La Route d'Occitanie

Krnąbrny sprinter nie zdołał załapać się do składu swojego zespołu na najważniejszy start w sezonie.

Sytuacja Nacera Bouhanniego w ostatnim czasie nie była najlepsza – pomimo sporych wymagań finansowych sprinter nie potrafił nawiązać do swojej najwyższej formy i przegrywał większość pojedynków. Swoje triumfy święci tylko w imprezach niższej kategorii – w WorldTour najlepszą lokatą jest… 7. miejsce na pierwszym etapie Volta a Catalunya. Dodatkowo sytuację z pewnością pogorszyła sytuacja z niedawno rozgrywanego La Route d’Occitanie, gdzie Bouhanni walczył z… kolegą z zespołu, Christophem Laporte.

Pod nieobecność “boksera” głównym sprinterem Cofidis, Solution Credits został właśnie Laporte. Francuz znajduje się w niezłej formie i powinien kilkukrotnie zameldować się w czołówce płaskich etapów, nawet jeśli do jego pomocy przeznaczony będzie tylko Dimitri Claeys.

Dużo lepiej wygląda sytuacja ekipy na podjazdach – w wysokich górach powinni się pokazać bardzo doświadczeni Nicolas Edet i Dani Navarro, a na pagórkach Anthony Perez, Jesus Herrada, Anthony Turgis czy Julien Simon. Patrząc na skład nie można się oprzeć wrażeniu, że czerwoną drużynę obejrzymy w bardzo wielu ucieczkach.

Skład Cofidis, Solution Credits na Tour de France:

Dimitri Claeys, Nicolas Edet, Jesus Herrada, Christophe Laporte, Dani Navarro, Anthony Perez, Julien Simon, Anthony Turgis