fot. Emakumeen Bira

Zwycięstwem Annemiek van Vleuten (Mitchelton – Scott) zakończył się drugi etap Emakumeen Bira. Holenderka została też nową liderką wyścigu.

Drugi dzień ścigania w kraju Basków stał pod znakiem 26-kilometrówej czasówki wokół Gazteiz. Już przed wyścigiem wydawało się pewne, że to tam między zawodniczkami potworzą się różnice, które później niekoniecznie mogą być łatwe do zniwelowania.

Ponad 30-minutowa obecność na trasie każdej z gwiazd światowego peletonu była niezmiernie ważna dla układu klasyfikacji generalnej. Przez zdecydowaną większość etapu, praktycznie nie do złamania wydawała się być granica 35 minut, lecz ostatecznie także i ta zasada okazała się być błędna.

Ostatecznie, zwycięstwo na czasówce odniosła Annemiek van Vleuten (Mitchelton – Scott), która zakończyła rywalizację w równe 34 minuty. Tak doskonały rezultat pozwolił doskonałej Holenderce przejąć też prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce, ze stratą 14 sekund zajęła Anna van der Breggen (Boels – Dolmans), a trzecia była Lisa Brennauer (Wiggle High5), która wykręciła rezultat gorszy o 44 sekundy.

 

Poprzedni artykułTour de l’Ain 2018: Vichot triumfatorem wyścigu
Następny artykułNaszosowe oceny: król jest jeden
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments