Fot. BORA-hansgrohe

Sukces w Paryż-Roubaix przyniósł Słowakowi pozycję lidera ze sporą przewagą przed Nikim Terpstrą (Quick-Step Floors).

Wygrana w Paryż-Roubaix przyniosła Saganowi 500 punktów. Dzięki temu oraz triumfowi w Gent-Wevelgem i wysokiej lokacie w Ronde Van Vlaanderen kolarz BORA-hansgrohe wzbogacił się o ponad 1000 “oczek” i został liderem zestawienia. W sumie na koncie mistrza świata jest już 1626 punktów.

Na drugie miejsce, po wygranej w De Ronde i trzecim miejscu w Paryż-Roubaix, jest Niki Terpstra (Quick-Step Floors). Holender traci jednak do Sagana ponad 300 punktów, a wraz z końcem bruków szanse na kolejne zdobycze dla Terpstry mocno spadają. Lider belgijskiej ekipy ma już 1297 “oczek”.

Trzeci jest Alejandro Valverde (Team Movistar). Bala w tym tygodniu startował tylko w imprezach trzeciej kategorii, dlatego jego konto od Volta Ciclista a Catalunya i Dwars Door Vlaanderen się nie zmieniło. Hiszpan ma 1079 punktów.

Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Team Sky), jest 15. głównie dzięki zyskom z Tirreno-Adriatico. Szansa na zdobycze już niedługo, podczas trzech ardeńskich klasyków.

Bardzo duży awans w rankingu zaliczył drugi kolarz Paryż-Roubaix Silvan Dillier (AG2R La Mondiale). Mistrz Szwajcarii, dzięki 400 punktom, przeskoczył z 184. na 28. miejsce.

W rankingu WorldTour punktowali jeszcze Łukasz Wiśniowski (Team Sky – 50. miejsce, 250 punktów), Rafał Majka (BORA-hansgrohe – 66., 155), Paweł Poljański (BORA-hansgrohe – 179., 27) oraz Michał Gołaś (Team Sky – 272., 8).

Pełne zestawienie – TUTAJ