fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

L’Equipe informuje, że polska firma ma uratować zespół Jima Ochowicza przed zniknięciem z kolarskiej mapy.

Jim Ochowicz już od dłuższego czasu szuka nowego sponsora dla BMC Racing Team po tym, jak szwajcarski producent nie zdecydował się na przedłużenie umowy. Amerykanin miał ogłosić nowego partnera przed startem Tour de France, ale nic nowego się nie pojawiło, więc największe gwiazdy zespołu zaczęły się rozglądać za nowym pracodawcą.

Dziś pojawiły się jednak informacje, według których przyszłość ekipy Ochowicza może być uratowana. L’Equipe informuje, że BMC ma zostać zastąpione przez… polską firmę CCC. Według francuskiego dziennika nawet spory budżet (25 milionów euro) nie jest w stanie przestraszyć Dariusza Miłka.

L’Equipe nie podaje jednak co miałoby się stać z obecnie istniejącą drużyną CCC Sprandi Polkowice jeżdżącą w drugiej dywizji. Można podejrzewać, że niektórzy kolarze znaleźliby zatrudnienie w ewentualnej nowej ekipie, już w dywizji WorldTour. Przed Ochowiczem też trudne zadanie zbudowania mocnego składu po tym, jak m.in. Richie Porte i Rohan Dennis zdecydowali się na odejście do innych ekip.