Tanaka Sonoko / Israel Cycling Academy

Trójka pewniaków i trzynastu chętnych na pozostałe pięć miejsc – izraelska ekipa ogłosiła wstępną listę zawodników na najważniejszy start sezonu.

W ośmioosobowym składzie znajdą się na pewno Ruben Plaza, Ben Hermans i Krists Neilands. Hiszpański weteran wystartuje po raz trzynasty w trzytygodniowym wyścigu, a w trakcie swojej dwudziestoletniej, zawodowej kariery zanotował trzy etapowe triumfy w wielkich tourach – dwukrotnie w hiszpańskiej Vuelcie i raz na Tour de France. Dodatkowo Plaza dwukrotnie ukończył wyścigi w czołowej dziesiątce – w 2005 roku był 5. w Hiszpanii, a pięć lat później 10. we Francji.

Hermans ma na koncie tylko 5 startów w Grand Tourach (3x Giro, 2x Vuelta), ale dopiero start w Israel Cycling Academy będzie jego pierwszym występem w roli lidera zespołu. Dotychczas Belg za największy sukces w karierze może uznać triumf w zeszłorocznym Tour of Oman, ale wydaje się, że dopiero w izraelskiej ekipie będzie mógł w pełni pokazać swój potencjał.

Łotysz Neilands ma na koncie tylko jeden profesjonalny triumf odniesiony w zeszłym roku podczas Tour d’Azerbaidjan, ale miejsce w składzie wywalczył agresywną jazdą podczas Tirreno-Adriatico i śmiałym atakiem na Poggio podczas Mediolan-San Remo.

Wśród pozostałych zawodników jest trzech zawodników z Izraela i jeden z nich na pewno znajdzie się w składzie, a o kolejne cztery miejsca powalczy dziewiątka kolarzy. Okazją do pokazania swoich umiejętności będzie trwający właśnie obóz w Sierra Nevada, a także starty w Amstel Gold Race, Tour of Croatia i Tour of the Alps.

Pewniacy w składzie Israel Cycling Academy na Giro d’Italia: Ben Hermans, Krists Neilands, Rubén Plaza

Pretendenci do składu Israel Cycling Academy na Giro d’Italia : Edwin Avila, Guillaume Boivin, Zak Dempster, Nathan Earle, Sondre Holst Enger, Roy Goldstein, August Jensen, Guy Niv, Guy Sagiv, Kristian Sbaragli, Daniel Turek, Dennis van Winden.