fot. Giro d'Italia

Przyszedł czas na wielki test Toma Dumoulin. Holender stanie na czele Teamu Sunweb podczas Giro d’Italia i spróbuje obronić zdobyty przed rokiem tytuł.

Choć do tej pory „TomDum” nie pokazał jeszcze niczego specjalnego, nie dziwi fakt, że jest on jednym z głównych faworytów do wygrania La Corsa Rosa. Niestety, podobnie jak przed rokiem, w najważniejszych momentach może mu nieco zabraknąć znakomitych pomocników.

W górach Dumoulin z pewnością będzie liczył na dwójkę Laurens Ten Dam – Sam Oomen. Obaj pokazywali już, że wysokie góry im nie straszne. Nie jest jednak jasne, czy w najważniejszych momentach będą oni w stanie być przy boku swojego lidera.

Pozostała część zespołu to kolarze, którzy przede wszystkim przydadzą się do kontrolowania sytuacji w nieco „spokojniejszych” fragmentach ścigania. Skład uzupełniają bowiem Roy Curvers, Chad Haga, Chris Hamilton, Lennard Hofstede i Louis Vervaeke.

Staniemy na starcie tegorocznego wyścigu z podobnym planem co w roku ubiegłym – wygrać wyścig. Próba obrony tytułu nigdy nie jest łatwa, lecz jesteśmy gotowi na wszystko. Cały zespół musi być skupiony przez całe trzy tygodnie

– powiedział dyrektor sportowy zespołu, Marc Reef.

Skład Team Sunweb na Giro d’Italia 2018: Tom Dumoulin, Laurens Ten Dam, Sam Oomen, Roy Curvers, Chad Haga, Chris Hamilton, Lennard Hofstede i Louis Vervaeke.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments