fot. Tour de Luxembourg

Zwycięstwem Andrei Pasqualona (Wanty – Groupe Gobert) zakończył się drugi etap wyścigu dookoła Luksemburga. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Alexander Krieger (Leopard).

Drugi etap jednej z ciekawszych etapówek Beneluxu prowadził z Junglinster do Schifflange i liczył zaledwie 89 kilometrów. Główną trudnością na trasie był podjazd prowadzący do mety.

Tak krótki odcinek początkowo zapowiadał, że nie będzie zbyt łatwo odjechać nieco mocniejszej ucieczce. Wbrew temu jednak, już jeden z pierwszych ataków okazał się skuteczny. W nim znaleźli się Dries De Bondt (Verandas Willems), Luca Henn (Lotto – Kern Haus), Davide Orrico (Voralberg – Santic) i Jelle Donders (Differdange). Harcownicy po około 25 kilometrach zdołali zbudować 2 minuty przewagi, lecz peleton prowadzony przez kolarzy Direct Energie starał się wszystko kontrolować.

Lekko pofałdowana, środkowa część etapu przebiegła wyjątkowo spokojnie. Niewiele zmieniła także górska premia na 19 kilometrów przed kreską, gdzie najlepszy okazał się Orrico.

Kiedy stawka wjechała na ostatnie 5 kilometrów, peleton tracił około 20 sekund do duetu De Bondt – Orrico, który postanowił do końca walczyć o swoje. Ostatecznie jednak wszystko zjechało się jeszcze przed finałową wspinaczką.

Na niej, po finiszu z grupy, najlepszy okazał się Andrea Pasqualon (Wanty – Groupe Gobert), który w klasyfikacji generalnej zrównał się z prowadzącym Damianem Gaudin (Direct Energie). Drugi na metę wpadł jednak vice-lider Alexander Krieger (Leopard), który przejął prowadzenie w wyścigu. Trzecie miejsce zajął Alex Kirsch (WB – Aquaprotect).

Wyniki:
1 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ITA les 89,1 km en 1h57’29” (moy. 45,504 km/h) (b : 10”)
2 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling GER (b : 6”)
3 * KIRSCH Alex Wb Aqua Protect Veranclassic LUX (b : 4”)
4 TRATNIK Jan Ccc Sprandi Polkowice SLO
5 * LEYDER Pit Leopard Pro Cycling LUX
6 * ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise BEL
7 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence Ktm ITA 03”
8 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
9 DUIJN Huub Veranda`s Willems – Crelan NED ‘
10 PRADES REVERTER Eduard Euskadi Basque Country – Muri ESP 05”
11 TULIK Angelo Direct Energie FRA ‘
12 * DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise BEL 07”
13 SANZ UNZUE Enrique Euskadi Basque Country – Muri ESP 09”
14 OWSIAN Lukasz Ccc Sprandi Polkowice POL ‘
15 * KOCH Jonas Ccc Sprandi Polkowice GER ‘
16 * DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
17 * GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
18 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij NED 13”
19 * MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
20 * HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus GER ‘
21 PARDINI Olivier Team Differdange Losch BEL ‘
22 EL FARES Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA ‘
23 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic SUI ‘
24 * PONS Gaëtan Leopard Pro Cycling LUX ‘
25 * BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling GER ‘
26 * LIVYNS Arjen Veranda`s Willems – Crelan BEL 17”
27 ANTUNES Amaro Ccc Sprandi Polkowice POR 18”
28 * FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic SUI ‘
29 PEYSKENS Dimitri Wb Aqua Protect Veranclassic BEL ‘
30 * REKITA Szymon Leopard Pro Cycling POL ‘
31 * THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic SUI ‘
32 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
33 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
34 * CENTRONE Ivan Team Differdange Losch LUX ‘
35 HOLLER Nikodemus Bike Aid GER ‘
36 * RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
37 CIESLIK Pawel Ccc Sprandi Polkowice POL 23”
38 THILL Tom Team Differdange Losch LUX ‘
39 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm ESP 24”
40 * RUSNAC Maxim Team Differdange Losch MDA ‘
41 HIVERT Jonathan Direct Energie FRA ‘
42 CHAVANEL Sylvain Direct Energie FRA ‘
43 JULES Justin Wb Aqua Protect Veranclassic FRA ‘
44 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA ‘
45 DELFOSSE Sébastien Wb Aqua Protect Veranclassic BEL ‘
46 GAUDIN Damien Direct Energie FRA 28”
47 * TEASDALE Joshua Team Differdange Losch GBR 33”
48 * ABRAHAM Meron Bike Aid ERI ‘
49 * REYNDERS Jens Leopard Pro Cycling BEL ‘
50 * BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic SUI ‘
51 * NOWAK Florian Team Lotto – Kern Haus GER 36”
52 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert FRA 39”
53 * LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits FRA 40”
54 * SAEZ BENITO Hector Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
55 * STOSZ Patryk Ccc Sprandi Polkowice POL ‘
56 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
57 * VAN GOMPEL Mathias Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
58 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
59 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA ‘
60 * HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus GER ‘
61 DEVOLDER Stijn Veranda`s Willems – Crelan BEL 43”
62 * VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
63 MASSON Christophe Wb Aqua Protect Veranclassic FRA ‘
64 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus GER ‘
65 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence Ktm FRA ‘
66 * ITURRIA SEGUROLA Mikel Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
67 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
68 DE BIE Sean Veranda`s Willems – Crelan BEL 49”
69 * TESHOME Meron Bike Aid ERI 01’01”
70 * SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus GER 01’09” (b : 3”)
71 * VAN SCHIP Jan Willem Roompot – Nederlandse Loterij NED 01’11”
72 * PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
73 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Credits BEL ‘
74 * MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic GER ‘
75 KUREK Adrian Ccc Sprandi Polkowice POL ‘
76 * KNAUP Tobias Team Lotto – Kern Haus GER ‘
77 * BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country – Muri ESP ‘
78 * HENN Luca Team Lotto – Kern Haus GER ‘
79 BICHLMANN Daniel Bike Aid GER 01’20”
80 * VAN BREUSSEGEM Elias Veranda`s Willems – Crelan BEL 01’22”
81 * UDONDO SANTAMARIA Gotzon Euskadi Basque Country – Muri ESP 01’26”
82 JONES Brenton Delko Marseille Provence Ktm AUS 01’39”
83 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA ‘
84 * CARSTENSEN Lucas Bike Aid GER ‘
85 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Credits FRA 01’47”
86 * LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
87 * SPENGLER Lukas Wb Aqua Protect Veranclassic SUI 01’56”
88 SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence Ktm LAT 02’02”
89 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ITA 02’13” (b : 1”)
90 * STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic GER ‘
91 * MORTIER Julien Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 02’15”
92 * CHETOUT Loic Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
93 * VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Credits BEL ‘
94 * DONDERS Jelle Team Differdange Losch BEL ‘
95 * VALLEE Boris Wanty – Groupe Gobert BEL 02’25”
96 CORNU Jeremy Direct Energie FRA 02’31”
97 PETIT Adrien Direct Energie FRA 02’41”
98 DE BONDT Dries Veranda`s Willems – Crelan BEL 02’46” (b : 2”)
99 * KOCKELMANN Raphaël Team Differdange Losch LUX 06’51”
100 SCHAFER Timo Bike Aid GER 07’03”
101 * SPENGLER Mario Leopard Pro Cycling SUI 07’06”

Klasyfikacja generalna:
1 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling GER les 278,1 km en 6h40’38” (moy. 41,639 km/h)
2 * KIRSCH Alex Wb Aqua Protect Veranclassic LUX 03”
3 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ITA 05”
4 TRATNIK Jan Ccc Sprandi Polkowice SLO 08”
5 * ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise BEL 13”
6 DUIJN Huub Veranda`s Willems – Crelan NED 16”
7 * LEYDER Pit Leopard Pro Cycling LUX 17”
8 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
9 * DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise BEL 20”
10 * DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 22”
11 TULIK Angelo Direct Energie FRA ‘
12 SANZ UNZUE Enrique Euskadi Basque Country – Murias ESP 23”
13 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence Ktm ITA 24”
14 PRADES REVERTER Eduard Euskadi Basque Country – Murias ESP 25”
15 * PONS Gaëtan Leopard Pro Cycling LUX 29”
16 PARDINI Olivier Team Differdange Losch BEL 30”
17 * KOCH Jonas Ccc Sprandi Polkowice GER 32”
18 * GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij NED 33”
19 GAUDIN Damien Direct Energie FRA ‘
20 * MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
21 HIVERT Jonathan Direct Energie FRA 34”
22 * BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling GER ‘
23 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Credits FRA ‘
24 * HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 37”
25 * CENTRONE Ivan Team Differdange Losch LUX ‘
26 HOLLER Nikodemus Bike Aid GER ‘
27 * REKITA Szymon Leopard Pro Cycling POL 38”
28 CHAVANEL Sylvain Direct Energie FRA ‘
29 * LIVYNS Arjen Veranda`s Willems – Crelan BEL 39”
30 * RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
31 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic SUI ‘
32 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij NED 40”
33 OWSIAN Lukasz Ccc Sprandi Polkowice POL 41”
34 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij NED ‘
35 DELFOSSE Sébastien Wb Aqua Protect Veranclassic BEL ‘
36 PEYSKENS Dimitri Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 42”
37 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence Ktm ESP 43”
38 * THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic SUI 44”
39 EL FARES Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 45”
40 JULES Justin Wb Aqua Protect Veranclassic FRA ‘
41 THILL Tom Team Differdange Losch LUX 50”
42 * DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert FRA 52”
43 * RUSNAC Maxim Team Differdange Losch MDA 54”
44 ANTUNES Amaro Ccc Sprandi Polkowice POR ‘
45 * FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic SUI 55”
46 CIESLIK Pawel Ccc Sprandi Polkowice POL 56”
47 DE BIE Sean Veranda`s Willems – Crelan BEL 01’00”
48 * REYNDERS Jens Leopard Pro Cycling BEL ‘
49 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert BEL 01’02”
50 * LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits FRA 01’03”
51 * SAEZ BENITO Hector Euskadi Basque Country – Murias ESP 01’06”
52 DEVOLDER Stijn Veranda`s Willems – Crelan BEL ‘
53 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert FRA ‘
54 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence Ktm FRA 01’07”
55 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar Euskadi Basque Country – Murias ESP ‘
56 * VAN GOMPEL Mathias Sport Vlaanderen – Baloise BEL 01’09”
57 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
58 * VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise BEL 01’10”
59 * BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic SUI 01’11”
60 MASSON Christophe Wb Aqua Protect Veranclassic FRA ‘
61 * HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus GER 01’13”
62 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA ‘
63 * NOWAK Florian Team Lotto – Kern Haus GER 01’14”
64 * ITURRIA SEGUROLA Mikel Euskadi Basque Country – Murias ESP ‘
65 * ABRAHAM Meron Bike Aid ERI 01’15”
66 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus GER 01’16”
67 KUREK Adrian Ccc Sprandi Polkowice POL 01’33”
68 * TESHOME Meron Bike Aid ERI 01’36”
69 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Credits BEL 01’37”
70 * SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus GER ‘
71 * HENN Luca Team Lotto – Kern Haus GER 01’40”
72 * PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise BEL 01’41”
73 * VAN BREUSSEGEM Elias Veranda`s Willems – Crelan BEL 01’42”
74 * KNAUP Tobias Team Lotto – Kern Haus GER 01’45”
75 * BARRENETXEA URIARTE Ander Euskadi Basque Country – Murias ESP 01’57”
76 NAULEAU Bryan Direct Energie FRA 02’02”
77 JONES Brenton Delko Marseille Provence Ktm AUS ‘
78 * UDONDO SANTAMARIA Gotzon Euskadi Basque Country – Murias ESP ‘
79 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Credits FRA 02’09”
80 * CARSTENSEN Lucas Bike Aid GER 02’11”
81 * LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits FRA 02’13”
82 * SPENGLER Lukas Wb Aqua Protect Veranclassic SUI 02’16”
83 SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence Ktm LAT 02’32”
84 * VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Credits BEL 02’35”
85 * STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic GER 02’37”
86 * TEASDALE Joshua Team Differdange Losch GBR 02’38”
87 * MORTIER Julien Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 02’39”
88 ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ITA 02’41”
89 * CHETOUT Loic Cofidis, Solutions Credits FRA 02’44”
90 PETIT Adrien Direct Energie FRA 02’50”
91 * VALLEE Boris Wanty – Groupe Gobert BEL 02’56”
92 DE BONDT Dries Veranda`s Willems – Crelan BEL 03’06”
93 BICHLMANN Daniel Bike Aid GER 04’25”
94 * STOSZ Patryk Ccc Sprandi Polkowice POL 04’52”
95 * VAN SCHIP Jan Willem Roompot – Nederlandse Loterij NED 05’21”
96 * MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic GER 05’24”
97 CORNU Jeremy Direct Energie FRA 06’44”
98 * DONDERS Jelle Team Differdange Losch BEL 06’50”
99 * KOCKELMANN Raphaël Team Differdange Losch LUX 08’16”
100 * SPENGLER Mario Leopard Pro Cycling SUI 11’38”
101 SCHAFER Timo Bike Aid GER 20’08”