Choć ostatnie dwa dni to prawdziwy popis Ivana Sosy, Kolumbijczyk nie pojedzie w Giro d’Italia.

Gianni Savio od lat jest znany z umiejętności wynajdywania wielkich talentów. Kolejnym z nich jest Ivan Sosa, który podczas Tour of the Alps pokazuje się ze znakomitej strony. Jak się jednak okazuje, nawet tak wysoka dyspozycja nie pozwoli mu pojechać w Giro d’Italia.

Ivan nie pojedzie w Giro d’Italia. To moja ostateczna decyzja i nie zamierzam jej zmieniać. Od lat wyznaję tę samą filozofię, która wielokrotnie się sprawdzała. Ivan to młody kolarz, który może jeszcze wiele zdziałać i nie chcę od samego początku rzucać go na głęboką wodę. Myślę, że już w najbliższych latach moi przeciwnicy zrozumieją, dlaczego właśnie tak powinno się prowadzić młodych kolarzy

– powiedział Gianni Savio.

Jeden z najsłynniejszych włoskich dyrektorów sportowych przyznał także, że ma to związek z mentalnym dojrzewaniem zawodnika.

Na tak młodych zawodników nie można nakładać żadnej presji. Nawet teraz, podczas Tour of the Alps, nie wymagam od niego ukończenia rywalizacji w czołówce. Jest młody, udowadnia sam sobie, że stać go na wiele, a to zaprocentuje w przyszłości. Teraz niech ma święty spokój

– dodał Savio.

Drużyna Androni – Sidermec wraca na trasę Giro d’Italia po roku przerwy. Wiele jednak wskazuje, iż w jej składzie zabraknie lidera na klasyfikację generalną.