Wanty - Groupe Gobert

Ekipa Wanty – Groupe Gobert przedstawiła szeroki skład na rozpoczynającą się 7. lipca Wielką Pętlę.

Po raz drugi z rzędu kolarze belgijskiej ekipy dostali dziką kartę na Tour de France. W ubiegłym roku wszystkich dziewięciu zawodników zdołało ukończyć ten wielki tour, a najlepszym zawodnikiem był Guillaume Martin, który zajął 23. miejsce w GC.

Na chwilę obecną pewni udziału w Wielkiej Pętli są: Thomas Degand, Guillaume Martin, Marco Minnaard, Yoann Offredo oraz Andrea Pasqualon. Z pozostałej siódemki zostanie wyłonionych jeszcze trzech kolarzy, którzy staną na starcie w Noirmoutier-en-l’Île.

Dyrektor sportowy Hilaire Van der Schueren tłumaczy zasadność wyboru poszczególnych kolarzy:

Nasze ambicje na Tour de France będą podobne jak w roku ubiegłym. Liderem będzie oczywiście Martin, a pomagać mu będę przede wszystkim Degand i Minnaard. Pasqualon jest liderem rankingu UCI Europe Tour i zdecydowanie zasłużył sobie na występ we Francji. W 2017 roku bardzo pomocny był Offredo i nie mogliśmy go pominąć w selekcji. Pozostali zawodnicy o wyjeździe na TdF dowiedzą się po mistrzostwach Belgii.

Szeroki skład Wanty – Groupe Gobert na Tour de France 2018:

Thomas Degand, Guillaume Martin, Marco Minnaard, Yoann Offredo i Andrea Pasqualon – wszyscy pewni udziału oraz Timothy Dupont , Odd Eiking, Xandro Meurisse, Dion Smith, Pieter Vanspeybrouck i Guillaume Van Keirsbulck.