fot. Lotto - Kern Haus

Zwycięstwem Fabiana Schormaiera (Lotto – Kern Haus) zakończył się pierwszy etap Bałtyk – Karkonosze Tour. Niemiec został też liderem wyścigu.

Pierwszy etap kolejnej polskiej etapówki prowadził z Kołobrzegu do Trzcianki i liczył 174 kilometry. Na trasie ciężko było znaleźć jakiekolwiek trudności, co zapowiadało finisz z peletonu na rundach w miasteczku finiszowym.

W ucieczkę dnia zabrali się dziś Anton Kuzmin (Astana City), Fabian Schormair (Lotto – Kern Haus), Richard Larsen (Ryska Posten) oraz Franz Schiewer (Triebwerk – Energy). Ich przewaga dość szybko urosła do około 4 minut, lecz najmocniejsze ekipy w peletonie nie miały zamiaru odpuszczać odjazdu.

Dość nieoczekiwanie, peleton znacznie wyprzedził dziś harmonogram. Wszystko dzięki tylnemu wiatrowi, który pozwolił wykręcić średnią dochodzącą do 46 kilometrów na godzinę.

Kiedy grupa zasadnicza wpadała na finałowe rundy w Trzciance, przewaga ucieczki wynosiła zaledwie 30 sekund. Jak się jednak okazało, było to wystarczająco. Po zwycięstwo etapowe i koszulkę lidera sięgnął Fabian Schormaier, który wygrał sprint z czteroosobowej grupki. 15 sekund za harcownikami na metę wpadł peleton, przyprowadzony przez Pawła Franczaka (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki – tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments