanii północnych klasyków. Z wyników indywidualnych najbardziej wartościowym rezultatem Szwajcara było 4. miejsce w Paris-Roubaix w 2011 roku oraz triumf w klasyfikacji generalnej Skoda-Tour de Luxembourg 4 lata wcześniej.

Cieszę się, że wreszcie wszyscy wiedzą, że chcę zakończyć karierę po tym sezonie. Ściganie się jednak jeszcze nie skończyło i zamierzam cieszyć się rywalizacją przez te kilka miesięcy. Jeszcze nie myślę o moim ostatnim wyścigu. Chcę dać z siebie wszystko, zarówno dla siebie, jak i dla teamu i być pewnym, że zakończyłem zawodową karierę na najwyższym możliwym poziomie

-komentował swoją decyzję Rast, który w peletonie spędził 18. sezonów reprezentując barwy takich ekip jak Post Swiss, Phonak, Astana, Radioshack i przez ostatnie kilka lat Trek-Segafredo.

Poprzedni artykułFabio Aru: „Dobry wynik w Tour de Pologne da mi wiarę w siebie i pewność”
Następny artykułMłody talent w barwach Astana Pro Team
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments