Tour des Fjords

Fabio Jakobsen (Quick – Step Floors) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap Tour des Fjords.

Norweski Tour des Fjords w tym roku awansował do kategorii 2.HC, ale trasa została skrócona do trzydniowego ścigania. Pierwszy etap był najdłuższy, liczył 191 kilometrów i prowadził z Lindesnes do Grimstad. Było dość pagórkowato, a po drodze na kolarzy czekały dwie górskie premie i dwa lotne finisze.

Na liście startowej mieliśmy ekipę CCC Sprandi Polkowice w składzie: Paweł Bernas, Michał Paluta, Frantisek Sisr, Jonas Koch, Alan Banaszek i Michal Schlegel. Ponadto w koszulce Sky startował Michał Gołaś.

W ucieczkę dnia zabrali się: Frantisek Sisr (CCC Sprandi Polkowice), Carlos Verona (Mitchelton-Scott), Henrik Evensen (Team Joker Icopal), Daniel Pearson (Aqua Blue Sport) i Floris Gerts (Roompot – Nederlandse Loterij).

Peleton cały czas starał się kontrolować sytuację i trzymać na krótkim dystansie uciekinierów. Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy do generalki zarobił Sisr, a na drugim finiszu musiał uznać wyższość Evensena. Zawodnik Team Joker Icopal wygrał także dwie górskie premie i został pierwszym liderem tej klasyfikacji.

Kiedy pracę w peletonie zaczęli wykonywać kolarze Quick – Step Floors przewaga zaczęła błyskawicznie topnieć i wszystko zjechało się na osiem kilometrów przed metą. Sprint pod górę najlepiej rozegrał Fabio Jakobsen (Quick – Step Floors), który nie zaplątał się w kraksę na 200 metrów przed metą. Dla młodego Holendra to już trzeci triumf w tym sezonie!

Drugi był Moreno Hofland (Lotto Soudal), a trzeci Timo Roosen (LottoNL – Jumbo). Jadący w czołówce na finiszu Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) był niestety jednym z kolarzy, którzy upadli tuż przed metą.

Wyniki:

1 73 10008706136 * JAKOBSEN Fabio Quick – Step Floors NED 04h22’32”
2 51 10006288715 HOFLAND Moreno Lotto Soudal NED 04h22’32”
3 15 10008854464 * ROOSEN Timo Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h22’32”
4 11 10008676632 * JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo NOR 04h22’32”
5 1 10019821326 HAGEN Edvald Boasson Team Dimension Data NOR 04h22’32”
6 163 10006875159 GROSU Eduard Michael Nippo – Vini Fantini – Europa O ROU 04h22’32”
7 106 10074893377 * SOTO MARTINEZ Nelson Andres Caja Rural – Seguros Rga COL 04h22’32”
8 94 10007179903 * MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h22’32”
9 61 10001449425 ALBASINI Michael Mitchelton – Scott SUI 04h22’32”
10 114 10008699062 * VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h22’32”
11 56 10009135259 * WOUTERS Enzo Lotto Soudal BEL 04h22’32”
12 21 10046109336 * KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb DEN 04h22’32”
13 174 10008612065 * HÖÖG Gustav Team Coop SWE 04h22’32”
14 116 10010589653 * WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h22’32”
15 52 10014621621 * LAMBRECHT Bjorg Lotto Soudal BEL 04h22’32”
16 41 10008674612 * GUERREIRO Rúben Trek – Segafredo POR 04h22’32”
17 103 10005512210 MAS BONET Luis Guillermo Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h22’32”
18 92 10009403223 GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h22’32”
19 4 10009583883 * GHEBREIGZABHIER WERKILUL Am Team Dimension Data ERI 04h22’32”
20 112 10009573880 * FARAZIJN Maxime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h22’32”
21 171 10008114234 HAGEN Krister Team Coop NOR 04h22’32”
22 172 10019522444 * BLIKRA Erlend Jordbrekk Team Coop NOR 04h22’32”
23 181 10008659454 * ABRAHAMSEN Jonas Uno-x Norwegian Development NOR 04h22’32”
24 124 10008032287 * KOCH Jonas Ccc Sprandi Polkowice GER 04h22’32”
25 35 10007223450 * DOULL Owain Team Sky GBR 04h22’32”
26 206 10009637033 * HONORÉ Mikkel Frølich Team Virtu Cycling DEN 04h22’32”
27 113 10010091216 * MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h22’32”
28 192 10009776166 * DAHL Herman Joker Icopal NOR 04h22’32”
29 102 10009519118 * IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h22’32”
30 54 10009807488 NAESEN Lawrence Lotto Soudal BEL 04h22’32”
31 146 10006003270 WARBASSE Lawrence Aqua Blue Sport USA 04h22’32”
32 91 10008193450 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h22’32”
33 205 10007514652 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Virtu Cycling DEN 04h22’32”
34 134 JENSEN August 10008676935 Israel Cycling Academy NOR 04h22’32”
35 96 10002204914 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h22’32”
36 95 10006884556 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h22’32”
37 161 10010085859 * BAGIOLI Nicola Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h22’32”
38 155 10004589801 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 04h22’32”
39 12 10009334515 * EENKHOORN Pascal Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h22’32”
40 144 10004405501 GATE Aaron Aqua Blue Sport NZL 04h22’32”
41 196 * RØINÅS Fridtjof 10008693305 Joker Icopal NOR 04h22’32”
42 184 10009647238 * SKAARSETH Anders Uno-x Norwegian Development NOR 04h22’32”
43 126 10008659050 * SCHLEGEL Michal Ccc Sprandi Polkowice CZE 04h22’32”
44 115 10002310604 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h22’32”
45 122 10007946506 * PALUTA Michal Ccc Sprandi Polkowice POL 04h22’32”
46 53 10002670817 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL 04h22’32”
47 62 10006291240 DURBRIDGE Luke Mitchelton – Scott AUS 04h22’32”
48 93 10004609908 LIGTHART Pim Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h22’32”
49 101 10042286324 * ARANBURU DEBA Alex Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h22’32”
50 123 10007503134 * SISR Frantisek Ccc Sprandi Polkowice CZE 04h22’32” 
51 111 10008669356 * DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h22’32”
52 104 10009191540 MOLINA CANET Antonio Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h22’32”
53 121 10006492314 BERNAS Pawel Ccc Sprandi Polkowice POL 04h22’32”
54 63 10004595558 MEYER Cameron Mitchelton – Scott AUS 04h22’32”
55 42 10002523596 BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo JPN 04h22’32”
56 23 10008662484 * BAUHAUS Phil Team Sunweb GER 04h22’32”
57 175 10019540733 * BEKKEN Jon-Anders Team Coop NOR 04h22’32”
58 84 10006884253 MAGNUSSON Kim Team Ef Education First – Drap SWE 04h22’32”
59 151 10006597293 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h22’32”
60 156 10003266658 SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence Ktm LAT 04h22’32”
61 204 10007514450 * KAMP Alexander Team Virtu Cycling DEN 04h22’32”
62 195 10008856989 VANGSTAD Andreas Joker Icopal NOR 04h22’32”
63 22 10003204418 GESCHKE Simon Team Sunweb GER 04h22’32”
64 76 10002836626 TERPSTRA Niki Quick – Step Floors NED 04h22’32”
65 176 10009527909 * TUNSET Anton Team Coop NOR 04h22’32”
66 64 10009497593 * HAMILTON Lucas Mitchelton – Scott AUS 04h22’32”
67 55 10011237634 * SHAW James Lotto Soudal GBR 04h22’32”
68 152 10004680333 EL FARES Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h22’32”
69 193 10008852848 * EVENSEN Henrik Joker Icopal NOR 04h22’32”
70 153 10006801296 JONES Brenton Delko Marseille Provence Ktm AUS 04h22’32”
71 143 10007510208 * WATSON Calvin Aqua Blue Sport AUS 04h22’32”
72 191 * AASHEIM Aksel Fischer 10010201047 Joker Icopal NOR 04h22’32”
73 85 10009642689 CANTY Brendan Team Ef Education First – Drap AUS 04h22’32”
74 43 10010034935 BERNARD Julien Trek – Segafredo FRA 04h22’32”
75 46 10007522332 * GOGL Michael Trek – Segafredo AUT 04h22’32”
76 131 10005776433 EARLE Nathan Israel Cycling Academy AUS 04h22’32”
77 74 10009966530 * KNOX James Quick – Step Floors GBR 04h22’32”
78 162 10010165883 * ZACCANTI Filippo Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h22’32”
79 44 10007897602 * DANIEL Gregory Trek – Segafredo USA 04h22’32”
80 65 10009492139 * POWER Rob Mitchelton – Scott AUS 04h22’32”
81 201 10007153631 FLØTTEN Audun Brekke Team Virtu Cycling NOR 04h22’32”
82 186 10009893576 * TRÆEN Torstein Uno-x Norwegian Development NOR 04h22’32”
83 202 10058245450 GULDHAMMER Rasmus Team Virtu Cycling DEN 04h22’32”
84 203 10009765961 * HYLDGAARD JEPPESEN Andreas Team Virtu Cycling DEN 04h22’32”
85 194 10009776065 * FORFANG Ole Joker Icopal NOR 04h22’32”
86 66 10007512026 VERONA Carlos Mitchelton – Scott ESP 04h22’32”
87 182 10007703501 * KRISTIANSEN Sondre Uno-x Norwegian Development NOR 04h22’32”
88 82 10002670514 BRESCHEL Matti Team Ef Education First – Drap DEN 04h22’32”
89 166 10002846528 MARANGONI Alan Nippo – Vini Fantini – Europa O ITA 04h22’32”
90 183 10011124264 * KULSET Kristian Uno-x Norwegian Development NOR 04h22’32”
91 142 10008689463 * PEARSON Daniel Aqua Blue Sport GBR 04h22’32”
92 75 10008198807 * MARTINELLI Davide Quick – Step Floors ITA 04h22’32”
93 24 10010203572 * STORER Michael Team Sunweb AUS 04h22’32”
94 154 10004599905 MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence Ktm BUL 04h22’32”
95 13 10002833491 BOOM Lars Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h22’32”
96 105 10009576510 * OIEN Justin Caja Rural – Seguros Rga USA 04h22’32”
97 86 10009689371 * CARDONA TABARES Julian Team Ef Education First – Drap COL 04h22’32”
98 145 10003225838 DENIFL Stefan Aqua Blue Sport AUT 04h22’32”
99 141 10005506651 ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport NZL 04h22’32”
100 14 10003037191 LEEZER Thomas Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h22’32”
101 2 10008897712 DOUGALL Nicolas Team Dimension Data RSA 04h24’10” 01’38”
102 6 10006487058 VAN ZYL Johann Team Dimension Data RSA 04h24’10” ”
103 26 10007296707 * TUSVELD Martijn Team Sunweb NED 04h22’32” 0”
104 136 10004819264 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy NED 04h24’54” 02’22”
105 132 10050012069 * ENGER Sondre Israel Cycling Academy NOR 04h22’32” 0”
106 31 10010023316 * HALVORSEN Kristoffer Team Sky NOR 04h22’32”
107 25 10007079970 THEUNS Edward Team Sunweb BEL 04h22’32”
108 83 10006606589 CLARKE William Team Ef Education First – Drap AUS 04h25’30” 02’58”
109 81 10005391261 VANMARCKE Sep Team Ef Education First – Drap BEL 04h22’32” 0”
110 185 10014641324 * SAUGSTAD Lars Uno-x Norwegian Development NOR 04h27’50” 05’18”
111 36 10008681379 * LAWLESS Christopher Team Sky GBR 04h27’58” 05’26”
112 71 10005335283 DECLERCQ Tim Quick – Step Floors BEL 04h27’58” ”
113 33 10008669760 * DIBBEN Jonathan Team Sky GBR 04h27’58” ”
114 5 10008855171 * KUDUS Merhawi Team Dimension Data ERI 04h27’58” ”
115 3 10006282247 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data RSA 04h27’59” 05’27”
116 125 10010994932 * BANASZEK Alan Ccc Sprandi Polkowice POL 04h22’32” 0”
117 32 10002519859 DEIGNAN Philip Team Sky IRL 04h22’32”
118 34 10002630401 GOLAS Michal Team Sky POL 04h22’32”
119 135 * TUREK Daniel 10007523342 Israel Cycling Academy CZE 04h31’17” 08’45”
120 173 10008852747 * TRONDSEN Trond Håkon Team Coop NOR 04h37’13” 14’41”
DNF 133 – YECHEZKEL Aviv – Israel Cycling Academy – 10008663902
DNF 164 – KOBAYASHI Marino – Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini – 10011232984