Michał Kapusta/naszosie.pl

Zwycięstwem Gaspara Katrasnika (Adria Mobil) zakończył się czwarty, ostatni etap CCC Tour – Grody Piastowskie. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Czwarty odcinek rywalizacji na Dolnym Śląsku zaczynał się w Złotoryi, a kończył w Jaworze. Kolarze mieli do pokonania około 140 kilometrów lekko pofałdowanej trasy.

Pierwszą akcję zainicjował Adam Stachowiak (Voster Uniwheels) oraz Tobiasz Pawlak (Domin Sport), a gdy ich przewaga przekroczyła minutę na kontrę zdecydowali się Dinmukhammed Ulysbaev (Astana) i Aleh Ahyievich (Białoruś). Goniący duet nie był jednak w stanie przez wiele kilometrów zbliżyć się do prowadzącej dwójki i “zawisł” pomiędzy peletonem, a ucieczką.

Po podjedzie pod Stanisławów po kontrze nie było już śladu, a bardzo dobrze wyglądający Stachowiak postanowił zaatakować po premii w Jaworze i szybko zyskał 30 sekund przewagi nad Pawlakiem. Z peletonu kontrować próbował Emanuel Piaskowy (Hurom) i doskoczył do Pawlaka mając wówczas przewagę około 30 sekund nad peletonem i stratę ponad minuty do samotnego Stachowiaka.

Akcja zawodnika Voster Uniwheels dobiegła końca na ostatnim podjeździe, a za dyktowanie tempa zabrała się ekipa Astana City. Zawodnicy z Kazachstanu doprowadzili do rozpadu głównej grupy na dwie części, a na zjazdach w stronę Jaworu różnica pomiędzy grupami powiększyła się aż do minuty.

W sprinterskim pojedynku najlepszy był Gaspar Katrasnik (Adria Mobil), który pokonał na kresce Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech) i Artura Detko (Domin Sport). W generalce triumfował Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Pełne wyniki tutaj.