Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne najprawdopodobniej odbędzie się na Śląsku. Informację tę przekazali dziennikarze serwisu iknurow.pl.

Choć wciąż nie znamy nawet daty oficjalnej prezentacji trasy imprezy Czesława Langa, pojawiające się od czasu do czasu medialne przecieki sprawiają, iż niewiadomych jest coraz mniej. W czwartek, za sprawą serwisu iknurow.pl, poznaliśmy prawdopodobny przebieg trzeciego etapu.

Z informacji portalu wynika, że start nastąpi w okolicach Rudy Śląskiej, a następnie kolarze pojadą w kierunku Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, przez Szczygłowice, Knurów (premia lotna) i, obwodnicą 26 stycznia, na Gliwice.

Co wiemy na temat lokalizacji pozostałych etapów? Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Lang zdradził, że wyścig rozpocznie się w Krakowie. Przedstawiciele Tour de Pologne poinformowali także, że start czwartego odcinka zlokalizowany będzie w Jaworznie, zaś meta – w Szczyrku. Etap piąty zakończy się w Bielsku-Białej. Siedmiodniową imprezę zwieńczy zaś etap ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wiadomo również, że meta jednego z pozostałych etapów (czyli pierwszego, drugiego lub szóstego) zlokalizowana będzie w Katowicach, które z wyścigiem związały się już wcześniej aż do 2019 roku. Najprawdopodobniej wyścig odwiedzi także Słowację. W jednym z tamtejszych miast (mówi się o Popradzie) może być zlokalizowana meta któregoś z odcinków.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments