Giro d'Italia

Chris Froome (Sky) wygrał królewski etap kończący się na podjeździe Jafferau. Klęska Simona Yatesa (Mitchelton – Scott).

Trzy dni przed końcem tegorocznego Giro d’Italia przygotowali królewską przeprawę o długości 184 kilometrów. Start w Venaria Reale, a po drodze Colle del Lys, Colle delle Finestre, Sestriere i finałowe Jafferau. Typowy alpejski odcinek, który nie mógł kibicom przynieść ani chwili nudy. Cały etap miał 5216 metrów przewyższenia, co dawało największy wynik w tym wyścigu.

Pierwsza informacja z tego etapu nie była zbyt dobra. Z wyścigu wycofali się między innymi Fabio Aru (UAE Team Emirates) i Vasil Kiryienka (Team Sky). 

Na początku podjazdu pod  Colle del Lys (13,8 km długości; średnie nachylenie 4,3%; max. 12%) z peletonu zaatakowała bardzo mocna i duża grupka. Premię górską wygrał Luis Leon Sanchez (Astana). Jednak taka sytuacja nie była dobra dla ekipy lidera i kolarze Mitchelton – Scott podkręcili tempo, co spowodowało rozpad ucieczki.

U podnóża Colle delle Finestre (18,5 km długości; średnie nachylenie 9,2%; max. 14%) na czele znaleźli się ostatecznie: Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), Rodolfo Andres Torres (Androni – Sidermec – Bottecchia), Luis Leon Sanchez (Astana), Krists Neilands (Israel Cycling Academy), Nathan Brown (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Koen Bouwman i Danny Van Poppel (obaj LottoNL – Jumbo), Darwin Atapuma i Valerio Conti (obaj UAE Team Emirates).

W peletonie na czoło wyszli kolarze Team Sky i szybko mieliśmy selekcję od tyłu. Bardzo trudne chwile przeżywał lider wyścigu, Simon Yates (Mitchelton – Scott), który już 86 kilometrów przed metą zaczął odpadać z czołówki!

Kiedy problemy zaczął mieć Miguel Angel Lopez (Astana) “team order” dostał Lulu Sanchez i musiał wrócić do peletonu… W czołowej grupie mieliśmy szesnastu kolarzy, ale na początku szutrów mocne tempo podyktować Kenny Elissonde (Sky) i na jego kole utrzymało się już niewiele zawodników.

80 kilometrów przed metą zaatakował na solo…Chris Froome (Sky). Z kilkunastu sekundową stratą jechali Tom Dumoulin (Sunweb), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), Miguela Angel Lopez (Astana) i Richard Carapaz (Movistar). Ponad minutę tracił już Domenico Pozzovivo (Bahrain – Merida), a sześć minut Simon Yates. Dla Brytyjczyka marzenia o zwycięstwie w tegorocznym Giro rozpadły się w pył.

Tuż przed szczytem defekt miał Thibaut Pinot, ale rywale poczekali na niego. Na zjeździe Froome dołożył goniącej czwórce kolejne cenne sekundy. 65 kilometrów przed metą dojechał do nich Sebastien Reichenbach (Groupama – FDJ). Pogoń prowadził przede wszystkim Dumoulin, a Lopez i Carapaz wcale nie dawali zmian. Ich taktyka była co najmniej dziwna.

Przewaga cały czas oscylowała wokół dwóch minut i Froome zbliżał się w wirtualnej generalce do Dumoulina. Na szczycie w Sestriere miał 2’40” przewagi nad grupą Dumoulina i 4 minuty nad grupą Pozzovivo.

33 kilometry przed metą Froome był wirtualnym liderem wyścigu, Pinot i Lopez wyprzedzali Pozzovivo. Co ciekawe zawodnik Sky cały czas nadrabiał nad goniącymi go grupkami i początek finałowego podjazdu rozpoczął z przewagą ponad trzech minut.

