3 maja swoją rowerową podróż dookoła Polski rozpocznie Tomek Czernich, nasz współpracownik! Rusza w drogę, by pomóc zebrać środki, potrzebne na rehabilitację cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce Wojtka.

Pomysł, by objechać nasz kraj wzdłuż granic, pojawił się w głowie Tomka jeszcze w ubiegłym roku. Pierwotnie miał wyruszyć dopiero w sierpniu, lecz kiedy pojawiła się możliwość, by w ten sposób pomóc w zbiórce postanowił, że wystartuje o wiele szybciej. Ruszy z Krakowa, udając się na południe, a następnie w stronę ukraińskiej granicy.

Chcę pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację Wojtka, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Przez nagłośnienie całej akcji pragnę również pokazać, z jakimi trudnościami, zmagać się muszą rodzice niepełnosprawnych i chorych dzieci

– wyjaśniał.

Mieszkający w Szczawnicy Wojtek, któremu pomóc chce Tomek, ma siedem lat. Ze względu na chorobę – mózgowe porażenie dziecięce – nie potrafi jednak jeszcze chodzić. Ma także uszkodzony nerw słuchowy i nie mówi, ze światem porozumiewając się za pomocą języka migowego. Koszty rehabilitacji, leczenia i zakupu potrzebnego sprzętu przerastają możliwości finansowe jego rodziców.

Aby pomóc Wojtkowi, można przelewać środki pieniężne na konto opiekującej się nim fundacji „Słoneczko”. Numer konta to 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. Konieczne jest, by w tytule przelewu podać numer subkonta: 249/S oraz imię i nazwisko: Wojciech Sobierski.

W trakcie swojej, trwającej łącznie 22 dni podróży Tomek odwiedzi między innymi Ustrzyki Dolne, Chełm, Jastarnię, Szczecin, Szklarską Porębę, Karpacz i Żywiec. Łącznie 3764 kilometry!

Dokładna mapa jego trasy dostępna jest pod adresem: https://ridewithgps.com/routes/26869654

Profil na Facebooku Wojtka > TUTAJ

Profil na Facebooku wyprawy Tomka > TUTAJ