Marc Sarreau

Kolarz Groupama-FDJ triumfował na drugim etapie francuskiej etapówki i został nowym liderem.

Drugi dzień rywalizacji ponownie zapowiadał się na walkę sprinterów – tak jak wczoraj kolarze najpierw mieli przed sobą płaski dojazd, a następnie kilka rund już w finałowym mieście. W sumie do pokonania było 182.9km z Rialle do Ancenis.

Pierwszą ucieczkę dnia stworzyli Niki Mihaylov (Delko-Marseille Provence-KTM) i Juan Felipe Osorio Arboleda (Manzana Postobon). Przewaga pary harcowników przekroczyła nawet 5 minut, ale peleton zakończył akcję bezpośrednio przed wjazdem na rundy.

Nową grupę czołową stworzyli niedługo potem Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) i Francois Bidard (AG2R). Tym razem peleton nie pozwolił na zbyt dużą różnicę i przez kilkadziesiąt kilometrów przewaga oscylowała w granicach minuty. Na wjeździe na ostatnią rundę było to 25 sekund.

Peleton złapał uciekinierów 7km przed metą. Do końca walczyły już pociągi sprinterów – najlepiej pracę wykonali zawodnicy Groupama-FDJ, którzy wyprowadzili po sukces Marca Sarreau. Dzięki temu Francuz został nowym liderem wyścigu. Drugi był Alex Frame (Trek-Segafredo), a trzeci Manuel Belletti (Androni-Bottecchia-Sidermec).

Wyniki:

