Fot. Szymon Gruchalski / Lang Team

Lang Team Race to szosowe wyścigi kolarskie dla amatorów w zawodowej oprawie. Pierwsza edycja zawodów organizowanych przez Czesława Langa już 20 maja w Warszawie!

W stolicy kolarze powalczą na najczęściej odwiedzanych szosach wokół Mazowsza. Start i meta w Wilanowie, a runda będzie wiodła przez popularne Gassy, miejsce gdzie w weekend można spotkać więcej rowerów szosowych niż samochodów. Amatorzy będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach – mini to 64 kilometry, zaś maxi 104. Trasa płaska, ale liczne zakręty i boczne wiatry zapewne będę utrudniały rywalizację, ale jednocześnie stanie się on ciekawa i nieprzewidywalna.

Przed nami niezapomniany weekend rowerowy w warszawskim Wilanowie. W piątek 18 maja odbędzie się – otwarta dla wszystkich – uroczysta prezentacja Tour de Pologne, w sobotę 19 maja miłośnicy kolarstwa górskiego wystartują w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym, a niedziela 20 maja będzie stała pod znakiem Lang Team Race.

Lang Team Race to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa szosowego i umożliwienie jak najszerszemu gronu miłośników rowerów rywalizacji w profesjonalnych warunkach. W tym sezonie odbędą się trzy wyścigi – 20 maja w Warszawie, w Wilanowie, 26 maja w Gdańsku i 9 września w Bytowie. Na wszystkich uczestników czekają starannie przygotowane trasy, wielkie sportowe emocje, niepowtarzalna atmosfera i scenografia z Tour de Pologne. Dzięki temu każdy uczestnik może się poczuć jak Rafał Majka, czy Michał Kwiatkowski.

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – Mini (40-70 km) oraz Maxi (80-110 km). Na dystansie Mini mogą startować zawodnicy urodzeni w 2002 roku i starsi, a na dystansie Maxi zawodnicy pełnoletni. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.langteamrace.pl zapisy internetowe rozpoczną się 1 maja na stronie www.rejestracja.langteam.com.pl będzie też możliwość rejestracji w Biurze Zawodów dzień przed i w dniu wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments