Team Sky

Już za kilka dni kolarze staną na starcie drugiego monumentu w sezonie – Ronde van Vlaanderen. W składzie ekipy Sky na belgijską imprezę znaleźli się Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Jak co roku, ekipa Sky będzie na jednym z dwóch najważniejszych brukowanych wyścigów bardzo niebezpieczna. Co ciekawe, w zespole ciężko na wyłonienie jednego, prawdziwego lidera, na rzecz którego pracować będzie pozostałych sześciu kolarzy.

Dla polskich kibiców, zdecydowanie najważniejszy będzie występ Michała Kwiatkowskiego, który ponownie wraca na trasę flandryjskiej piękności. Obok Torunianina, o wysokie miejsce w wyścigu walczyć powinni także Ian Stannard, Gianni Moscon i Dylan van Baarle, który w ubiegłym sezonie był czwarty, lecz w 2018 roku nie prezentuje wysokiej dyspozycji.

Pozostali kolarze będą odpowiedzialni za pomoc swoim kolegom. Tutaj bardzo duża odpowiedzialność spadnie na barki Michała Gołasia i Christiana Knessa, którzy mogą pochwalić się największym doświadczeniem. Sporym wsparciem może być też Luke Rowe, który zaczyna wracać do odpowiedniej dyspozycji.

Skład Team Sky na Ronde van Vlaanderen 2018: Michał Kwiatkowski, Ian Stannard, Gianni Moscon, Dylan van Baarle, Michał Gołaś, Christian Kness, Luke Rowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments