Quick-Step Floors © Maximiliano Blanco

Belgijski zespół jedzie do Francji z zamiarem walki w każdym terenie, każdego dnia.

Quick-Step Floors jest zdecydowanym liderem tegorocznych zestawień dotyczących liczby zwycięstw. Ekipa Patricka Lefevere’a ma już 43 sukcesy na koncie i na Tour de France zmierza po poprawienie tej liczby, dlatego skład Belgów nastawiony jest na walkę każdego dnia.

W sprintach, czego można się było spodziewać, liderem zostanie Fernando Gaviria. Kolumbijczyk w zeszłym roku wygrał cztery etapy Giro d’Italia i tym razem zdecydował się na walkę we Francji. Ostatnim rozprowadzającym młodego sprintera będzie Maximiliano Richeze, a z pewnością ważnymi członkami “pociągu” będzie też Tim Declercq.

Quick-Step Floors to the Tour de France

Le Tour de France is a unique and amazing moveable feast and we are going there with eight strong and motivated riders who are prepared to make Quick-Step Floors one of the main protagonists: http://www.quickstepfloorscycling.com/en/news/detail/quick-step-floors-cycling-team-to-the-tour-de-france/3684

Publiée par Quick-Step Floors Cycling Team sur Mardi 26 juin 2018

W górach czołowymi zawodnikami Quick-Step Floors będą Bob Jungels i Julian Alaphilippe. Mistrzowie tegorocznych Ardenów (Francuz triumfował w La Fleche Wallone, a Luksemburczyk w Liege-Bastogne-Liege) mają “walczyć jak tylko mogą”. Jungels ma już na koncie dwie koszulki najlepszego młodzieżowca Giro d’Italia, a w obliczu etapu po bruku i czasówek jego szanse na dobry rezultat rosną.

Na wspomnianym “brukowanym” etapie liderami zostaną bardzo doświadczeni mistrzowie klasyków – Philippe Gilbert i Niki Terpstra. Belg i Holender, razem z Yvesem Lampaertem, nie tylko mają pilnować liderów na nierównych kostkach północnej Francji, ale w miarę możliwości powalczyć o etapowy “skalp”. Poza tym ich zadaniem będzie wspieranie zarówno Gavirii jak i Jungelsa z Alaphilippem.

Quick-Step Floors na Tour de France:

Niki Terpstra, Yves Lampaert, Philippe Gilbert, Fernando Gaviria, Bob Jungels, Julian Alaphilippe, Maximiliano Richeze, Tim Declercq

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments