Fot. Vuelta al Pais Vasco

Wielka Pętla zbliża się wielkimi krokami. Świadczy o tym chociażby działalność ekip, które zaczynają przedstawiać swoje ostatecznie składy. Dziś dokonał tego zespół LottoNL – Jumbo.

Holenderska drużyna, zgodnie z oficjalnymi informacjami, wysyła do Francji praktycznie najmocniejszy skład, skupiony na walce w górach. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć jednego lidera, pod którego ustawiona będzie cała ekipa. Na dobre miejsce w klasyfikacji generalnej z pewnością stać Stevena Kruijswijka oraz Primoza Roglica. Ich głównym pomocnikiem powinien być za to Robert Gesink, a rola “wolnego strzelca” może idealnie odpowiadać Antwanowi Tolhoekowi.

Ze względu na mocne ustawienie górskie, praktycznie osamotniony został najlepszy sprinter zespołu. Dylan Groenewegen pokazywał jednak niejednokrotnie, że jest kolarzem świetnie odnajdującym się na kołach przeciwników, co przy obecnym podziale sceny sprinterskiej może okazać się kluczowe.

Skład LottoNL – Jumbo na Tour de France 2018: Steven Kruijswijk, Primoz Roglic, Robert Gesink, Antwan Tolhoek, Timo Roosen, Dylan Groenewegen, Paul Martens i Amund Grondhal Jansen.