Fot. Team Sky

Michał Gołaś znalazł się w składzie Team Sky na rozpoczynający się we wtorek Tour de Romandie (kategoria 2.UWT). Na szwajcarskich szosach zobaczymy również między innymi Pawła Siwakowa oraz Egana Bernala, który powraca do rywalizacji po kontuzji, jakiej nabawił się w trakcie Volta a Catalunya.

Kolumbijczyk był wiceliderem wyścigu, lecz na ostatnim jego etapie zaliczył groźnie wyglądający upadek. W jego wyniku doznał m.in. złamania obojczyka, które wymusiło przerwę w występach. Do walki powraca po niemal miesięcznej przerwie i od razu zostaje rzucony na głęboką wodę. W boju sprawdzi się podczas Tour de Romandie.

Obok niego w składzie znajdzie się również szykujący się do startu w Giro d’Italia i po cichu przebąkujący o roli lidera podczas Tour de France Geraint Thomas. Walijczyk zaliczy jeszcze wcześniej start w niedzielnym Liege-Bastogne-Liege. W akcji zobaczymy ponadto młodego, utalentowanego Rosjanina, Pawła Siwakowa. 20-latek z dobrej strony zaprezentował się podczas Settimana Internazionale Coppi e Bartali, gdzie zajął czwarte miejsce w „generalce”.

Uwagę polskich kibiców przykuwa obecność Michała Gołasia, zaś oprócz niego zobaczymy w akcji jeszcze Jonathana Castroviejo, Davida Lopeza i Luke’a Rowe’a.

Przed rokiem w Tour de Romandie triumfował Richie Porte (BMC Racing), który wyprzedził Simona Yates’a (ORICA-Scott) i Primoża Roglicia (LottoNL-Jumbo).

Skład Team Sky na Tour de Romandie: Jonathan Castroviejo, Michał Gołaś, Egan Bernal, Geraint Thomas, David Lopez, Luke Rowe, Paweł Siwakow