Fot. Lotto-Soudal

W październiku Maniek zorganizuje w Niepołomicach imprezę dla amatorów!

Swoje wyścigi mają m.in. Dariusz Baranowski (Baranowski Tour), Michał Kwiatkowski (VeloToruń) czy Rafał Majka (Majka Days), a teraz do swoich kolegów dołącza dwukrotny zwycięzca etapowy Vuelta a Espana. Tomasz Marczyński przygotowuje ściganie pod swoim patronatem na 7 października 2018 roku.

Na ścigających się w “WYŚCIGu” czekają dwie trasy – 40 i 80 kilometrów. Na razie nieznana jest dokładna mapka, ale wiadomo już, że wszystkie drogi będą jednymi z ulubionych treningowych szos Tomka, które można krótko opisać:

Dosłownie kilkanaście minut jazdy samochodem od Krakowa znajdziecie dziesiątki kilometrów doskonałych asfaltów, świetne szutrowe trasy i ogrom zieleni. Tu jest wszystko, żeby się ścigać, lub po prostu przeżywać kolarską przygodę, a po niej zasiąść przy dobrej kawie, lodach i ciastku.

Dla osób, które nie czują się na siłach, by walczyć na całym dystansie Maniuto przygotował niespodziankę – trzy segmenty, które będą miały oddzielny pomiar czasu, a więc swoją klasyfikację i… nagrody! Przede wszystkim każdy znajdzie coś dla siebie – sprinter, góral czy specjalista od (znanych w kryteriach) krętych uliczek. Na całości za to do pokonania m.in. kilka krótkich, sztywnych podjazdów i finisz na szerokiej prostej. Prawie jak na etapie Vuelta a Espana do Sagunt, gdzie Maniolo pokonał Pawła Poljańskiego!

A skoro już o nagrodach mowa – przy okazji imprezy odbędzie się Bike Sale Expo, a więc ogromna wyprzedaż sprzętu rowerowego. W wyścigu pojawi się możliwość wygrania dodatkowych rabatów… Widzicie to? 7 października, końcówka sezonu, zasłużony odpoczynek i… wieeeeelkie zakupy!

Jeśli Tomasz Marczyński robi wyścig, to nie może zabraknąć… After Party. Październik to czas krótkiego rozstrania z rowerami i odpoczynku, więc Maniek zaprasza na pożegnanie sezonu w Klubie Scena 54 w centrum Krakowa. Razem z trzykrotnym mistrzem Polski na parkiecie spotkamy jego kolegów z Lotto-Soudal i kolarskie legendy, więc… będzie się działo!

Co ważne, już warto pomyśleć o zapisach – ceny wpisowego rosną każdego miesiąca zaczynając od 7 lipca i 60PLN, a kończąc na 7 października (dzień startu) i 120PLN. Wszelkie informacje dotyczące imprezy będą się pojawiać na oficjalnej stronie wydarzenia – TUTAJ.

Zapisy dostępne są – TUTAJ

Program imprezy (7.10.2018r):

8:00 – 10:30 odbiór numerów, pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów (ul. Zamkowa 2, Niepołomice)
10:30 otwarcie sektorów startowych i wejście do sektorów
11:11 start wyścigu
14:30 rozpoczęcie dekoracji na poszczególnych dystansach i w poszczególnych kategoriach
15:00 zamknięcie trasy wyścigu
15:05 konkursy z nagrodami