Niestety na jednym ze zjazdów upadł Ben O’Connor (Dimension Data) i świetnie jadący do tej pory Australijczyk musiał wycofać się z wyścigu.

Na początku finałowego podjazdu zaatakował Pinot. Oczywiście na kole Dumoulina trasę pokonywali Lopez i Carapaz, a wyczerpany Reichenbach strzelił. Trójka dojechała do Francuza i na 4 kilometry przed metą zaatakowali jadący na alibi Lopez i Carapaz.

Po ponad 80 kilometrach samotnej jazdy na mecie w miejscowości Bardonecchia jako pierwszy zameldował się Chris Froome (Sky). To była wręcz nieprawdopodobna akcja, która zakończyła się zwycięstwem Brytyjczyka. Został on także nowym liderem wyścigu.

Drugi na kresce był Carapaz, a trzeci Pinot.

Wyniki dziewiętnastego etapu:

1 Chris Froome (GBr) Team Sky 5:12:26
2 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:03:00
3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:03:07
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:03:12
5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:03:23
6 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:06:13
7 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:08:22
8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:08:23
9 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:08:23
10 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:08:23
11 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:08:29
12 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:08:38
13 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:45
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:11:09
15 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:11:09
16 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:14:00
17 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:14:20
18 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:14:38
19 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:14:55
20 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:41
21 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:19:32
22 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:19:32
23 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:23:07
24 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:24:43
25 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:24:49
26 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:24:49
27 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:24:49
28 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:24:49
29 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:25:32
30 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:26:00
31 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:27:00
32 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:27:22
33 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:32:52
34 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:32:52
35 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:32:52
36 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:32:52
37 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:32:52
38 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:32:52
39 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:33:35
40 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:33:51
41 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:34:28
42 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:34:28
43 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:34:28
44 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:34:28
45 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:34:28
46 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:34:28
47 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:34:28
48 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:34:28
49 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:35:05
50 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:35:05
51 Christian Knees (GER) Team Sky 0:35:05
52 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:35:05
53 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:35:05
54 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:35:09
55 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:35:09
56 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:35:09
57 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:35:09
58 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:35:16
59 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:35:18
60 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:35:18
61 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:35:18
62 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:35:18
63 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:35:18
64 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:35:18
65 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:35:24
66 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:35:24
67 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:35:27
68 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:35:34
69 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:35:51
70 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:36:09
71 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:37:22
72 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:37:34
73 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:37:39
74 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:37:44
75 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:37:52
76 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:37:57
77 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:38:51
78 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:38:51
79 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:38:51
80 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:38:51
81 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:38:51
82 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:38:51
83 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:38:51
84 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:38:51
85 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:38:51
86 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:38:51
87 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:38:51
88 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:38:57
89 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:39:10
90 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:39:24
91 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:39:24
92 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:39:31
93 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:39:40
94 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:40:26
95 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:43:45
96 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 0:43:45
97 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:43:45
98 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:43:45
99 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:43:45
100 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:43:45
101 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:43:45
102 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:43:45
103 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:43:45
104 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:43:45
105 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:43:45
106 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:43:45
107 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 0:43:45
108 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:43:45
109 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:43:45
110 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:43:45
111 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:43:45
112 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:43:45
113 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:43:45
114 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 0:43:45
115 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:43:45
116 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:43:45
117 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:43:45
118 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:43:45
119 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:43:45
120 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:43:45
121 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:43:45
122 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:43:45
123 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:43:45
124 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:43:45
125 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:43:45
126 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:43:45
127 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:43:45
128 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:43:45
129 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:43:45
130 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:43:45
131 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 0:43:45
132 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:43:45
133 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:43:45
134 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:43:45
135 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:43:45
136 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:43:45
137 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:43:45
138 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:44:04
139 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:44:07
140 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:44:26
141 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:44:30
142 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:44:43
143 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:45:05
144 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:45:10
145 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:45:10
146 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:45:10
147 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:45:26
148 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 0:45:26
149 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:45:30
150 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 0:45:32
151 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:45:49
DNF Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
DNF Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF
DNF William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ
DNF Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data
DNF Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
DNF Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po dziewiętnastym etapie:

