Michał Kapusta / naszosie.pl

Okienko transferowe umożliwia także przedłużanie wygasających kontraktów przez dotychczasowych pracodawców kolarzy. Skorzystali z tego działacze Trek – Segafredo, którzy przedłużyli umowy z Koenem De Kortem i Markelem Irizarem.

Obaj zawodnicy są już bardzo doświadczeni. Tym samym nie dziwne, że nie są to długie umowy. 38-letni Irizar będzie bowiem zawodnikiem Treka do końca 2019 roku, a 35-letni de Kort najprawdopodobniej  zakończy kolarską przygodę w 2020 roku. Obaj są jednak ważną częścią drużyny, która zawsze może liczyć na ich aktywną pomoc.

Sezon 2019 będzie moim dziesiątym w tym zespole i dziesiątym na rowerach Treka. Mogę powiedzieć, że to jest właśnie mój team. Pragnę podziękować sponsorom i dyrekcji, która przez cały czas bardzo mi ufała i stała się w pewnym sensie drugą rodziną. Czuję, że młode strzelby bardzo mocno naciskają, dlatego też zrobię wszystko, by przekazać im moje niemałe doświadczenie

– powiedział Irizar.

Na ten moment w ekipie Trek – Segafredo kontrakty ważne na sezon 2019 ma zaledwie 15 zawodników. Tym samym możemy się niedługo spodziewać kolejnych ruchów ze strony amerykańskiego zespołu.