1 SARREAU Marc FRA GFC les 183,7 km en 4h37’50”
2 FRAME Alex NZL TFS 00:00
3 BELLETTI Manuel ITA ANS 00:00
4 BOUDAT Thomas FRA TDE 00:00
5 VENTURINI Clement FRA ALM 00:00
6 LADAGNOUS Matthieu FRA GFC 00:00
7 FONSECA Armindo FRA FST 00:00
8 NOPPE Christophe BEL SVB 00:00
9 CALMEJANE Lilian FRA TDE 00:00
10 JAUREGUI Quentin FRA ALM 00:00
11 MCLAY Daniel GBR EFD 00:00
12 MEURISSE Xandro BEL WGG 00:00
13 ABERASTURI IZAGA Jon ESP EUS 00:00
14 JULES Justin FRA WVA 00:00
15 TRUSOV Nikolay RUS GAZ 00:00
16 COQUARD Bryan FRA VCC 00:00
17 RIESEBEEK Oscar NED RNL 00:00
18 VAN GESTEL Dries BEL SVB 00:00
19 VALLEE Boris BEL WGG 00:00
20 DOUBEY Fabien FRA WGG 00:00
21 MARTIN Guillaume FRA WGG 00:00
22 VERWILST Aaron BEL SVB 00:00
23 PAREDES ZAPATA Wilmar Andres COL MZN 00:00
24 DILLIER Silvan SUI ALM 00:00
25 FINETTO Mauro ITA DMP 00:00
26 MORTIER Julien BEL WVA 00:00
27 SIMON Julien FRA COF 00:00
28 HARDY Romain FRA FST 00:00
29 LIGTHART Pim NED RNL 00:00
30 MINNAARD Marco NED WGG 00:00
31 MEIJERS Jeroen NED RNL 00:00
32 VENDRAME Andrea ITA ANS 00:00
33 ROLLAND Pierre FRA EFD 00:00
34 LEVEAU Jérémy FRA DMP 00:00
35 COMBAUD Romain FRA DMP 00:00
36 TULIK Angelo FRA TDE 00:00
37 WIPPERT Wouter NED RNL 00:00
38 BIDARD François FRA ALM 00:00
39 MALUCELLI Matteo ITA ANS 00:00
40 DUMOULIN Samuel FRA ALM 00:00
41 DELAPLACE Anthony FRA FST 00:00
42 HOELGAARD Daniel NOR GFC 00:00
43 KOZONTCHUK Dmitriy RUS GAZ 00:00
44 BONNAFOND Guillaume FRA COF 00:00
45 HIGUITA GARCIA Sergio Andres COL MZN 00:00
46 PICHON Laurent FRA FST 00:00
47 DE GREEF Robbert NED RNL 00:00
48 WARNIER Antoine BEL WVA 00:00
49 DELTOMBE Kevin BEL SVB 00:00
50 DEGAND Thomas BEL WGG 00:00
51 LE TURNIER Mathias FRA COF 00:00
52 BOL Jetse NED MZN 00:00
53 BONUSI Raffaello ITA ANS 00:00
54 MORENO BAZAN Javier ESP DMP 00:00
55 COUSIN Jerome FRA TDE 00:00
56 BERNARD Julien FRA TFS 00:00
57 GERARD Arnaud FRA FST 00:00
58 COSNEFROY Benoit FRA ALM 00:00
59 LAGUTIN Sergey RUS GAZ 00:00
60 FRAPPORTI Mattia ITA ANS 00:00
61 JARRIER Benoit FRA FST 00:00
62 THOMAS Benjamin FRA GFC 00:00
63 PACHER Quentin FRA VCC 00:00
64 SPRENGERS Thomas BEL SVB 00:00
65 LUDVIGSSON Tobias SWE GFC 00:00
66 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro COL MZN 00:00
67 ROSSETTO Stéphane FRA COF 01:01
68 SAMITIER SAMITIER Sergio ESP EUS 01:01
69 NAULEAU Bryan FRA TDE 01:01
70 ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUS 01:01
71 BEPPU Fumiyuki JPN TFS 01:01
72 CLARKE William AUS EFD 01:01
73 NIZZOLO Giacomo ITA TFS 01:01
74 REZA Kevin FRA VCC 01:01
75 SHILOV Sergei RUS GAZ 01:26
76 SAEZ BENITO Hector ESP EUS 01:42
77 OWEN Logan USA EFD 01:42
78 QUEMENEUR Perrig FRA TDE 03:15
79 DE ROSSI Lucas FRA DMP 03:15
80 ALAFACI Eugenio ITA TFS 03:15
81 PARRA ARIAS Jordan Arley COL MZN 03:15
82 ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP EUS 03:17
83 DANIEL Gregory USA TFS 03:19
84 SHALUNOV Evgeny RUS GAZ 03:19
85 DE WINTER Ludwig BEL WVA 06:38
86 BENFATTO Marco ITA ANS 07:14
87 VAN GOMPEL Mathias BEL SVB 08:23
88 DERUETTE Thomas BEL WVA 08:23
89 FOURNIER Marc FRA VCC 08:23
90 CHETOUT Loic FRA COF 08:23
91 MIHAYLOV Nikolay BUL DMP 08:23
92 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA EFD 08:28
93 MANZIN Lorrenzo FRA VCC 11:14
94 OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe COL MZN 11:19
95 MASSON Christophe FRA WVA 16:04
96 CARDONA TABARES Julian COL EFD 17:39
97 BARRENETXEA URIARTE Ander ESP EUS 17:39

Klasyfikacja generalna:

