BORA-hansgrohe

Dwóch mistrzów kraju znajdzie się w składzie BORA-hansgrohe na trzeci monument sezonu – Paryż-Roubaix. Kluczowym pomocnikiem Petera Sagana będzie Daniel Oss, który przed rokiem miał gigantyczny wkład w triumf byłego kolegi z BMC – Grega Van Avermaeta. Na starcie stanie także Maciej Bodnar.

Słowak startował jak dotąd w “Piekle Północy” pięciokrotnie, lecz bez większych sukcesów. Jego najlepszym wynikiem jest szósta lokata, wywalczona w 2014 roku. Tym razem oczekiwania są o wiele większe, a w zdobyciu kostki – symbolicznego trofeum za zwycięstwo w Roubaix – ma mu pomóc Daniel Oss. Przed rokiem Włoch kapitalnie spisał się w roli pomocnika Grega Van Avermaeta, walnie przyczyniając się do wywalczenia przez niego pierwszej lokaty.

Ważnym ogniwem w składzie Bory będzie także Maciej Bodnar, który w tym wyścigu, podobnie jak Sagan, wystartuje po raz piąty. Kierownictwo zespołu desygnowało ponadto do startu mistrza Niemiec, Markusa Burghardta – najwyżej sklasyfikowanego przed rokiem (był 16.), Andreasa Schillingera, Rudigera Seliga oraz mistrza Słowacji, Juraja Sagana.

W edycji 2017 obok Van Avermaeta na podium stanęli także Zdenek Stybar oraz Sebastian Langeveld.

Skład BORA-hansgrohe na Paryż-Roubaix (8 kwietnia):

Maciej Bodnar, Markus Burghhardt, Daniel Oss, Peter Sagan, Juraj Sagan, Andreas Schllinger, Rudiger Selig