Foto Team Sky / Tim de Waele

Ekipa Sky wygrała drużynową czasówkę Delfinatu, a Michał Kwiatkowski odzyskał koszulkę lidera wyścigu!

Przed górskimi etapami Critérium du Dauphiné organizatorzy przygotowali dla kolarzy jeszcze drużynową jazdę na czas. Do pokonania było 35 kilometrów z Pont-de-Vaux do Louhans-Châteaurenaud.

Ekipy startowały w odwrotnej kolejności od miejsc zajmowanych w klasyfikacji zespołowej wyścigu. Wyjątkiem był tylko fakt, że jako ostatni na rampie startowej pojawili się kolarze Mitchelton – Scott, ponieważ to ich zawodnik – Daryl Impey jest liderem całego wyścigu.

Jako pierwsi wystartowali kolarze Sunweb, ale ich jazda była daleka od doskonałości. Ich czas 39’53” tylko przez chwilę był najlepszy w stawce. Kolejno lepsze wyniki uzyskiwali kolarze Vital Concept Cycling Club, Dimension Data i LottoNL – Jumbo.

32 sekundy do prowadzącej ekipy LottoNL – Jumbo stracili kolarze Bahrain – Merida, czyli przede wszystkim Vincenzo Nibali. Kolejne 23 sekundy do Włocha stracił natomiast Daniel Martin i jego UAE Team Emirates. O wiele lepiej pojechał Ilnur Zakarin i jego Katusha – Alpecin, którzy do prowadzących stracili 17 sekund.

Dopiero drużyna Ag2r La Mondiale poprawiła czas LottoNL Jumbo osiągając 38’03”.

Kiedy wszystkie ekipy przejechały pierwszy pomiar czasu (po 14 km w Romenay) zdecydowanie prowadziła ekipa Sky, za nią ze stratą dziewięciu sekund byli kolarze Mitchelton – Scott i czternastu sekund BMC Racing Team. Kolejną sekundę tracili zawodnicy Quick – Step Floors.

Po drugim międzyczasie (Montpont-en-bresse 24,5 km) przewaga Sky nad Mitchelton – Scott urosła do 37 sekund,a na drugie miejsce wskoczyli kolarze BMC Racing Team ze stratą 22 sekund.

Na mecie w Louhans-Châteaurenaud “Kwiato” i spółka nie pozostawili złudzeń reszcie ekip i wygrali z czasem 36’33”. Tym samym Michał Kwiatkowski ponownie założył koszulkę lidera wyścigu. 37 sekund straciła drużyna BMC Racing Team, a kolejne 15 Lotto – Soudal.

Wyniki drużynowej czasówki:

1. TEAM SKY SKY 36’33”
2. BMC RACING TEAM BMC 37’11
3. LOTTO SOUDAL LTS 37’26”
4. MITCHELTON – SCOTT MTS 37’29”
5. QUICK – STEP FLOORS QST 37’35”
6. TREK – SEGAFREDO TFS 38’00”
7. AG2R LA MONDIALE ALM 38’03”
8. MOVISTAR TEAM MOV 38’04”
9. TEAM LOTTO NL – JUMBO TLJ 38’06”
10. GROUPAMA – FDJ GFC 38’07”
11. TEAM DIMENSION DATA DDD 38’14”
12. TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC EFD 38’17”
13. BORA-HANSGROHE BOH 38’19”
14. ASTANA PRO TEAM AST 38’22”
15. TEAM KATUSHA ALPECIN TKA 38’22”
16. BAHRAIN – MERIDA TBM 38’38”
17. VITAL CONCEPT CYCLING CLUB VCC 38’53”
18. TEAM FORTUNEO – SAMSIC FST 38’58”
19. COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS COF 39’01”
20. UAE TEAM EMIRATES UAD 39’01”
21. WANTY – GROUPE GOBERT WGG 39’44”
22. TEAM SUNWEB SUN 39’53”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 9:28:21
2 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:03
3 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:00:09
4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:21
5 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:48
6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:52
7 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:53
8 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:54
9 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
10 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:01:08
11 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:01:09
12 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:01:16
13 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:01:16
14 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:17
15 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:19
16 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:01:37
17 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:42
18 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:01:45
19 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:01:51
20 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:52
21 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:01:53
22 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:01:55
23 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:55
24 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:01:56
25 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:01:56
26 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:02:00
27 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:02:00
28 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:02:06
29 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:07
30 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:02:09
31 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:11
32 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:12
33 Alex Howes (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:14
34 Peter Kennaugh (GBr) Bora – Hansgrohe 0:02:14
35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:02:15
36 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:02:16
37 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:17
38 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:18
39 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:02:24
40 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:02:28
41 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:02:37
42 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:47
43 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:02:53
44 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:02:55
45 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:02:57
46 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:04
47 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:03:05
48 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:07
49 Daniel Garcia Navarro (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:13
50 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:14
51 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:03:22
52 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:25
53 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:03:30
54 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:41
55 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:47
56 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:03:49
57 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:03:53
58 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:54
59 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:03:56
60 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:59
61 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Groupe Gobert 0:04:02
62 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:02
63 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:04:03
64 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:04:13
65 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:04:24
66 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:04:29
67 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:04:45
68 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 0:05:06
69 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:05:14
70 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:05:16
71 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:25
72 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:05:41
73 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:05:46
74 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:15
75 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:06:42
76 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:51
77 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:06:51
78 Pierre-Luc Périchon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:07:00
79 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:07:10
80 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:07:14
81 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:33
82 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:36
83 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:07:42
84 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:07:48
85 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:07:58
86 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:08:01
87 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:08:02
88 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:08:04
89 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:08:08
90 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:08:44
91 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:08:52
92 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:08:54
93 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:09:08
94 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:09:20
95 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:09:27
96 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:09:35
97 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:09:35
98 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:59
99 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:10:05
100 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:10:20
101 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:10:27
102 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:10:51
103 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:11:05
104 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:11:05
105 Brendan Canty (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:12
106 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:11:43
107 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:12:11
108 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:12
109 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:13
110 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:12:26
111 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:12:45
112 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:12:54
113 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:12:58
114 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:13:00
115 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:13:03
116 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:13:12
117 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team 0:14:13
118 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:14:32
119 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:38
120 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:14:42
121 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:14:49
122 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:15:03
123 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:15:17
124 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:15:30
125 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:15:41
126 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:15:56
127 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:16:13
128 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:03
129 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:17:07
130 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:17:10
131 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:17:11
132 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:16
133 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:17:42
134 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:18:01
135 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:18:11
136 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:18:31
137 Fabio Jakobsen (Ned) Quick Step Floors 0:18:39
138 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:18:46
139 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:19:08
140 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:19:34
141 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:19:48
142 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:21:24
143 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:23:20
144 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:24:24
145 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:26:43
146 Kévin Réza (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:27:11
147 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:27:43
148 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:28:19