1 SARREAU Marc FRA GFC en 9h26’29”
2 JULES Justin FRA WVA 00:06
3 FRAPPORTI Mattia ITA ANS 00:08
4 FRAME Alex NZL TFS 00:10
5 COMBAUD Romain FRA DMP 00:10
6 BIDARD François FRA ALM 00:11
7 THOMAS Benjamin FRA GFC 00:11
8 BELLETTI Manuel ITA ANS 00:12
9 NOPPE Christophe BEL SVB 00:12
10 HARDY Romain FRA FST 00:12
11 JAUREGUI Quentin FRA ALM 00:14
12 SPRENGERS Thomas BEL SVB 00:15
13 VENTURINI Clement FRA ALM 00:16
14 MCLAY Daniel GBR EFD 00:16
15 ABERASTURI IZAGA Jon ESP EUS 00:16
16 VALLEE Boris BEL WGG 00:16
17 FONSECA Armindo FRA FST 00:16
18 PAREDES ZAPATA Wilmar Andres COL MZN 00:16
19 VAN GESTEL Dries BEL SVB 00:16
20 MORTIER Julien BEL WVA 00:16
21 MEIJERS Jeroen NED RNL 00:16
22 MARTIN Guillaume FRA WGG 00:16
23 MEURISSE Xandro BEL WGG 00:16
24 MINNAARD Marco NED WGG 00:16
25 LEVEAU Jérémy FRA DMP 00:16
26 DOUBEY Fabien FRA WGG 00:16
27 HIGUITA GARCIA Sergio Andres COL MZN 00:16
28 DELTOMBE Kevin BEL SVB 00:16
29 LADAGNOUS Matthieu FRA GFC 00:16
30 SIMON Julien FRA COF 00:16
31 DELAPLACE Anthony FRA FST 00:16
32 LIGTHART Pim NED RNL 00:16
33 CALMEJANE Lilian FRA TDE 00:16
34 DILLIER Silvan SUI ALM 00:16
35 FINETTO Mauro ITA DMP 00:16
36 VENDRAME Andrea ITA ANS 00:16
37 RIESEBEEK Oscar NED RNL 00:16
38 PICHON Laurent FRA FST 00:16
39 DEGAND Thomas BEL WGG 00:16
40 COSNEFROY Benoit FRA ALM 00:16
41 WIPPERT Wouter NED RNL 00:16
42 BERNARD Julien FRA TFS 00:16
43 BOUDAT Thomas FRA TDE 00:16
44 BOL Jetse NED MZN 00:16
45 ROLLAND Pierre FRA EFD 00:16
46 MALUCELLI Matteo ITA ANS 00:16
47 KOZONTCHUK Dmitriy RUS GAZ 00:16
48 WARNIER Antoine BEL WVA 00:16
49 TULIK Angelo FRA TDE 00:16
50 BONNAFOND Guillaume FRA COF 00:16
51 VERWILST Aaron BEL SVB 00:16
52 DE GREEF Robbert NED RNL 00:16
53 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro COL MZN 00:16
54 TRUSOV Nikolay RUS GAZ 00:16
55 COQUARD Bryan FRA VCC 00:16
56 DUMOULIN Samuel FRA ALM 00:16
57 JARRIER Benoit FRA FST 00:16
58 BONUSI Raffaello ITA ANS 00:16
59 PACHER Quentin FRA VCC 00:16
60 LAGUTIN Sergey RUS GAZ 00:16
61 MORENO BAZAN Javier ESP DMP 00:16
62 LE TURNIER Mathias FRA COF 00:16
63 COUSIN Jerome FRA TDE 00:16
64 GERARD Arnaud FRA FST 00:16
65 BEPPU Fumiyuki JPN TFS 01:17
66 ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUS 01:17
67 SAMITIER SAMITIER Sergio ESP EUS 01:17
68 NAULEAU Bryan FRA TDE 01:17
69 CLARKE William AUS EFD 01:17
70 ROSSETTO Stéphane FRA COF 01:17
71 REZA Kevin FRA VCC 01:17
72 SHILOV Sergei RUS GAZ 01:42
73 OWEN Logan USA EFD 01:58
74 SAEZ BENITO Hector ESP EUS 01:58
75 NIZZOLO Giacomo ITA TFS 02:16
76 LUDVIGSSON Tobias SWE GFC 02:37
77 DE ROSSI Lucas FRA DMP 03:31
78 QUEMENEUR Perrig FRA TDE 03:31
79 PARRA ARIAS Jordan Arley COL MZN 03:31
80 ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP EUS 03:33
81 SHALUNOV Evgeny RUS GAZ 03:35
82 DANIEL Gregory USA TFS 03:35
83 ALAFACI Eugenio ITA TFS 06:39
84 DE WINTER Ludwig BEL WVA 06:54
85 DERUETTE Thomas BEL WVA 08:39
86 CHETOUT Loic FRA COF 08:39
87 VAN GOMPEL Mathias BEL SVB 08:39
88 MANZIN Lorrenzo FRA VCC 11:30
89 BENFATTO Marco ITA ANS 13:34
90 OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe COL MZN 14:53
91 MASSON Christophe FRA WVA 16:20
92 HOELGAARD Daniel NOR GFC 19:13
93 MIHAYLOV Nikolay BUL DMP 24:46
94 FOURNIER Marc FRA VCC 27:36
95 DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA EFD 27:41
96 CARDONA TABARES Julian COL EFD 36:16
97 BARRENETXEA URIARTE Ander ESP EUS 36:52