Fot. Cyklo

Impreza w Strzepczu już za nami. Podsumowanie warto zacząć od zanotowania, że kolejni straceńcy zapoznali się z bardzo wymagającą trasą w Gminie Linia. Rekordowa frekwencja sięgająca 500 uczestników, dobra kolarska pogoda i miejscami silny wiatr zbudowały atmosferę wydarzenia nad Jeziorem Strzepcz.

Kluczową atrakcję stanowiła tutaj ponownie trasa bazująca na krótkiej, 16km pętli, na której niewiele jest płaskiego terenu, a do pokonania 3 trudne, sztywne podjazdy. Kilkukrotne jej pokonanie nie pozostawia nikogo obojętnym. Imprezy Energa Cyklo Cup zaprojektowane zostały w taki sposób, aby promować zawodników uniwersalnych, dobrze czujących się w każdym terenie. Cyklo Strzepcz ma tutaj imitować belgijskie klasyki, jak Liege-Bastogne-Liege. I trzeba przyzna, że choć z racji dystansu jest to „Staruszka” w pigułce, to niełatwo jest ją przełknąć.

Nie zmieniło to jednak układu sił wśród najlepszych na długim dystansie (80 km). Tym razem najlepszy wśród Panów był Piotr Osiński (GK STG STAROGARD GDAŃSKI), wyprzedzając Marka Maciejewskiego z TTC Beretta i Krzysztofa Krzywego z Nexus Team.

Wśród Pań najlepsza okazała się Agata Sobota z FTI Racing Team, drugą na mecie Beatę Stankiewicz (Team Mustang Pasłęk) wyprzedając tylko o sekundę. Trzecia, Magdalena Zinkowska z Dadelo Huzar Bike Academy straciła już kilka minut.

Na krótszym dystansie, który wymagał trzykrotnego pokonania pętli i liczył 48 km, wśród Panów wygrał Łukasz Janic z STC Stargard, drugi był Tobiasz Kulikowski (Zdrowy Rower), a trzeci Patryk Korzeniak (Sztajfa Gołaś Bikes).

Wśród Pań triumfowała Kinga Tomaszewska z FTI Racing Team, wyprzedzając o 5 sekund Kingę Zielińską z Gdańsk i Monikę Kulling z Klif MTB Team Chłapowo.

Komplet wyników na stronie imprezy: cyklo.info.pl/cyklo-strzepcz/

Warto zaznaczy, że impreza została ponownie znakomicie przyjęta przez mieszkańców Gminy Linia, którzy – zwłaszcza w Strzepczu – brali aktywny udział w dopingowaniu uczestników do maksymalnego wysiłku. Wszystko wskazuje na to, że w Strzepczu spotkamy się ponownie za rok.

Inne imprezy Cyklo

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup:

Cyklo Pętla Reja – Sopot | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

oraz Cyklo Krokowa MTB, które odbędzie się 19 sierpnia br.