Już 8 maja w Toruniu będzie miało miejsce jedno z najbardziej ekscytujących i niepowtarzalnych wydarzeń kolarskich w tym sezonie. Drugi rok z rzędu podczas Velo Toruń miłośnicy dwóch kółek będą mieli wyjątkową okazję spotkać się z Mistrzem Świata i jedną z największych gwiazd światowego peletonu Michałem Kwiatkowskim – zawodnikiem Teamu Sky oraz innymi zawodowcami w tym Michałem Gołasiem, toruńczykiem i również zawodnikiem Team Sky.

Będzie to spotkanie nietuzinkowe, ponieważ „Kwiato”, jako gospodarz toruńskiej imprezy, w towarzystwie innych tuzów polskiego kolarstwa (i nie tylko) stanie na starcie wyścigu ramię w ramię z ponad liczną 1500 pasjonatów kolarstwa z całego kraju i wystartuje na najdłuższym dystansie. Organizatorzy oraz władze Miasta Torunia zachęcają do spędzenia całego, rodzinnego i sportowego weekendu w Grodzie Kopernika.

Impreza, podobnie jak przed rokiem, organizowana jest pod hasłem „be a pro for a day”, co oznacza ni mniej ni więcej tyle, że zawodowcy będą bardzo wyjątkowym tłem tej imprezy, a to kolarze amatorzy będą głównymi aktorami zawodów, bo to z myślą o nich są one organizowane. Z każdym z „prosów” będzie można porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, zapytać o radę. Będzie również możliwość podpatrzenia sprzętu oraz akcesoriów, używanych przez Michała Kwiatkowskiego oraz innych zawodowców, takich marek jak legendarne włoskie Pinarello czy KASK, a także spotkania i obejrzenia od kuchni pracy ekspertów serwisu i bikefittigu firmy Veloart. Tak jak ma to miejsce na największych wyścigach świata takich jak Tour de France imprezę zabezpieczać będzie flota kilkunastu samochodów Skoda!

Również podobnie jak przed rokiem rywalizacja będzie toczyć się na 3 dystansach: 100+, 60+ i 30+ km. W porównaniu do poprzedniej edycji dystanse uległy korekcie głównie za sprawą zmienionej trasy wyścigu, która, także zgodnie z sugestią samego Michała Kwiatkowskiego, została poprowadzona terenami leżącymi na północny zachód od Torunia. Nowa trasa Velo Toruń będzie bardziej emocjonująca i, choć zawody rozegrane będą przy ograniczonym bądź zamkniętym ruchu drogowym, to jej dodatkowym atutem będzie większe bezpieczeństwo i mniejsza interferencja ze świątecznym ruchem. Wyścig wystartuje spod hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema i tam zostanie również zorganizowane już od soboty biuro zawodów. Na zawodników czeka bogaty pakiet startowy, a na mecie – unikatowe medale i nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników wszystkich kategorii!

Trasa_VT_2016

Najmłodsi pasjonaci rowerów będą mogli wziąć udział w wyścigach dla dzieci organizowanych przez trenerów Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus, natomiast dla rodzin przygotowano Skoda Family Challange. Będzie to zabawa w formie gry miejskiej, której uczestnicy, poruszający się po drogach rowerowych, będą musieli przejechać kilkanaście kilometrów (około 12) i dotrzeć do mety (salon Skody w Lubiczu), rozwiązując po drodze przygotowane dla nich zadania usytuowane m.in. w kawiarni Lenkiewicz oraz Akademii Copernicus. Na miejscu czekać na nich będą upominki i poczęstunek.

Szczegółowe informacje na stronie wyścigu: http://www.velotorun.com/ .

A jak było w zeszłym roku? Zachęcamy do obejrzenia filmu z edycji 2015: https://vimeo.com/129539250.

Informacja prasowa