fot. LottoNL-Jumbo

Holenderski sprinter zainkasował już 9. zwycięstwo w tym sezonie. Nowym liderem został Benjamin Hill (Ljubljana Gusto).

Drugi etap wyścigu w Słowenii ponownie był szansą dla sprinterów. Na trasie znalazła się co prawda jedna górska premia, ale tylko trzeciej kategorii i stosunkowo daleko od mety i w Rogaskiej Slatinie spodziewano się walki najszybszych kolarzy w stawce.

Peleton szybko odpuścił czwórkę harcowników w składzie Vojtech Hacecky (Elkov-Author), Benjamin Hill (Ljubljana Gusto), Gasper Katrasnik (Adria Mobil) oraz Matej Drinovec (Słowenia). Główna grupa nie rwała się do pogoni od początku i już po 25 kilometrach traciła do uciekającego kwartetu około 4 minut.

Strata do czołówki zaczęła maleć dopiero po przekroczeniu połowy etapu, kiedy to rządy w peletonie objęła ekipa UAE Team Emirates. Kolejne kilometry mijały na niwelowaniu przewagi uciekinierów, którzy pod koniec etapu zaczęli się powoli wykruszać. Na lotnych premiach siedem sekund zdobył Hill, który miał spore szanse na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Nieco ponad 10 kilometrów przed metą z przodu pozostał tylko Katrasnik i Hacecky, którzy mieli jednak zaledwie kilkanaście sekund przewagi nad rozpędzonym peletonem i po kilkuset metrach zostali doścignięci.

Ostatnie kilometry upłynęły pod znakiem walki sprinterskich pociągów, a wszyscy mieli nadzieję na dużo spokojniejszą rozgrywkę na finiszu niż podczas pierwszego dnia. Finałowe tysiąc metrów najlepiej ustawieni rozpoczęli kolarze Mitchelton-Scott, ale sprint jako pierwszy rozpoczął Mark Cavendish (Dimension Data). “Manxman” zaplanował swój manewr jednak zbyt szybko i został z łatwością ograny przez Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo). Za plecami Holendra finiszowali Matteo Pelucchi (Bora-hansgrohe) oraz Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), a tuż za podium znalazł się lider wyścigu Simone Consonni (UAE Team Emirates).

Dzięki bonifikatom na etapie nowym liderem został jednak Benjamin Hill (Ljubljana Gusto).

Wyniki drugiego etapu:

1  GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 3:35:43
2  PELUCCHI Matteo BORA – hansgrohe ,,
3  EWAN Caleb Mitchelton-Scott ,,
4  CONSONNI Simone UAE-Team Emirates ,,
5  BELLETTI Manuel Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
6  CAVENDISH Mark Dimension Data ,,
7  RAJOVIC Dušan Adria Mobil ,,
8  CIMA Damiano Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
9  KOROŠEC Rok My Bike – Stevens ,,
10  TOTÒ Paolo Sangemini – MG.Kvis ,,
11  BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
12  COLNAGHI Luca Sangemini – MG.Kvis ,,
13  VIVIANI Attilio Sangemini – MG.Kvis ,,
14  BOZIC Borut Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
15  MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
16  KUMP Marko CCC Sprandi Polkowice ,,
17  WALSCHEID Max Team Sunweb ,,
18  CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
19  KUSZTOR Peter My Bike – Stevens ,,
20  JERMAN Ziga Ljubljana Gusto Xaurum ,,
21  VAN ASBROECK Tom Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
22  MOHORIC Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
23  ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
24  POLNICKY Jiri Elkov – Author Cycling Team ,,
25  ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy ,,
26  ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin ,,
27  KITTEL Marcel Team Katusha – Alpecin ,,
28  KANKOVSKY Alois Elkov – Author Cycling Team ,,
29  POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,
30  RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
31  RUČIGAJ Ziga Ljubljana Gusto Xaurum ,,
32  DI SANTE Antonio Sangemini – MG.Kvis ,,
33  PALUTA Michał CCC Sprandi Polkowice ,,
34  PRIMOZIC Jaka Slovenia ,,
35  JANSEN Amund Grondahl Team LottoNL-Jumbo ,,
36  GEBREIGZABHIER Amanuel Dimension Data ,,
37  TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
38  SISR Frantisek CCC Sprandi Polkowice ,,
39  GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy ,,
40  FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
41  POGACAR Tadej Ljubljana Gusto Xaurum ,,
42  BAJC Andi My Bike – Stevens ,,
43  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
44  KUEN Maximilian My Bike – Stevens ,,
45  KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,
46  GOLČER Jure Adria Mobil ,,
47  MODOLO Sacha Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
48  PENKO Izidor Ljubljana Gusto Xaurum ,,
49  HINDLEY Jai Team Sunweb ,,
50  BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
51  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
52  ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,
53  GROSELJ Ziga Adria Mobil ,,
54  BANICEK Deni Meridiana Kamen Team ,,
55  TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
56  LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
57  BOOM Lars Team LottoNL-Jumbo ,,
58  BOU Joan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
59  VEBER Matic Slovenia ,,
60  ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo ,,
61  ROGLIC Primoz Team LottoNL-Jumbo ,,
62  HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
63  KIŠERLOVSKI Robert Team Katusha – Alpecin ,,
64  FINKST Tilen Ljubljana Gusto Xaurum ,,
65  KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
66  ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
67  MASNADA Fausto Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
68  SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
69  VENTER Jaco Dimension Data ,,
70  KOLÁŘ Michael BORA – hansgrohe ,,
71  RUMAC Josip Meridiana Kamen Team ,,
72  EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
73  DRINOVEC Matej Slovenia ,,
74  SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
75  POLJAŃSKI Pawel BORA – hansgrohe ,,
76  BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
77  BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
78  MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
79  FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
80  BERHANE Natnael Dimension Data ,,
81  HILL Benjamin Ljubljana Gusto Xaurum ,,
82  CERNY Josef Elkov – Author Cycling Team ,,
83  KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team ,,
84  TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice ,,
85  GAFFURINI Nicola Sangemini – MG.Kvis ,,
86  GAZZARA Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
87  PLUCIŃSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
88  BISOLTI Alessandro Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
89  RENSHAW Mark Dimension Data ,,
90  PONZI Simone Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
91  GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Xaurum ,,
92  SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
93  BOZIC Jon Adria Mobil ,,
94  NOVAK Domen Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
95  FIRSANOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
96  BOLE Grega Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
97  NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
98  PUCCIONI Dario Sangemini – MG.Kvis ,,
99  OTRUBA Jakub Elkov – Author Cycling Team ,,
100  LAVRIC Martin Slovenia ,,
101  FRANKOVIC Mateo Meridiana Kamen Team ,,
102  LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
103  PAVLIC Marko Slovenia ,,
104  URAN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
105  ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
106  CURVERS Roy Team Sunweb ,,
107  SOSA Ivan Ramiro Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
108  NYCH Artem Gazprom-RusVelo ,,
109  DURASEK Kristijan UAE-Team Emirates ,,
110  PUGLIESE Antonino Meridiana Kamen Team ,,
111  GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
112  BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
113  VENDRAME Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
114  MARTENS Paul Team LottoNL-Jumbo ,,
115  DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
116  COTAR Luka Slovenia ,,
117  MAHĎAR Martin Dukla Banska Bystrica ,,
118  VERVAEKE Louis Team Sunweb ,,
119  FIDLER Gerd My Bike – Stevens ,,
120  BAUER Jack Mitchelton-Scott ,,
121  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
122  STORER Michael Team Sunweb ,,
123  PELIKÁN János My Bike – Stevens ,,
124  LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo ,,
125  NIEMIEC Przemysław UAE-Team Emirates ,,
126  CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
127  VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
128  FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
129  OROS Samuel Dukla Banska Bystrica ,,
130  LEMUS Luis Israel Cycling Academy ,,
131  RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team ,,
132  AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
133  BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
134  MIRZA Yousef Mohamed UAE-Team Emirates ,,
135  MASTALLER Stefan My Bike – Stevens ,,
136  VAN ZYL Johann Dimension Data ,,
137  PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
138  BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
139  NISHIMURA Hiroki Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
140  CEMAZAR Nik Slovenia ,,
141  IMPEY Daryl Mitchelton-Scott ,,
142  CARDONA Julián Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
143  BONIFAZIO Niccolo Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:43
144  HARING Martin Dukla Banska Bystrica 0:51
145  SCULLY Thomas Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
146  HACECKY Vojtech Elkov – Author Cycling Team 1:17
147  PER David Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:33
148  MATHIS Marco Team Katusha – Alpecin 1:38
149  HAYMAN Mathew Mitchelton-Scott 1:42
150  DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott ,,
DNF  MCLAY Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale DNF

Klasyfikacja generalna:

1  HILL Benjamin Ljubljana Gusto Xaurum 7:07:33
2  PELUCCHI Matteo BORA – hansgrohe 0:03
3  CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 0:05
4  GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo ,,
5  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 0:07
6  BOZIC Jon Adria Mobil 0:08
7  EWAN Caleb Mitchelton-Scott 0:11
8  BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 0:13
9  KOROŠEC Rok My Bike – Stevens 0:15
10  MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
11  CAVENDISH Mark Dimension Data ,,
12  BELLETTI Manuel Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
13  TOTÒ Paolo Sangemini – MG.Kvis ,,
14  COLNAGHI Luca Sangemini – MG.Kvis ,,
15  BALLERINI Davide Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
16  ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo ,,
17  ENGER Sondre Holst Israel Cycling Academy ,,
18  ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin ,,
19  CANOLA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
20  MOHORIC Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
21  KANKOVSKY Alois Elkov – Author Cycling Team ,,
22  POLNICKY Jiri Elkov – Author Cycling Team ,,
23  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice ,,
24  MODOLO Sacha Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
25  SISR Frantisek CCC Sprandi Polkowice ,,
26  HINDLEY Jai Team Sunweb ,,
27  RUČIGAJ Ziga Ljubljana Gusto Xaurum ,,
28  RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
29  GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy ,,
30  CIMA Damiano Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
31  GOLČER Jure Adria Mobil ,,
32  DI SANTE Antonio Sangemini – MG.Kvis ,,
33  GEBREIGZABHIER Amanuel Dimension Data ,,
34  POGACAR Tadej Ljubljana Gusto Xaurum ,,
35  ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,
36  TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
37  KUSZTOR Peter My Bike – Stevens ,,
38  FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
39  BOOM Lars Team LottoNL-Jumbo ,,
40  ROGLIC Primoz Team LottoNL-Jumbo ,,
41  TIZZA Marco Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
42  ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo ,,
43  KLUGE Roger Mitchelton-Scott ,,
44  KITTEL Marcel Team Katusha – Alpecin ,,
45  JANSEN Amund Grondahl Team LottoNL-Jumbo ,,
46  KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,
47  GROSELJ Ziga Adria Mobil ,,
48  FINKST Tilen Ljubljana Gusto Xaurum ,,
49  BOU Joan Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
50  KUEN Maximilian My Bike – Stevens ,,
51  LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
52  KIŠERLOVSKI Robert Team Katusha – Alpecin ,,
53  TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice ,,
54  PRIMOZIC Jaka Slovenia ,,
55  BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
56  BOLE Grega Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
57  RUMAC Josip Meridiana Kamen Team ,,
58  PENKO Izidor Ljubljana Gusto Xaurum ,,
59  VEBER Matic Slovenia ,,
60  KUMP Marko CCC Sprandi Polkowice ,,
61  SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
62  VIVIANI Attilio Sangemini – MG.Kvis ,,
63  DRINOVEC Matej Slovenia ,,
64  NOVAK Domen Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
65  MASNADA Fausto Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
66  BERHANE Natnael Dimension Data ,,
67  VAN ASBROECK Tom Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
68  DOWSETT Alex Team Katusha – Alpecin ,,
69  ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
70  HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
71  WALSCHEID Max Team Sunweb ,,
72  JERMAN Ziga Ljubljana Gusto Xaurum ,,
73  NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
74  PALUTA Michał CCC Sprandi Polkowice ,,
75  FRAPPORTI Marco Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
76  BOZIC Borut Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
77  VENTER Jaco Dimension Data ,,
78  BANICEK Deni Meridiana Kamen Team ,,
79  GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Xaurum ,,
80  FIRSANOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
81  RAJOVIC Dušan Adria Mobil ,,
82  ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
83  BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
84  BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
85  NYCH Artem Gazprom-RusVelo ,,
86  POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe ,,
87  GAZZARA Michele Sangemini – MG.Kvis ,,
88  KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team ,,
89  OTRUBA Jakub Elkov – Author Cycling Team ,,
90  DURASEK Kristijan UAE-Team Emirates ,,
91  BISOLTI Alessandro Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
92  CERNY Josef Elkov – Author Cycling Team ,,
93  BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
94  PLUCIŃSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
95  LAVRIC Martin Slovenia ,,
96  GAFFURINI Nicola Sangemini – MG.Kvis ,,
97  POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,
98  BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
99  BAJC Andi My Bike – Stevens ,,
100  EENKHOORN Pascal Team LottoNL-Jumbo ,,
101  GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
102  STORER Michael Team Sunweb ,,
103  PUCCIONI Dario Sangemini – MG.Kvis ,,
104  KOLÁŘ Michael BORA – hansgrohe ,,
105  PONZI Simone Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
106  SOSA Ivan Ramiro Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
107  FRANKOVIC Mateo Meridiana Kamen Team ,,
108  PAVLIC Marko Slovenia ,,
109  LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
110  MIRZA Yousef Mohamed UAE-Team Emirates ,,
111  SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
112  CURVERS Roy Team Sunweb ,,
113  MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
114  URAN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
115  LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo ,,
116  FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
117  PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
118  VERVAEKE Louis Team Sunweb ,,
119  NIEMIEC Przemysław UAE-Team Emirates ,,
120  COTAR Luka Slovenia ,,
121  NISHIMURA Hiroki Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini ,,
122  VENDRAME Andrea Androni – Sidermec – Bottecchia ,,
123  RENSHAW Mark Dimension Data ,,
124  RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team ,,
125  AGNOLI Valerio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
126  CARDONA Julián Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
127  BONO Matteo UAE-Team Emirates ,,
128  IMPEY Daryl Mitchelton-Scott ,,
129  MAHĎAR Martin Dukla Banska Bystrica 0:29
130  LEMUS Luis Israel Cycling Academy ,,
131  BONIFAZIO Niccolo Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:54
132  SCULLY Thomas Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:06
133  PELIKÁN János My Bike – Stevens 1:07
134  PUGLIESE Antonino Meridiana Kamen Team 1:13
135  CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
136  MASTALLER Stefan My Bike – Stevens 1:23
137  BAUER Jack Mitchelton-Scott 1:29
138  HACECKY Vojtech Elkov – Author Cycling Team ,,
139  SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo 1:43
140  MARTENS Paul Team LottoNL-Jumbo ,,
141  PER David Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:48
142  MATHIS Marco Team Katusha – Alpecin 1:53
143  DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 1:57
144  CEMAZAR Nik Slovenia 2:26
145  FIDLER Gerd My Bike – Stevens 2:27
146  OROS Samuel Dukla Banska Bystrica ,,
147  VAN ZYL Johann Dimension Data ,,
148  HARING Martin Dukla Banska Bystrica 3:18
149  HAYMAN Mathew Mitchelton-Scott 3:58
150  VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 4:54