facebook Kolarstwo w Eurosporcie

W najbliższy piątek rozpocznie się Giro d’Italia – jeden z trzech Wielkich Tourów w sezonie. W trwającej trzy tygodnie rywalizacji kibice będą mogli oglądać czterech Polaków – Rafała Majkę, Pawła Poljańskiego, Przemysława Niemca i Łukasza Wiśniowskiego. Eurosport 1 będzie relacjonować na żywo wszystkie etapy od godz. 14:30. W sumie widzowie zobaczą 90 godzin transmisji.

Trasa 99. edycji Giro d’Italia liczyć będzie prawie 3500 km, a na kolarzy czeka siedem płaskich etapów, jedenaście górskich lub pagórkowatych oraz trzy odcinki jazdy indywidualnej na czas. W gronie kandydatów do zwycięstwa są specjaliści od jazdy po górach – Vincenzo Nibali (Astana), Mikel Landa (Sky), Rigoberto Uran (Cannondale), Rafał Majka (Tinkoff) i debiutujący w Giro Alejandro Valverde (Movistar).

Tegoroczne Giro d’Italia zapowiada się niezwykle interesująco. Rafał Majka, po wielkim sukcesie w ostatniej edycji wyścigu Vuelta a Espana, po raz drugi w karierze będzie chciał stanąć na podium Wielkiego Touru. Na trasach w Holandii, gdzie rozpocznie się Giro, i później we Włoszech, nasz kolarz będzie miał wsparcie całego zespołu, w tym Pawła Poljańskiego – mówi Tomasz Jaroński, komentator kolarstwa w Eurosporcie.

W tegorocznym wyścigu Dookoła Włoch zobaczymy także Przemysława Niemca (Lampre-Merida). Polak będzie celował w zwycięstwo etapowe, o ile nie zostanie oddelegowany do walki o klasyfikację generalną. Debiutantem w Wielkim Tourze będzie kolejny z Polaków Łukasz Wiśniowski z zespołu Etixx-Quick Step.

Transmisje z Giro rozpoczynać się będą na antenie Eurosportu 1 codziennie o godz. 14:30, a kończyć około 17:45 po magazynie „Giro Extra”, w którym kibice zobaczą podsumowanie wydarzeń. Wyścig komentować będą Tomasz Jaroński, Adam Probosz, Dariusz Baranowski, Igor Błachut i Daniel Marszałek.

Informacja prasowa