Lang Team, główny organizator naszego narodowego touru, przyznał ostatnie dwie dzikie karty – obie trafiły do polskich ekip!

Wcześniej pojawiły się oficjalne informacje o przyznaniu zaproszeń dla francuskiego zespołu Cofidis, Solution Credits oraz rosyjskiej ekipy Gazprom-RusVelo. Do rozdania pozostawały dwie ‘dzikie karty’, a dzisiaj poznaliśmy ich właścicieli!

W wyścigu, który odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia, na starcie staną CCC Sprandi Polkowice oraz reprezentacja Polski. Chociaż przyjazd “Pomarańczowych” wydawał się niemal pewny, to z biało-czerwonymi tak dobrze już nie było – dopiero niedawno (na posiedzeniu z 7.06) Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego podjął decyzję o stworzeniu zespołu na Tour de Pologne.

Można się spodziewać, że ekipa Piotra Wadeckiego przyjedzie na Tour de Pologne z zadaniem wygrania etapu. W klasyfikacji generalnej o czołówkę z pewnością powalczą Paweł Cieślik i Amaro Antunes, a na sprinterskich końcówkach szansę mogą dostać Paweł Franczak, Marko Kump, Szymon Sajnok czy Alan Banaszek.

W reprezentacji możemy również zobaczyć mocnych zawodników – Maciej Paterski czy Karol Domagalski wydają się być “pewniakami” do ewentualnych ucieczek i szukania szansy na sukces etapowy. W klasyfikacji generalnej, podobnie jak w ostatnich latach, liderem może zostać Marek Rutkiewicz. Najważniejszym kryterium przy wyborze składu będą najprawdopodobniej mistrzostwa Polski.