RCS Sport / Giro d'Italia

Tom Dumoulin i Michael Matthews będą liderami Sunwebu na rozpoczynającą się w sobotę Wielką Pętlę.

Niemiecka ekipa podała skład na drugi z wielkich tourów. W klasyfikacji generalnej postara się powalczyć Tom Dumoulin, który ma za sobą udane Giro d’Italia. Holender ukończył je na drugim miejscu i uznał wyższość tylko Chrisa Froome’a. Niestety wobec kontuzji Wilco Keldermana “motyl z Maastricht” stracił bardzo dobrego pomocnika.

W sprintach natomiast będzie liczył się Michael Matthews. Australijczyk w tym sezonie ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, ale umie przygotować formę na ważny wyścig. “Bling” postara się zwiększyć licznik triumfów w Wielkiej Pętli, który zatrzymał się na cyfrze 3.

Trener Tom Veelers przedstawia cele ekipy na Tour de France:

Nasz skład jest najmocniejszy na obecną chwilę, a za Wilco Keldermana pojedzie Laurens ten Dam. Nie będzie presji na wynik w generalce Toma Dumoulina, ale liczymy na jego dobry występ. Po raz pierwszy w naszej historii będziemy mieć kolarze na GC w Wielkiej Pętli i jest to dla nas nowe doświadczenie. Na płaskich etapach na swoje konto pojedzie Michael Matthews.

Skład Team Sunweb na Tour de France 2018:

Søren Kragh Andersen, Nikias Arndt, Tom Dumoulin, Laurens ten Dam, Simon Geschke, Chad Haga, Michael Matthews i Edward Theuns.