fot. teamsky.com

Team Sky ogłosił oficjalnie skład na zbliżający się wielkimi krokami Tour de France. Polskich fanów z pewnością najbardziej ucieszy fakt, że znalazł się w nim Michał Kwiatkowski.

Zwłoka brytyjskiej ekipy, która skład ogłosiła zaledwie pięć dni przed rozpoczęcie imprezy jest zapewne spowodowana zamieszaniem wokół osoby Christophera Froome’a, który jeszcze kilka dni temu nie mógł być pewien, że zostanie dopuszczony do startu. Ostatecznie „Biały Kenijczyk” został oczyszczony z wszelkich podejrzeń i w sobotę rozpocznie walkę o piąte w karierze zwycięstwo w Tourze. Jego najważniejszym pomocnikiem będzie świetnie dysponowany Geraint Thomas, który jeszcze niedawno zapewniał, że do startu szykuje się, „jakby sam miał być liderem”. Niezwykle istotnym wsparciem na najtrudniejszych odcinkach będzie również Wout Poels.

W składzie znalazło się miejsce dla Egana Bernala. Młody Kolumbijczyk, który dopiero w tym sezonie wszedł na szczebel World Touru imponuje swoimi umiejętnościami, ale dla wielu niewiadomą jest, jak poradzi sobie z trudami trzytygodniowego ścigania. Włodarze Sky postanowili dać mu szansę i z pewnością liczą, że także on pomoże swojemu liderowi w górach.

Wielkim wsparciem w trudnym terenie, ale i mocną kartą w pierwszej, stosunkowo płaskiej, lecz niepozbawionej innych trudności fazie wyścigu będzie na pewno Michał Kwiatkowski. „Kwiato” przed rokiem błyszczał, będąc jednym z głównych architektów zwycięstwa Froome’a, a teraz jego rola prawdopodobnie jeszcze nabierze na znaczeniu. Nieco inne obowiązki może mieć w trakcie wyścigu Gianni Moscon – słabszy w górach, lecz niezwykle dynamiczny i świetnie jeżdżący po brukach.

Zestawienie uzupełnią: świetny czasowiec, świeżo upieczony mistrz Hiszpanii w tej specjalności – Jonathan Castroviejo oraz Luke Rowe – od czterech lat sprawdzony pomocnik Froome’a na francuskich szosach.

Skład Team Sky na Tour de France: Christopher Froome, Geraint Thomas, Wout Poels, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Egan Bernal, Jonathan Castroviejo, Luke Rowe