fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Druga część sezonu 2018 będzie niesamowicie ważna dla włodarzy ekipy Dimension Data. Doug Ryder i spółka będą musieli się mocno postarać, by utrzymać swój zespół na najwyższym poziomie.

Największym problemem afrykańskiego zespołu jest kończący się kontrakt ze sponsorem głównym – Deloitte. Niestety, według wstępnych informacji podanych przez De Telegraaf, firma ta od sezonu 2019 stanie się częścią ekipy Jima Ochowicza, czyli obecnego BMC. Jednocześnie jednak żaden z włodarzy Deloitte nie potwierdził tych doniesień.

Problemy ze sponsorem głównym mogą być też dla Rydera przyczyną innych kłopotów. Jak wiadomo, wraz z końcem obecnego sezonu, wygasa kontrakt lidera ekipy, Marka Cavendisha. Nowa umowa, która ma zostać przedstawiona “Manxmanowi” jest jednak priorytetem. Zespół wierzy bowiem, że doskonały sprinter jest jeszcze w stanie odrodzić się po kolejnych problemach.

Wiele wskazuje na to, że przyszłość ekipy Dimension Data powinna rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. To właśnie w tym czasie Doug Ryder ma zamiar znaleźć odpowiednie, finansowe zabezpieczenie przed sezonem 2019, które miałoby utrzymać jego drużynę na poziomie World Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments