Elkov-Author

Czech triumfował w domowym wyścigu zaliczanym do cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Polacy.

Kolejny z “klasyków wyszehradzkich” został rozegrany w Czechach na bardzo wymagającej trasie z szutrowymi odcinkami. Po 50 kilometrach samotnie na czele jechał Andriy Vasilyuk (Team Hurom), który miał niemal 5 minut przewagi nad peletonem.

Po kolejnych 50 kilometrach sytuacja uległa diametralnej zmianie. Główna grupa jechała już razem, a ze względu na trudności na trasie pozostało już tylko około pięćdziesięciu zawodników. Ostatecznie w rywalizacji o zwycięstwo wzięła udział tylko dwójka zawodników, a najlepszy okazał się Alois Kankovsky (Elkov-Author).

Czech w pokonanym polu zostawił będącego w świetnej formie u progu sezonu Macieja Paterskiego (Wibatech 7r Merx), który atakował na ostatnim podjeździe, gdzie jedynym, który utrzymał się na jego kole był Kankovsky. Trzecie miejsce zajął Rok Korosec (My Bike Stevens), na piątej pozycji znalazł się Michał Podlaski (Voster Uniwheels), a czołową dziesiątkę zamknął Piotr Konwa (Elkov-Author).

Pełne wyniki – tutaj.