Fot. Team Sky

Jak co roku, pierwszy weekend maja stał pod znakiem Velo Toruń. Dziś ponownie Michał Kwiatkowski i jego kompanii odnieśli niemały sukces organizacyjny.

Impreza rozpoczynająca się i kończąca pod nową halą sportową w Toruniu, od kilku lat przyciąga prawdziwe tłumy. W końcu bardzo wielu amatorów chce pościgać się przy boku byłego mistrza świata i jednej z największych gwiazd światowego kolarstwa. Nie inaczej było dziś.

Według informacji podanych przez organizatora, na starcie dzisiejszych wyścigów stanęło 1800 osób, co jest kolejnym “rekordem” jeśli chodzi o amatorskie kolarstwo w kraju. W tym momencie warto zgodzić się z głównym organizatorem wyścigu, który stwierdził, że licząc na rozwój polskiego kolarstwa, należy je reklamować właśnie w taki sposób.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wyścig rozgrywany był na dystansach Giga, Mega i Mini. Naturalnie na najdłuższym z nich walka była zdecydowanie najbardziej prestiżowa. Warto dodać, że wystartowali tam m.in. Bartosz Huzarski czy polskie trio z Team Sky, a średnia wyścigu wyniosła prawie 45 km/h! Ostatecznie najlepszy okazał się Mariusz Gąsiorowski, który pokonał Arkadiusza Petkę (Lew Lębork) i Przemysława Rozwalkę (Strefasportu.pl MW Invest). Wśród kobiet najlepsza była za to Marta Gogolewska (Merx Wągrowiec).

Giga Mężczyźni:
1. Mariusz Gąsiorowski
2. Arkadiusz Petka (Lew Lębork)
3. Przemysław Rozwalka (Strefasportu MW Invest)

Giga Kobiety:
1. Marta Gogolewska (Merx Wągrowiec)
2. Katarzyna Woźniak (IN Mogilany)
3. Agnieszka Kasprzak

Mega Mężczyźni:
1. Piotr Lis (Bike Serwis Scott)
2. Przemysław Mocek (Bike Serwis Scott)
3. Mateusz Stasiak (MRBike Pleszew)

Mega Kobiety:
1. Katarzyna Polakowska (Rystor Pentel)
2. Ewa Urbańska (3Gravity)
3. Sylwia Gajdka (GTW Pabianice)

Mini Mężczyźni:
1. Karol Olszewski (Olimp Jeżewo k2 Świecie)
2. Mirosław Słomski
3. Patryk Korzeniak (Sztajfa Gołaś Bikes)

Mini Kobiety:
1. Renata Kozanecka (Budchem)
2. Dorota Pikuła – Konieczka (Olimp Jeżewo k2 Świecie)
3. Karolina Karpińska (Baszta Bytów)

Pełne wyniki – tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments