Fot. Velo Toruń / Bikelife

W niedzielę, w Toruniu miało miejsce wielkie święto kolarzy szosowych. Ponad dwa tysiące uczestników wzięło udział w Velo Toruń! Gospodarzem imprezy był mistrz świata z 2014 roku – Michał Kwiatkowski.

Oto co kolarz Team Sky powiedział po wyścigu:

Wsiadając na rower myślę o tym, aby być lepszym, pokonywać własne słabości i dawać z siebie wszystko każdego dnia, aby móc zwyciężać w wielkich wyścigach. Jak to w sporcie… są momenty lepsze i gorsze.

Jednak w mojej pamięci najdłużej pozostają właśnie takie chwile, kiedy jesteście Wy, moi kibice, fani i miłośnicy kolarstwa. To był zaszczyt, móc gościć Was ponownie w Toruniu. Do zobaczenia za rok w maju na kolejnej edycji VeloToruń!

Z kolei Michał Jackowiak, współorganizator Velo Toruń i szef Akademii Copernicus powiedział:

Ten wyścig został bardzo dobrze przyjęty i wpisał się w kalendarz wyścigów szosowych w Polsce. Był i jest jednym z największych w kraju. Nawet w skali europejskiej nie ma zbyt wiele takich wyścigów, w których obok zawodowców startują amatorzy. W tym wszystkim chodzi głównie oto, aby amatorzy mogli się czegoś dowiedzieć od zawodowców w naturalnym przecież dla nich środowisku.

Dziękuję mojej niezastąpionej ekipie Copernicus, miastu Toruń i Grzegorzow Golonko oraz zespołowi G&G Promotion, sponsorom głównym: Skoda, której flota zabezpieczała wyścig, Pinarello PL oraz Kask PL, Veloart i firmie CUK która wsparła wyścigi dla dzieci! Do zobaczenia za rok!