Tim De Waele / Santos Women's Tour

Australijka była najlepsza ostatniego dnia i w ten sposób wygrała “generalkę”! Czwarta dziś i dziesiąta w klasyfikacji końcowej była Małgorzata Jasińska (Movistar)!

Czwarty etap hiszpańskiej etapówki to 119.2km ze startem i metą w Iurreta. Na startujące czekały trzy podjazdy, w tym premia górska pierwszej kategorii. Na finisz prowadził zjazd, co oznaczało, że ataków można się spodziewać wcześniej niż 20km przed “kreską”.

W początkowej fazie aktywnie jechała Katarzyna Pawłowska (Virtu Cycling), ale peleton długo nie odpuszczał ucieczki. Mocne tempo sprawiło, że zasadnicza grupa rozerwała się na dwie części. Najważniejsze skoki nastąpiły jednak na Urkiola (5.6km – 9.2%). Tam zaatakowała Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), za którą początkowo pojechały Georgia Williams (Mitchelton-Scott), Ane Santesteban (Ale Cipollini) i Lorena Llamas (Movistar), ale moc Spratt okazała się zbyt duża i Australijka odjechała “na solo”.

Zawodniczka Mitchelton-Scott zyskała nieco ponad 2 minuty i długo utrzymywała swoją przewagę. Na ostatniej premii górskiej różnica spadła, gdy od peletonu odskoczyło 12 najmocniejszych goniących, ale na finiszu Australijka nie miała sobie równych – wjechała na “kreskę” o ponad minutę przed grupą, co oznaczało, że to ona była też najlepsza w klasyfikacji generalnej!

Trzecią grupę przyprowadziła Małgorzata Jasińska (Team Movistar), co przełożyło się też na 10. lokatę w “generalce”!

Wyniki:

Msc Kolarka Ekipa Czas
1  SPRATT Amanda Mitchelton-Scott 3:19:25
2  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 1:16
3  ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
4  JASIŃSKA Małgorzata Movistar Team 2:12
5  SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini ,,
6  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
7  MOOLMAN Ashleigh Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
8  VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team ,,
9  VAN VLEUTEN Annemiek Mitchelton-Scott ,,
10  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling 2:40
11  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
12  GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
13  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling 2:42
14  MERINO Eider Movistar Team ,,
15  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 2:49
16  NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 3:30
17  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
18  GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
19  PALADIN Asja Valcar PBM ,,
20  ARZUFFI Alice Maria Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
21  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
22  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
23  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 7:41
24  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling ,,
25  MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling ,,
26  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
27  CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
28  PAWŁOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women ,,
29  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
30  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott ,,
31  MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
32  BORGHESI Letizia Bepink ,,
33  CHABBEY Elise Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
34  VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies ,,
35  MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
36  LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano ,,
37  DOEBEL-HICKOK Kristabel Cylance Pro Cycling ,,
38  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
39  VIECELI Lara Astana Womens Team ,,
40  GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
41  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
42  QUAGLIOTTO Nadia Top Girls Fassa Bortolo ,,
43  FAHLIN Emilia Wiggle High5 ,,
44  DREVILLE Anabelle Lotto Soudal Ladies ,,
45  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
46  LLAMAS Lorena Movistar Team ,,
47  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
48  CANUEL Karol-ann Boels – Dolmans Cycling Team ,,
49  RITTER Martina Wiggle High5 8:14
50  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
51  SOLOVEY Anna Parkhotel Valkenburg Cycling Team 8:24
52  MAES Elise WNT-Rotor Pro Cycling 8:26
53  ROSSATO Beatrice Top Girls Fassa Bortolo ,,
54  RICHIOUD Greta FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
55  POTOKINA Anna Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
56  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling ,,
57  PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
58  KEOUGH Kaitie Cylance Pro Cycling ,,
59  KNETEMANN Roxane Alé Cipollini 9:04
60  CROOKS Jenelle Mitchelton-Scott 9:14
61  NEYLAN Rachel Movistar Team ,,
62  BADYKOVA Gulnaz Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 14:12
63  PAVLUKHINA Olena BTC City Ljubljana ,,
64  HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
65  RAGUSA Katia Bepink ,,
66  RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
67  CHRISTMAS Danielle Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
68  LOPEZ Enara Sopela Women’s Team ,,
69  DUYCK Ann-sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
70  KASTELIJN Yara WaowDeals Pro Cycling ,,
71  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
72  GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
73  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team ,,
74  SCHWEIZER Doris Team Virtu Cycling Women ,,
75  CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing ,,
76  YONAMINE Eri Wiggle High5 ,,
77  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
78  OSHURKOVA Yelyzaveta Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
79  LAIZANE Lija Aromitalia Vaiano ,,
80  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott ,,
81  ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
82  HAGIWARA Mayuko Alé Cipollini ,,
83  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
84  CANVELLI Vania Top Girls Fassa Bortolo ,,
85  VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
86  BARKER Elinor Wiggle High5 15:05
87  NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling Women 20:17
88  TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team ,,
89  MARTIN MARTIN Sara Sopela Women’s Team ,,
90  BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
91  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
92  DEMEY Valerie Lotto Soudal Ladies ,,
93  LEKUONA Lierni Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
94  BEGGIN Sofia Astana Womens Team ,,
95  DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies ,,
96  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
97  SCHMIDT Trine Team Virtu Cycling Women ,,
98  PERSICO Silvia Valcar PBM ,,
99  CAVALLI Marta Valcar PBM ,,
100  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women ,,
101  BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
DNF  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling DNF
DNF  SAIFUTDINOVA Natalya Astana Womens Team ,,
DNF  UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team ,,
DNF  STEPHENS Lauren Cylance Pro Cycling ,,
DNF  VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
DNF  POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
DNF  VIGILIA Alessia Valcar PBM ,,
DNS  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
HD  CHRISTOFOROU Antri Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 28:04
HD  VAN ‘T GELOOF Marjolein Lotto Soudal Ladies 28:06
HD  TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
HD  DE RUITER Anne Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
HD  PISCIALI Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,
HD  BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,

Klasyfikacja generalna:

Msc Kolarka Ekipa Czas
1  SPRATT Amanda Mitchelton-Scott 9:50:26
2  VAN VLEUTEN Annemiek Mitchelton-Scott 0:48
3  VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team 0:59
4  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott 1:20
5  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 1:27
6  MOOLMAN Ashleigh Cervélo-Bigla Pro Cycling 1:42
7  ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 1:52
8  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling 2:07
9  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling 2:34
10  JASIŃSKA Małgorzata Movistar Team 3:13
11  SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini 3:23
12  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 4:19
13  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling 4:25
14  NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 4:37
15  GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 5:17
16  MERINO Eider Movistar Team 5:25
17  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling 5:45
18  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana 6:03
19  ARZUFFI Alice Maria Bizkaia Durango – Euskadi Murias 6:41
20  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 7:00
21  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
22  ENSING Janneke Alé Cipollini 7:22
23  CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing 7:50
24  CANUEL Karol-ann Boels – Dolmans Cycling Team 8:24
25  RITTER Martina Wiggle High5 8:30
26  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling 8:35
27  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing 8:38
28  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling 9:04
29  FAHLIN Emilia Wiggle High5 9:14
30  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott 9:18
31  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team 9:24
32  PAWŁOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women 9:28
33  MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling 9:45
34  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 9:52
35  PALADIN Asja Valcar PBM 10:24
36  VIECELI Lara Astana Womens Team 10:26
37  VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies 10:47
38  CROOKS Jenelle Mitchelton-Scott 11:23
39  QUAGLIOTTO Nadia Top Girls Fassa Bortolo 11:54
40  KNETEMANN Roxane Alé Cipollini 12:12
41  LLAMAS Lorena Movistar Team 12:13
42  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling 12:17
43  NEYLAN Rachel Movistar Team 12:28
44  DOEBEL-HICKOK Kristabel Cylance Pro Cycling 13:17
45  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 13:27
46  MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango – Euskadi Murias 13:50
47  MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 13:57
48  PINTAR Urša BTC City Ljubljana 14:07
49  LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano 14:12
50  CHABBEY Elise Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 14:46
51  POTOKINA Anna Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 15:02
52  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling 15:23
53  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
54  GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias 15:32
55  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 16:09
56  RICHIOUD Greta FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 17:01
57  GONZÁLEZ Alicia Movistar Team 17:29
58  GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 17:35
59  SOLOVEY Anna Parkhotel Valkenburg Cycling Team 18:06
60  ZIGART Urska BTC City Ljubljana 18:54
61  CHRISTMAS Danielle Bizkaia Durango – Euskadi Murias 18:55
62  OSHURKOVA Yelyzaveta Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 19:58
63  MAES Elise WNT-Rotor Pro Cycling 20:38
64  BORGHESI Letizia Bepink 20:59
65  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team 21:23
66  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling 21:27
67  DE JONG Demi Lotto Soudal Ladies 21:51
68  VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies 23:00
69  DREVILLE Anabelle Lotto Soudal Ladies 23:16
70  YONAMINE Eri Wiggle High5 23:41
71  CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing 24:23
72  KEOUGH Kaitie Cylance Pro Cycling 24:44
73  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling 24:56
74  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 26:14
75  SCHWEIZER Doris Team Virtu Cycling Women 26:26
76  RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg Cycling Team 26:29
77  DUYCK Ann-sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling 27:03
78  HAGIWARA Mayuko Alé Cipollini 27:35
79  KASTELIJN Yara WaowDeals Pro Cycling 28:26
80  BARKER Elinor Wiggle High5 28:54
81  BARNES Alice Canyon SRAM Racing 30:55
82  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team 30:59
83  BADYKOVA Gulnaz Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 31:17
84  NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling Women 31:18
85  ROSSATO Beatrice Top Girls Fassa Bortolo 31:22
86  BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 32:30
87  PERSICO Silvia Valcar PBM 33:26
88  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women 33:39
89  BEGGIN Sofia Astana Womens Team 36:31
90  RAGUSA Katia Bepink 36:32
91  CANVELLI Vania Top Girls Fassa Bortolo 37:47
92  LAIZANE Lija Aromitalia Vaiano 38:32
93  PAVLUKHINA Olena BTC City Ljubljana 39:45
94  TRIAS Ariadna Sopela Women’s Team 39:57
95  MARTIN MARTIN Sara Sopela Women’s Team 40:58
96  CAVALLI Marta Valcar PBM 41:27
97  LOPEZ Enara Sopela Women’s Team 41:32
98  HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team 42:04
99  DEMEY Valerie Lotto Soudal Ladies 43:39
100  LEKUONA Lierni Bizkaia Durango – Euskadi Murias 45:51
101  SCHMIDT Trine Team Virtu Cycling Women 49:06