Movistar Team / PHOTOGOMEZSPORT

Silny skład desygnowała do pomocy Alejandro Valverde ekipa Movistar. Obok „El Bala”, w środowym wyścigu zobaczymy między innymi Andrey’a Amadora, Mikela Landę i Winnera Anaconę.

Niekwestionowany król drugiej odsłony Tryptyku Ardeńskiego powalczy o szóste w niej zwycięstwo. Jak dotąd triumfował w 2006 roku oraz w edycjach 2014-2017. Także i tym razem jest uznawany za niemal murowanego faworyta. Po kontuzji, jakiej doznał w trakcie pierwszego etapu ubiegłorocznej edycji Tour de France nie ma już śladu, a forma wydaje się być najlepsza od wielu lat. Mimo, iż mamy dopiero połowę kwietnia, Valverde zdążył zanotować już dziewięć zwycięstw.

Do pomocy Eusebio Uznue przydzielił swojej największej gwieździe bardzo mocny skład. Znajdzie się w nim między innymi powracający na trasę Strzały po pięcioletniej przerwie Andrey Amador. Silnymi ogniwami z pewnością będą też Mikel Landa i Winner Anacona, a oprócz nich na trasie pojawią się również Imanol Erviti, Jose Joaquin Rojas oraz nieobliczalny Carlos Betancur.

We wtorek ekipa odbywała rekonesans trasy wyścigu, zaliczając również owiany legendą podjazd pod Mur de Huy.

Skład Movistaru na Strzałę Walońską: Alejandro Valverde, Andrey Amador, Mikel Landa, Winner Anacona, Imanol Erviti, Jose Joaquin Rojas, Carlos Betancur

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments