fot. Lotto-Soudal

Pod wielkim znakiem zapytania stoi start do piątego etapu wyścigu Tour de France Tiesja Benoota (Lotto-Soudal), który w kraksie na ostatnich kilometrach doznał dość poważnych obrażeń. Niestety razem z nim na asfalcie znalazł się także Tomasz Marczyński, ale na szczęście ucierpiał dużo mniej.

Tiesj Benoot doznał kontuzji prawego obojczyka i łopatki, ma wiele stłuczeń i otarć – m.in. na biodrach, plecach, rękach i nogach. Rozciął również prawy łuk brwiowy oraz zranił się w tył głowy.

Oficjalna strona internetowa poinformowała we wtorek późnym wieczorem, że decyzja ws. kontynuowania ścigania Benoota zapadnie dzisiaj. Patrząc na obrażenia jest jednak mało prawdopodobne, że zwycięzca Strade Bianche będzie w stanie jeździć na rowerze.

Z kolei Tomasz Marczyński uderzył się lewym kolanem o kierownicę swojego roweru. Swoją sytuację, również już właściwie w godzinach nocnych, skomentował na Twitterze:

Nie jest to najlepszy początek Touru, ponieważ dwukrotnie leżałem na ziemi, ale walczymy dalej. Najlepsze wciąż przed nami!!!

 

Natomiast na stronie internetowej Lotto-Soudal napisano, że “jest bardzo prawdopodobne, że będzie w stanie jutro wystartować”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments