Fot. Giro d`Italia

Organizator wyścigu Giro d`Italia – firma RCS Sport – poinformował, że transmisje telewizyjne ze 101. edycji za sprawą 18 nadawców trafią do 198 krajów świata!

Wielki Start wyścigu Giro d`Italia odbędzie się w Izraelu. To precedens, ponieważ nigdy wcześniej wielki tour nie wyruszył spoza terytorium Europy. W związku z tym zostaną przeprowadzone pełne transmisje z “izraelskich” etapów, tj. od startu do mety. Gdy Corsa Rosa wróci do Włoch, każdy etap będzie pokazywany w wymiarze czasowym trwającym cztery i pół godziny oraz dodatkowo trzykrotnie (po każdym tygodniu ścigania) zostanie wyemitowany 52-minutowy program podsumowujący najciekawsze wydarzenia na trasie wyścigu.

Obraz i dźwięk (tak, jak miało to miejsce w latach ubiegłych) wyprodukuje włoski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny RAI (Radio Televisione Italiana).

Polscy sympatycy kolarstwa będą mogli oglądać Giro d`Italia w Eurosporcie. Dzięki komentarzowi dostępnemu w 21 językach, włoski wielki tour w kanałach tej stacji będzie mogła oglądać cała Europa, a także Region Azji i Pacyfiku. W godzinach wieczornego prime time`u, czyli największej oglądalności, będzie emitowany godzinny program zawierający najważniejsze momenty.

Poza Polską i Europą, Giro d`Italia na żywo będą mogli oglądać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Kolumbii, Meksyku, Afryki Północnej, Środkowego Wschodu, Afryki Subsaharyjskiej, Afryki Południowej, Japonii i Nowej Zelandii.

Szczegółowy plan transmisji z Giro d`Italia 2018 w polskich kanałach Eurosportu opublikujemy wkrótce.