1 Chris Froome (GBr) Team Sky 80:21:59
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:40
3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:04:17
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:04:57
5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:05:44
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:08:03
7 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:11:08
8 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:12:19
9 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:12:35
10 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:14:18
11 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:15:16
12 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:16:29
13 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:16:38
14 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:17:40
15 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:26:02
16 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:28:16
17 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:35:29
18 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:35:42
19 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:40:47
20 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:53:55
21 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:57:18
22 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 1:01:03
23 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 1:01:10
24 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 1:02:07
25 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 1:04:29
26 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 1:12:20
27 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 1:12:22
28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:14:04
29 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:20:20
30 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:23:41
31 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 1:31:18
32 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 1:32:12
33 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 1:34:10
34 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 1:37:41
35 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 1:45:32
36 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:47:18
37 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 1:49:47
38 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:50:12
39 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 1:51:17
40 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 1:51:26
41 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 1:54:03
42 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 1:54:52
43 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 1:54:55
44 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 1:55:30
45 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 1:55:36
46 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 1:59:26
47 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 2:02:55
48 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 2:11:13
49 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:12:18
50 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 2:12:21
51 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 2:15:20
52 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 2:16:32
53 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 2:16:45
54 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 2:19:15
55 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 2:21:44
56 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 2:24:38
57 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 2:26:34
58 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 2:28:31
59 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:29:48
60 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 2:30:00
61 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 2:31:37
62 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 2:32:01
63 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 2:33:48
64 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:34:22
65 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:36:47
66 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:40:17
67 Chad Haga (USA) Team Sunweb 2:41:17
68 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 2:42:02
69 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 2:45:08
70 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 2:47:53
71 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 2:50:36
72 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 2:50:57
73 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:51:46
74 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 2:53:24
75 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 3:00:19
76 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:03:56
77 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 3:05:41
78 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 3:09:22
79 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 3:09:23
80 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 3:11:11
81 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 3:11:18
82 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 3:13:38
83 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 3:14:39
84 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 3:15:03
85 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 3:15:08
86 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 3:19:02
87 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:25:54
88 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 3:26:32
89 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 3:27:09
90 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 3:27:46
91 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 3:28:51
92 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 3:30:33
93 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 3:30:48
94 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 3:31:36
95 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:34:53
96 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 3:35:01
97 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 3:39:38
98 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 3:40:42
99 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 3:41:08
100 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 3:41:27
101 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:42:25
102 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 3:42:27
103 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 3:42:31
104 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 3:43:27
105 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:43:48
106 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 3:43:59
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 3:44:12
108 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 3:45:10
109 Christian Knees (GER) Team Sky 3:45:50
110 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 3:49:00
111 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 3:50:38
112 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 3:51:06
113 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 3:51:44
114 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 3:53:43
115 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 3:55:43
116 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:56:54
117 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 3:56:56
118 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 4:00:15
119 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 4:00:44
120 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 4:00:50
121 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 4:02:07
122 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 4:02:24
123 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 4:04:12
124 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 4:04:56
125 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 4:06:22
126 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 4:06:24
127 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 4:07:22
128 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 4:10:11
129 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 4:11:40
130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 4:15:31
131 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 4:15:40
132 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 4:16:19
133 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 4:17:01
134 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 4:17:38
135 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 4:18:27
136 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 4:19:43
137 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 4:20:02
138 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 4:24:30
139 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 4:26:10
140 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 4:28:43
141 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 4:29:04
142 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 4:36:13
143 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 4:36:30
144 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 4:38:46
145 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 4:39:24
146 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 4:40:38
147 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 4:44:41
148 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 4:52:38
149 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 4:53:23
150 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 4:54:45
151 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 5:07:59