Giro Ciclistico d'Italia

Aleksandr Vlasov (Rosja) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej młodzieżowego Giro d’Italia.

Ostatni dzień Giro Ciclistico d’Italia złożony był z dwóch pół etapów. Najpierw młodzi kolarze musieli zmierzyć się na pagórkowatym odcinku z Conegliano do Valdobbiadene o długości ponad 72 kilometrów.

Najszybszy okazał się Alberto Daninese (Zalf Euromobil Desiree Fior), który na finiszu pokonał Francesco di Felice (Delo Gallina Colosio Eurofeed). Niestety w kraksie ucierpiał lider Alejandro Osorio (Kolumbia) i stracił prowadzenie w wyścigu. Przed finałowym etapem przejął je Aleksandr Vlasov (Rosja).

Ostatni odcinek tegorocznej imprezy miał zmienioną formułę. Bardzo wymagająca indywidualna jazda na czas liczyła ponad 24 kilometry. Ostatnie piętnastka klasyfikacji generalnej startowała jak w biegu pościgowym, z zachowaniem różnic czasowych powstałych do tej pory.

Z kolarzy, którzy jechali w “normalnych” warunkach jazdy na czas świetny wynik wykręcił Edoardo Affini (SEG Racing Academy) – 30’32”. Jego rezultat poprawił dopiero mistrz świata orlików w tej specjalności Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon) – 29’56”.

O godzinie 17.05 na trasę wyruszył lider wyścigu Aleksandr Vlasov (Rosja), a za nim ze stratą 15 sekund Mark Donovan (Team Wiggins) i 72 sekund Stephen Williams (SEG Racing Academy). Pechowiec z przedostatniego etapu Alejandro Osorio (Kolumbia) wystartował sześć sekund po zawodniku SEG Racing Academy.

Rosjanin Vlasov szybko powiększył przewagę nad Donovanem, który musiał odpierać ataki kolejnych zawodników. Rosjanin jako pierwszy przejechał linię mety i został triumfatorem klasyfikacji generalnej młodzieżowego Giro d’Italia.

Drugi był João Almeida (Hagens Berman Axeon), który fenomenalnie pojechał dzisiejszą czasówkę. Na trzecim miejscu zawody zakończył Robert Stannard (Mitchelton – BikeExchange). Tuż za podium uplasował się mocno zmęczony Donovan.

Końcowa klasyfikacja generalna:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 VLASOV Aleksandr Gazprom-RusVelo 29:57:42
2  ALMEIDA João Hagens Berman Axeon 00:46
3  STANNARD Robert Mitchelton – BikeExchange 00:52
4  DONOVAN Mark Team Wiggins 01:03
5  WILLIAMS Stephen SEG Racing Academy 01:56
6  OSORIO Alejandro GW – Shimano 01:57
7  MUÑOZ Cristian Camilo Coldeportes Zenu Sello Rojo 03:22
8  COVI Alessandro 06:28
9  RIES Michel Polartec-Kometa 06:32
10  NATAROV Yuriy Astana City 06:35
11  BENNETT Sean Hagens Berman Axeon 07:21
12  COVILI Luca 08:11
13  SAENZ Nicolas 08:26
14  PRONSKIY Vadim Astana City 10:18
15  MAAS Jan SEG Racing Academy 10:22
16  JENNER Samuel Mitchelton – BikeExchange 11:08
17  PAREDES Wilmar Manzana Postobon 12:01
18  MUÑOZ Daniel EPM 12:49
19  BELLIA Matteo 13:40
20  GIURIATO Alberto 16:45
21  CHERKASOV Nicolay Gazprom-RusVelo 20:15
22  CAIATI Aldo 22:05
23  WILDAUER Markus Tirol Cycling Team 22:44
24  PARRA José Félix 25:28
25  RUBIO Einer Augusto 27:14
26  LA TERRA Pirre 29:00
27  PUGI Gianni 34:01
28  DE BOD Stefan Dimension Data for Qhubeka 38:09
29  NEKRASOV Denis 38:10
30  VAN MOER Brent 39:22
31  ADRIA Roger 41:37
32  NEGRENTE Marco 43:28
33  COLOMBO Raul Biesse Carrera Gavardo 43:53
34  FEELEY Daire 47:03
35  GAILLARD Marlon 48:36
36  FORTUNATO Lorenzo 49:35
37  BOTTA Davide 49:58
38  JASPERS Ward 50:13
39  CASTANO MUNOZ Sebastian Alexander 51:15
40  BJERG Mikkel Hagens Berman Axeon 53:55
41  MARQUEZ Marti 54:24
42  BELLERI Michael 54:31
43  TEGGART Matthew Team Wiggins 54:58
44  MONACO Alessandro 57:12
45  JOHNSTONE Calum 57:55
46  BURGAUDEAU Mathieu 59:25
47  FARESIN Edoardo 59:36
48  SOBRERO Matteo Dimension Data for Qhubeka 01:01:17
49  BAIS Mattia 01:02:12
50  KURIANOV Stepan Gazprom-RusVelo 01:02:38
51  MORENO Ivan 01:02:40
52  DI FELICE Francesco 01:03:24
53  WALKER Joey Team Wiggins 01:03:37
54  GARAVAGLIA Giacomo 01:04:10
55  GATTUSO Dario 01:06:46
56  SHTEIN Grigoriy Astana City 01:06:55
57  ELOSEGUI Inigo 01:07:25
58  KOPSHTI Ridion 01:07:50
59  ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City 01:07:51
60  CANTÓN Isaac Polartec-Kometa 01:08:29
61  MADER Gino 01:10:30
62  BERNARD Enzo 01:12:18
63  APERS Ruben 01:12:29
64  RASTELLI Luca Biesse Carrera Gavardo 01:12:41
65  DOWNEY Mark Team Wiggins 01:13:34
66  MOREY Drew Mitchelton – BikeExchange 01:14:17
67  MERTENS Julian 01:14:24
68  DI GUGLIELMO Fabio 01:15:33
69  MURGANO Marco 01:17:09
70  DONEGÀ Matteo 01:17:51
71  BONNEFOIX Edouard 01:19:27
72  SCHÄPPI Martin 01:20:42
73  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 01:20:45
74  CORRADINI Michele 01:21:06
75  BURGER Sven Tirol Cycling Team 01:21:08
76  RIVERA VARGAS Brandon Smith 01:22:46
77  RADICE Raffaele 01:24:18
78  LONARDI Giovanni 01:24:54
79  ZANONI Alberto 01:26:45
80  SCHELLING Ide SEG Racing Academy 01:26:46
81  MAITRE Florian 01:28:19
82  SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa 01:28:52
83  FERRI Gregorio 01:29:20
84  CULLAIGH Gabriel Team Wiggins 01:30:08
85  THIJSSEN Gerben 01:32:41
86  BERTONE Filippo 01:34:26
87  DAINESE Alberto 01:34:32
88  FERRON Valentin 01:35:45
89  RICE Michael Hagens Berman Axeon ,,
90  DEBONS Antoine 01:37:00
91  JAMES Tim 01:38:28
92  AFFINI Edoardo SEG Racing Academy 01:39:26
93  CERVELLERA Andrea 01:39:30
94  FERRARI Andrea 01:40:44
95  FOUCHE James Team Wiggins 01:42:20
96  LEONE Davide 01:42:53
97  BORGO Marco 01:45:02
98  PICCOT Michel Biesse Carrera Gavardo 01:45:11
99  PIETRINI Luigi 01:47:24
100  TARANENKO Vladislav 01:47:58
101  GRECHI Giacomo 01:48:27
102  RIVI Samuele 01:49:10
103  CAPODICASA Fabrizio 01:51:02
104  BYRIEL Rasmus 01:51:15
105  ZANDRI Francesco 01:51:54
106  MOZZATO Luca Dimension Data for Qhubeka 01:52:44
107  COLMAN Alex 01:54:17
108  HARDY Ben 01:55:10
109  KUŚ Adam 01:55:42
110  ZAMBELLI Samuele 01:57:43
111  NESI Nicolas 01:58:22
112  SOWIŃSKI Artur 02:01:21
113  VOLKAU Ilya 02:03:05
114  KONYCHEV Alexander 02:03:35
115  BALDO Mattia 02:03:48
116  GUEX Quentin 02:09:49
117  GERRITS Ben 02:10:31
118  GENGA Andrea 02:10:33
119  VENCHIARUTTI Nicola 02:11:42
120  COLNAGHI Andrea 02:12:13
121  DALLA VALLE Nicolas 02:15:14
122  BACCIO Paolo 02:15:27
123  GAMPER Patrick Polartec-Kometa 02:16:04
124  MOLTENI Marco 02:17:38
125  FIASCHI Tommaso 02:19:45
126  IANNELLI Giovanni 02:20:55
127  SENSI Matteo 02:21:11
128  HOOLE Daan SEG Racing Academy 02:21:26
129  MICHELETTI Andrea 02:22:31
130  COLNAGHI Davide 02:32:30
131  HENNESSY Jacob Mitchelton – BikeExchange 02:35:01
132  CANTINI Matteo 02:35:06
133  MORENI Gabriele 02:37:47
134  SARTORI Mirco 02:37:48
135  BEGNONI Gianmarco 02:59:58