Zwycięstwem Miguela Angela Lopeza (Astana) zakończył się drugi, królewski etap Tour of the Alps.

Drugi dzień rywalizacji w dawnym Giro del Trentino stał pod znakiem dwóch ciężkich wspinaczek – Passo Redebus i Alpe di Pampeago. Szczególnie finałowy podjazd mocno wpływał na wyobraźnie zawodników i kibiców, którzy bardzo czekali na wielkie widowisko.

Podobnie jak na pierwszym etapie, kilka chwil po starcie od peletonu oderwała się ucieczka w składzie: Stephen Rabitsch (Felbermayr – Simplon Wels), Omer Goldstein (Israel Cycling Academy), Jacopo Mosca (Wilier – Triestina), Marco Frapporti (Androni – Sidermec), Oscar Rodriguez (Euskadi – Murias) i Quentin Jaregui (AG2R La Mondiale). Ich przewaga, już po pierwszym zjeździe, urosła do 4 minut, lecz mało kto się spodziewał, że ich akcja będzie miała jakiekolwiek szanse powodzenia.

Około 50 kilometrów przed metą, peleton prowadzony przez ekipę Astana utrzymywał około 4 minuty straty do ucieczki. Jednocześnie na czele jako pierwszy problemy miał Goldstein, który jeszcze przed rozpoczęciem wspinaczki na premię górską trzeciej kategorii stracił kontakt z czołówką.

Kolejne ważne akcje miały miejsce na przedostatnim podjeździe. Wówczas na czoło peletonu wyszli kolarze UAE Team Emirates, którzy postanowili naciągnąć stawkę. Za pracę wziął się m.in. Przemysław Niemiec. Jednocześnie w ucieczce na samotną akcję zdecydował się Quentin Jaregui.

Około 6 kilometrów przed kreską, za utrudnianie jazdy rywalom wzięli się kolarze Groupama – FDJ. Przyspieszenie na pierwszych, łatwiejszych kilometrach podjazdu do Pampeago sprawiło, iż bardzo wielu kolarzy straciło kontakt z grupą zasadniczą. Jednocześnie pierwsze problemy miał Chris Froome (Sky), który zjechał aż na sam koniec grupy zasadniczej. Co więcej, akcja kolegów Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) sprawiła, iż 2 minuty przewagi Jareguigiego zostały zniwelowane na bardzo krótkim odcinku.

Około 3 kilometry przed kreską, wszystko pod kontrolą miała już grupa Sky. Brytyjski zespół zaczął wówczas w swoim stylu kontrolować sytuację, co mocno męczyło kolarzy pozostałych drużyn. Co jednak ważne, w czołówce utrzymywali się Amaro Antunes i Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice).

2,5 kilometra przed metą, swoje taktyczne zagrywki rozpoczęła Astana. Pierwszym atakującym kolarzem był bowiem Jan Hirt, który wprowadził sporo zamieszania swoim atakiem. Za Czechem pogonił jednak jedynie Ricardo Zoidl (Felbermayr – Simplon Wels), który bardzo liczył na zwycięstwo etapowe.

Dwa kilometry przed metą stało się jasne, iż będziemy mieli zmianę lidera. Spore problemy przeżywał bowiem Pello Bilbao (Astana), któremu całkowicie odcięło prąd. Jednocześnie mordercze tempo w grupie liderów rozkręcił Kenny Elissonde (Sky), co pozwoliło m.in. dojść Jana Hirta. Pozostałości peletonu liczyły wówczas jedynie około 10 kolarzy.

Przedostatni, najtrudniejszy odcinek podjazdu okazał się praktycznie zabójczy dla Fabio Aru (UAE Team Emirates). Mistrz Włoch przez długi czas jechał kilka metrów za grupą faworytów, co ostatecznie zakończyło się jego odpadnięciem.

Wjazd na ostatni kilometr stanął pod znakiem ataku Chrisa Froome’a. Na jego kole siedli jednak wszyscy pozostali faworyci, co zapowiadało piękną końcówkę. Ostatecznie po etapowy triumf sięgnął Miguel Angel Lopez (Astana), który w sprincie pokonał Thibaut Pinot (FDJ) i Ivana Sosę (Androni – Sidermec).

Nowym liderem został trzeci na mecie Ivan Sosa.

Wyniki drugiego etapu:

1 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 3:55:30
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
3 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
4 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:04
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:07
6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:14
7 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:20
8 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:27
9 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:31
10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:34
11 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:45
12 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:49
13 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:49
14 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:03
15 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:03
16 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:03
17 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:09
18 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:01:19
19 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:25
20 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:25
21 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:01:25
22 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:30
23 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:01:32
24 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:32
25 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:01:32
26 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:01:49
27 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:56
28 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:02:02
29 Nicola Conci (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:02:09
30 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:18
31 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:02:20
32 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:25
33 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:34
34 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:35
35 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:39
36 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:02:39
37 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:47
38 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:50
39 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:56
40 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:03:17
41 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:17
42 Alberto Amici (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:17
43 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:38
44 Georg Zimmermann (GER) Tirol Cycling Team 0:03:48
45 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:03:48
46 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:56
47 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:00
48 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:04:04
49 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:04:04
50 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:05
51 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:29
52 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:04:29
53 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:04:29
54 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:32
55 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:04:32
56 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:32
57 Luca Covili (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:04:47
58 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:05:05
59 Benjamin Brkic (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:19
60 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:22
61 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:05:22
62 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:05:22
63 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:05:39
64 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:05:39
65 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:05:41
66 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:05:41
67 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:05:43
68 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:06:07
69 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:07:10
70 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:07:19
71 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:07:19
72 Matteo Sobrero (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:07:19
73 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:07:30
74 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:07:31
75 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:07:31
76 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:45
77 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:50
78 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:50
79 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:07:50
80 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:07:50
81 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:08:20
82 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:08:32
83 Johannes Adamietz (GER) Tirol Cycling Team 0:08:36
84 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:53
85 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:05
86 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:09:07
87 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:07
88 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:09:07
89 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:09:07
90 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:17
91 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:17
92 Marco Bernardinetti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:09:17
93 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:17
94 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:09:17
95 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:17
96 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:09:17
97 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:09:17
98 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:27
99 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:09:45
100 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:09:45
101 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:50
102 Michel Piccot (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:10:24
103 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:10:34
104 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:10:51
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:11:39
106 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:11:39
107 Lukas Schlemmer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:39
108 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11:39
109 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:12:36
110 Alessandro Monaco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:12:36
111 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:19
112 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:13:21
113 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:13:31
114 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:13:52
115 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:52
116 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:13:52
117 Johannes Schinnagel (GER) Tirol Cycling Team 0:13:52
118 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:26
119 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:15:06
120 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:15:17
121 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:15:17
122 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:17
123 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:19
124 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:32
125 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:39
126 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:39
127 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:15:53
128 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:16:12
129 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:33
130 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:16:43
131 Daniel Knapp (AUT) Tirol Cycling Team 0:16:55
132 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:09
133 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:17:09
134 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy 0:26:55
DNF Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida
DNF Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo
DNS Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 7:22:09
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:06
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:06
4 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:16
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:19
6 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:26
7 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:36
8 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:43
9 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:50
10 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:01:17
11 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:21
12 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:23
13 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:01:27
14 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:01:35
15 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:01:51
16 Riccardo Zoidl (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:01:54
17 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:58
18 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:12
19 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:02:25
20 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:02:38
21 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:40
22 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:41
23 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:45
24 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:02:58
25 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:03:11
26 Nicola Conci (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:03:15
27 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:02
28 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:04:04
29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:14
30 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:17
31 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:05:14
32 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:05:39
33 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:05:41
34 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:05:48
35 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:05:49
36 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:51
37 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:05:53
38 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:53
39 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:05:58
40 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:04
41 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:06:22
42 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:06:33
43 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:06:47
44 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:08:04
45 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:08:28
46 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:08:36
47 Alberto Amici (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:08:43
48 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:08:43
49 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:08:57
50 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:56
51 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:10:08
52 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:10:48
53 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:11:01
54 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:11:05
55 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:11:07
56 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:11:33
57 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:13
58 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:12:31
59 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:12:54
60 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:12:57
61 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:13:34
62 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:13:37
63 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:13:58
64 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:14:02
65 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:14:13
66 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:14:33
67 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:14:48
68 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:53
69 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:15:23
70 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:49
71 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:16:00
72 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:16:01
73 Georg Zimmermann (GER) Tirol Cycling Team 0:16:50
74 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:16:58
75 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:02
76 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:17:14
77 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:34
78 Luca Covili (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:17:49
79 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:18:01
80 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:18:07
81 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:18:11
82 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:18:17
83 Benjamin Brkic (AUT) Tirol Cycling Team 0:18:21
84 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:18:24
85 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:18:36
86 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:18:41
87 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:19:09
88 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:52
89 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:20:08
90 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:20:12
91 Matteo Sobrero (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:20:21
92 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:20:32
93 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:20:52
94 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:20:52
95 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:21:08
96 Johannes Adamietz (GER) Tirol Cycling Team 0:21:38
97 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:21:55
98 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:22:07
99 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:22:09
100 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:22:09
101 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:22:19
102 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:22:19
103 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:19
104 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:19
105 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:22:47
106 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:52
107 Michel Piccot (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:23:26
108 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:23:37
109 Lukas Schlemmer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:24:41
110 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:24:41
111 Alessandro Monaco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:24:57
112 Marco Bernardinetti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:25:11
113 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:25:38
114 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:26:21
115 Johannes Schinnagel (GER) Tirol Cycling Team 0:26:54
116 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:26:54
117 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:26:54
118 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:26:54
119 Filippo Fortin (Ita) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:28:08
120 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom – RusVelo 0:28:19
121 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:28:19
122 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:28:19
123 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:21
124 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:41
125 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:28:41
126 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:29:03
127 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:29:14
128 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:29:35
129 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:29:45
130 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:30:11
131 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:36:59
132 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:37:24
133 Daniel Knapp (AUT) Tirol Cycling Team 0:38:11
134 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy 0:39:57