Quick-Step Floors © Maximiliano Blanco

Fernando Gaviria (Quick – Step Floors) po raz pierwszy w swojej karierze będzie się ścigał na szosach w USA.

W poprzednich dziesięciu edycjach AMGEN Tour of California ekipa Quick – Step Floors raz wygrała klasyfikację generalną (Julian Alaphilippe), a także jedenastokrotnie kolarze tej drużyny triumfowali na etapach. W zbliżającym się wyścigu zawodnicy Patricka Lefevere będą chcieli poprawić te liczby.

Pierwszą “strzelbą” ekipy będzie oczywiście Fernando Gaviria. Dla Kolumbijczyka będzie to pierwsza przygoda z amerykańskimi szosami. W tym sezonie Gaviria już czterokrotnie mógł się cieszyć ze zwycięstwa, ale ostatnie miało miejsce ponad trzy miesiące temu. Na finiszach będą mu pomagali przede wszystkim Alvaro Jose Hodeg Chagui, Iljo Keisse i Maximiliano Richeze.

Dyrektor sportowy Brian Holm cieszy się na kolejną walkę swojej ekipy na szosach Kalifornii:

Bardzo lubimy ten wyścig i już nie możemy doczekać się startu. Mimo, że trasa jest bardzo trudna, to chętnie tutaj wracamy. Będziemy jechać bardzo młodym składem, ale tak łatwo się nie poddamy. Liczę, że wyjedziemy z dobrymi wynikami.

Skład Quick – Step Floors na AMGEN Tour of California 2018:

Kasper Asgreen, Laurens De Plus, Fernando Gaviria Rendon, Alvaro Jose Hodeg Chagui, Iljo Keisse, Jhonnatan Narvaez, Maximiliano Richeze.